kolbastı oynadılr olay oldular:)

• Konbuyu başlatan özlem112
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde özlem112 tarafından oluşturulan kolbastı oynadılr olay oldular:) başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,856 kez görüntülenmiş, 11 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı kolbastı oynadılr olay oldular:)
Konbuyu başlatan özlem112
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan karagün
Ö

özlem112

Kullanıcı
6 Mar 2009
En iyi cevaplar
0
0
ameliyathanede kolbastı oynuyorlar diye kıyameti bastı basınn..garibime giden şu oldu aslında samki herşyimiz dört dörtlükmiş gibi boş vaktinde strress atan sağlık çalşnlarnıa savunma istiyorlar.belki hastane ortamında o görüntünün olması çok hoş olmasada sonuçta orada hiç bir mağduriyet yok.hani hasta olsa anestezi masasında o şekilde bir konumda bırklısa tabi rezillk tabi ki etik kurralrına aykırı olur.ama ortada büyütülecek kıyametleri koparcak birşey göremiyrum.onlar sabah mesaisinde bazen 24 saat süren nöbetlere kalıp bize hizmet eriyorlar.biz kan görmeye bile taamül edemz iken onlar bizim görmek istemdiğimiz görüntülerle hergün bu işin içindeler.arkadşlr olylara kendi pencermizden bakmayalım.hiç gözünüzün önünde bir degil iki degil çok sayıda kişinin hayatını kaybettiginin düşünsenize ya da bedeninzn bir organın kesilip o taammül edemdğimiz görevlerini gerçeklştirmeye çalışan görevlilerimize bu kadar sert olmayalım.belli ki birazz aralarında eğlenmişler.herkesin biraz eglenmeye kafsanın boşaltmaya ihtiyaçı vardr.hele birde insan sağlığı gibi önmli bir meslek icra edyorsa o psikoljiyi tahmin edin artık.ön yargılrımızla birbirimizi inciltmeyelim.hepimizin birbirimize ihtiyacı varr.

K

karagün

Günün modası "Kolbastı "gerçekten hareketli güzel bir oyundur.Yer ve zamanını iyi tayin edip oynayabilirsen eğer!
Oyun-eğlence gönlün hoş olduğu güzel ortamlarda olur.

Ameliyathaleler !Bu karanlık hastahane odalarında kim bilir
Nicelerinin canına yeniden can verilmiş Bir o kadarda nice canlar yok olup girmiştir
Evet ya herkesin eğlenmeye hakkı vardır...
Ancak kendi adıma konuşuyorum.
Böyle acı veren bir ortamda bırakın "kolmastı"  oynamayı  gülerken utanır -sıkıkılır tebessüm ederken bile içimden birşeyler kopardı.
Sanıyorum fazla söze gerek kalmadı.

Ö

özlem112

Kullanıcı
6 Mar 2009
En iyi cevaplar
0
0
tabiki kendini fikrini savunmakta haklısın.ya da bu şekilde düşünmekte de.ama onlar o ortamda her vakaya ağlarlasa her vakaya üzülürlerse sence nasıl hizmet verceklerdir.sonuçta onlar artık o moddan tamamen sıyrıyorlar.bizim algılyamdığımz bir ortam onlarınkisi.ne hikmetse bu sağlık camiasına devamlı bir tepki var bizde.neden güzel olan bir sürü örnek yaşanırken bunlar yansıtılmyorda bu koca bir sorun haline getirilyor....

K

karagün

Hemde üniversite hastahanelerinde dört defa ameliyat olmuşşum iyibilirim oraları da ..
Sağlıkcıların sorunlarınıda sağlık sorunlarınıda !
Neyse onu diyen gitti.

son sözümdür bizim içimiz kanağlıyorken  amaliyathanelerde kolbastı oynayacak kadar neşe saçan sağlık ekibini harbiden kutluyorum.
Teşekkürler...

Ö

özlem112

Kullanıcı
6 Mar 2009
En iyi cevaplar
0
0
lütfen konuyu bu kadar acındıracak reklam haline dönüştürmeyelim.herşey ortada ne yas tutulack nede neşe sacacak bir durum var.bu olayı sağlık camiasını böyle yargılatmaya hakkmız yok.

K

karagün

Ortada reklam yapacak bi'şey göremiyorum ama
Bu durumda sağlık ve sağlıkçı sorunlarından çok (sayemizde) "Kolbastı Oyunu"gündemde ilk sıraya çıkmayı başardı : )
Not:
Forum kuralları gereği fazla derin zonulara girmek istemiyorum...
İstisnalar tabiki kuralı bozmaz ancak  bu ülkede paran varsa sağlıklısın ...
Paran varsa tedavi olabiliyorsun!
Neyse
selamlar

A

agokalper

Kullanıcı
9 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
ben katılmıyorum arkadaşlar. Eğer bir yerde disiplinsizlik başlarsa bunun sonuçları ağır olabilir. Şimdilik yaptıkları şeyin kimseye bi zararı olmamış olabilir. Ama disiplinsiz davaranışlar mutlaka bi yerde kötü sonuçlar doğuracaktır.Ayrıca bizim dayanamadığımız kan görüntülerine katlanmalarıda tamamen baştan kendi seçimleri.. Bu onları hoş görmemiz için hiç geçerli bi sebep değil..

