Komik Zeka Soruları :)

• Konbuyu başlatan MAYKIL2041
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Mizah kategorisinde MAYKIL2041 tarafından oluşturulan Komik Zeka Soruları :) başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 12,316 kez görüntülenmiş, 15 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Mizah
Konu Başlığı Komik Zeka Soruları :)
Konbuyu başlatan MAYKIL2041
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan serkan06
M

MAYKIL2041

Kullanıcı
23 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
1.Neden bozulan otobüsün yolcuları bizim otobüsümüze aktarıldığında onlara mültecilermiş gibi bakarız?

2.Neden her gördüğümüz haritada hemen Türkiye'yi bulmaya çalışırız.Millet olarak dünyada kaybolma kompleksimiz mi vardır?

3.Neden insanlar birbirlerine sarılınca sağa sola sallanırlar?

4.Neden öğrenciler ilköğretimin beşinci sınıfına kadar öğretmene "öğretmenim" diye seslenirken altıncı sınıfta bir anda "hocam" diye seslenmeye başlarlar?

5.Neden sınavlarda "4 yanlış bir doğruyu götürür" şeklinde bir uygulama ile öğrenciler cezalandırılırlar da "4 doğru bil,bir doğru da bizden" şeklinde kampanya başlatılıp zekaya ve riske girme cesaretine ödül verilmez?

6.Neden insanlar kapalı alandan yağmur yağan alana çıkınca kafalarını eğerler?

7.Neden dükkanını kapatıp giden esnaf,kapıya "10 dakika sonra dönücem" yazar,ne zaman gittiğini nasıl anlarız?

8.Televizyona çıkan insanlar neden kendilerini Türkiye'deki bütün insanların izlediğini sanırlar? Örn:"Şu anda 70 milyon bizi izliyor..."

9.Neden gözlerinden öperim denir?İnsan vücüdunda öpülecek daha uygunsuz bir yer var mıdır?Kimse kimseyi gözünden öpmüş müdür?

10.Düğünlerde neden"Dom Dom Kurşunu" ile göbek atılmaktadır."Bir avcı vurdu beni,bin avcı yedi beni" gibi sözler eşliğinde kendinden geçen başka milletler var mıdır?

11.Neden bazı kızlarımız şirin bir hayvan gördüklerinde "Ay inanmıyorum!" derler , inanılmayacak olan nedir?

12.Cumartesi ve Pazartesi'nin neden kendi isimleri yoktur?

13.Dolmuşlardaki fiyat tarifesinde "en kısa mesafe" neden "indi-bindi" olarak tabir edilir?Önce inilip sonra mı binilir?Bir terslik yok mudur?

14.Bir bilgisayar programını kurarken neden "kabul ediyorum" ya da "kabul etmiyorum" seçenekleri vardır?O kadar parayı bayılıp bir bilgisayar programı satın aldıktan sonra "kabul etmiyorum" seçeneğini işaretleyen birtakım saf kişiler mevcut mudur?

15.Bulmacalarda boru sesinin karşılığı neden hep "ti"dir?Bulmacaları hazırlayan arkadaşlar hiç "ti" diye ses çıkaran boru görmüşler midir?

16.Neden ilanlarda "doktordan temiz araba" diye yazılır?Hipokrat yemininde "Arabamı temiz kullanacağım" şeklinde bir madde mi vardır?

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
11.Neden bazı kızlarımız şirin bir hayvan gördüklerinde "Ay inanmıyorum!" derler , inanılmayacak olan nedir?

valla doğru söze ne denir  ;D gerçi komik zeka soruları ama geneli böyle. :)

Teşekkürler paylaşım için. :)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bir tanesini bile diğerinden ayırmıyorum ve ben ne zaman bu soruları okusam gülmekten kopuyorum!  :D
Hatta gündelik yaşamımda çok sık kullandığım, adeta ezberlediğim sorulardır.
Ama okuyunca yine çok güldüm.
Sağol MAYKIL...  :D

F

Feveran Estomp

Kullanıcı
6 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
5.Neden sınavlarda "4 yanlış bir doğruyu götürür" şeklinde bir uygulama ile öğrenciler cezalandırılırlar da "4 doğru bil,bir doğru da bizden" şeklinde kampanya başlatılıp zekaya ve riske girme cesaretine ödül verilmez?
Bu kampanya ile ülkemizde ki cahillik sınırı %10'lara düşerdi.  ;D

M

MAYKIL2041

Kullanıcı
23 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Tabi ki de yaz derim,öğrenmiş oluruz ;)

1.Neden bozulan otobüsün yolcuları bizim otobüsümüze aktarıldığında onlara mültecilermiş gibi bakarız :mad:?

Ben buna gülüyorum işte :) Eve gelirken otobüs bozuldu bugün ve ben eve kadar yürüdüm :D
Neyse ki eve çok uzak değildim , başka bir otobüse binmek zorunda da kalmadım  ;D

M

Mrs.Jadem

Kullanıcı
7 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
1.çünkü onlarda bize bir garip bakar da onun için..
2.kendim ülkem dururken başka bir ülkeyi aramak sencede saçma olmaz mı :)
3.valla yaptığım şey ama bunu bende bilmiyorum.
4.büyülüyor ya ondan galiba
5.benim zamanımda böyle bir kampanya yokru o yüzden fikrim de yok..
6.bayanlar makyaj bozulmasın diye erkekleri bilmiyorum :)
7.onunki de iş olsun valla
8.tv psikolojisine giriyorlar ondan
9.hep dedim ama öpmedim,neden dedim ne için dedim bilmiyorum :)
10.bizim düğünlere avcılar daha teşvik etmedi :)
11.ben sadece yaralı hayvan gördüğümde diyorum bunu
burdan sonra pes diyorum  ;D :D :D :D

Æ

ærlx

Kullanıcı
13 Kas 2008
En iyi cevaplar
0
0
Isparta
7. çünkü müşteri ne zman gelirse gelsin 9 dakika bekleyecektir. çünkü esnaf kibarca on dakika istemiştir...

S

sapkali

Kullanıcı
21 Mar 2009
En iyi cevaplar
0
0
ankara
buna benzer cok var mesela klasik olacak ama,yatakten kalktiktan sonra anneler veya goren her kimse aaaaaaaaaaaa kalktin mi sen gibi sacma bir soru sorarlar anlamam.......

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Hepsi güzeldi ama buna takıldım

16.Neden ilanlarda "doktordan temiz araba" diye yazılır?Hipokrat yemininde "Arabamı temiz kullanacağım" şeklinde bir madde mi vardır?

Yada neden mezar taşlarında avukat,doktor vs.ünvanlar yazılır
Bunlar öbür tarafta ayrıcaklı mı getiriyor yada ona göre mi dua etmek gerekiyor ::)

S

serkan06

Kullanıcı
25 Şub 2012
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
:D ebru haklı :D adam doktor olunca 3 FAtiha amele olunca 1 die bişi mi var