S

spiritualsigns

Sağlıkçı bir annenin kızı olarak insanlarımız önce insan olmayı öğrenecek ki karşısındakinden görev ve sorumluluk bekleyecek... siz bir doktorun doktor olarak görev yapmadığını düşünüyorsunuzda bir hastanın hasta olarak görevini yaptığını düşünüyormusunuz... ??
Kan grubu sorulduğunda A hepatit  C  diyen bir hastaya ne yapabilirsiniz??? Hergün 300-400 hastaya bakan bir doktorun ne yapması bekleniyor... ki bu eski zamanlardı... şimdi durum nedir bilmiyorum....

Bir şeker hastasının odasına un kurabiyesi getiren insanlarımız var... Sosyal güvenlik sisteminin ceremeleri neden doktorlara ödetiliyor... Bi devlet hastanesine gittiğinizde hastadan çok yakınlarının ortalıkta kalabalık yaptığını nefes almanın imkansız hale geldiğini herkesin kendisine öncelik tanınmasını istediğini biliyoruz...

Ben hastane sürecinden bahsediyorum sadece.... sağlıkçıların eğitim ve bu noktaya geliş sürecini sayfalar almaz....  zor şeyler değil ama kolay yoldan gelebilenlerde var elbette...  Vatandaşlarımızın hali zaten ortada...
GSS denen bir sistem getirildi... insanların hastanede tedavileri zorlaştırıldı...  çok kapsamlı konular elbet geniş zaman tartışılır zira bu konuya çok fazla hassasım...

gelelim kolbastı mevzusuna.... bırakın eğlensinler... ben içlerinde çok bulundum... çocuk zamanlarım acillerde geçti...  nötrleşiyor insanlar yaşananlardan... hayatın gerçekleri bunlar... kayıplar ölümler yaralanmalar canlar yanıyor elbette ama bu kaçınılmaz...  ama sabaha kadar nefes almayan doktorlar ve sağlıkçılar gördüm ben.... hatta 24 saat çalışmaya zorlananları gördüm...  çiftetelli oynanısınlar dilerlerse... ben annemi haftada 2 kez görebiliyordum... hiç birşey kolay değildir... hele onların psikolojisi ruh hali... bunları anlamanız için onkoloji servisleri ile acillerde bulunun... adaletsizlik heryerde...

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
Bir dizi vardı yabancı, adı scrubs. Hastane çalışanlarının yaşadıklarını eğlenceli bir dille anlatıyordu. Gayet de güzeldi. Aynı şeyi gerçek hayatta görünce niye tepki veriliyor anlamadım. Sonuçta her insanın biraz stres atmaya ihtiyacı var. Şahsen ben hastanede güleryüzlü doktor ve çalışanla karşılaşmayı daha çok isterim.İşlerini düzgün yaptıkları sürece çok da sorun edilmemesi gerekir.

Hem bu kolbastı çok süper bir dans. Dün gece hep videolarını izledim, olduğum yerde oynayasım geldi hahaaha.  ;D ;D ;D

G

GÜLBANU38

Kullanıcı
21 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Kayseri
bencede kolbastı çok eğlenceli deli dolu bi oyun sahzen ben çok seviyorum

hoptek hoptek oynayalım .......

Ö

özlem112

Kullanıcı
6 Mar 2009
En iyi cevaplar
0
0
biz hasta olup gittğimizde hastaneye ilk biz davranma şeklimizi değiştrielim .gündesadece biz gitmiyrz bizim gibi yüzlercesi farklı farklı şikayetlerle gidiyr.herkese ayrı dinleyen ayrı laf anlatmaya çalşıan dr ve sağlık görevlilerimzin günde kaç hakarete kaç kötü,çirkin söz ve tehditlere mahzur kaldığını çogumuz bilmyoruzdur.sonra suratları bir karış yerde,suratlsız gülmyrlar diye suçlamalrı güzel yapıyoruzda neden bizde kendi sıramızı bekleyip kimsenin hakını yemeden uyanıklık yapmdan muaynemizi olsak ozamn kimse kimseyi zor durumda bırakmaz.

K

karagün

Özetle "Kolbastı" güzel bir oyundur. 
Sağlıkçıkların motivasyonu açısından yararlı olacaksa nediyelim oynansın bari : )