Kola İçtikten Sonra Vücutta Ne Olur??????

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler kategorisinde ayben tarafından oluşturulan Kola İçtikten Sonra Vücutta Ne Olur?????? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 26,057 kez görüntülenmiş, 95 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler
Konu Başlığı Kola İçtikten Sonra Vücutta Ne Olur??????
Konbuyu başlatan ayben
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan siyah
A

ayben

İlk 10 Dakika:

10 çay kaşığı şeker vücudunuza girer (Günlük almanız gereken şeker miktarının tamamı kadar.) Fosforik asit tat alma duyunuzu keser ve aşırı şeker yüklemesinden dolayı kusmanızı engeller.​

20 Dakika:

Kan şekerinizde ani bir yükselme olur, yğksek miktarda insülin patlamasına neden olur. Karaciğeriniz vücudunuzdaki şekeri yağa çevirerek buna bir cevap verir. Bu sadece birkaç dakika içinde olur.​

40 Dakika:

Kafein absorbsiyonu tamamlanır: Göz bebekleriniz büyür. Kan basıncınız yükselir, kaaciğeriniz kana daha fazla şeker pompalamaya başlar. Beyninizdeki adenozin reseptörleri rehaveti önlemek için bloke olur.​

45 Dakika:

Beyninizdeki dopamin salgısı artar. Bu, tıpkı eroinin vücutta yaptığı tepkimelere benzer.​

60 Dakika:

Kafeinin diüretik özellikleri baş gösterir ( tuvalet ihtiyacı). Bu da vücutta depolanmış kalsiyum, magnezyum ve çinkonun da beraberinde dışarı atılması demek.​

Bir süre sonra şeker ihtiyacını tekrar duymaya başlayacaksınız, kendinizi halsiz ve bitkin hissedeceksiniz. Vücudunuza kola ile aldığınız bütün su tekrar dışarı atıldığı için susuzluğunuzu tekrar hissedeceksiniz. Şeker ihtiyacını takiben, kafein ihtiyacıda başlayacaktır.​

KYNK: vakit

C

CaspeR

Kullanıcı
27 Ara 2006
En iyi cevaplar
0
0
Bu kola gerçekten kötü bişiymiş :p ama güzel keyif veriyor :)

Ölmeyecek mi sanki ayben içekte ölek bari.. :p

Teşekkürler.

A

ayben

Ben pek sevmem de kendisini ama sözüm meclisten dışarı ''Atın ölümü arpadan olsun'' diyenlere sözüm yok ;)

A

ayben

Yanlış anlama sakın wanted ama ben kolayıda sigara gibi içki gibi zararlı buluyorum bize faydası olmayan vücudumuza bir yarar sağlamayan tüketim maddelerini neden kullanırız ki?
Dediğin gibi aslında sadece keyif almak için  ;)

G

Gozde

Kullanıcı
9 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Lüleburgaz
ya bu hayatta güzel olan herşey kötü galiba bir bardak kolaya hiç bu gözle bakmamıştım  ;D

C

CaspeR

Kullanıcı
27 Ara 2006
En iyi cevaplar
0
0
Boşver felekten bir gün daha çalalım demi Ayben :) sanada gecerli gözde :)

C

CaspeR

Kullanıcı
27 Ara 2006
En iyi cevaplar
0
0
Bizde teklif var ısrar yok :)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Ben tiryakisiydim. Bardağa bile koymazdım ve hiç abartmıyorum 2lt tükerdim bir gecede, gün içinde içtiklerim dışında.
Bir sabah uyandım, midem yangın yeri!
Birşeyler oluyor ama asla kola'ya toz kondurmayacağım ya:) Sigaradan diyorum, yemek dokundu diyorum, aklıma gelen ne varsa kendi kendime sıralıyorum.
Ama aynı günün gecesi, yılalrdır dostum olarak bildiğim düşmanımla vedalaşmak zorunda kaldım.
O gece içtiğim bir miktar koladan sonra midemde aynı yangın başlayınca...

Günde bir iki bardak tüketmenin zararı olmayacağı kanısındayım, bir şeyi abartmak ise her zaman zararlı.

B

bıldırcın

Bir süre sonra bağımlılık yapıyor,yani bende yaptı bırakması zor oldu,artık içmiyorum...
Eline sağlık ayben :)

E

esranur

Kullanıcı
19 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
ben de sevmem, nadir tüketirim...bilgiler güseldi, teşkkrler ayben ;)

A

ayben

Rica ederim arkadaşlar bende önceden çok içerdim ama son 2 senedir toplasanız 2 lt ya içtim ya içmedim ki zaten artık içmiyorum çok şekerli geliyor bana  :-[

E

esranur

Kullanıcı
19 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ayben' Alıntı:
Rica ederim arkadaşlar bende önceden çok içerdim ama son 2 senedir toplasanız 2 lt ya içtim ya içmedim ki zaten artık içmiyorum çok şekerli geliyor bana  :-[

iyi yapmıssın tabii.. ;)

K

Kristal

bilgilendirme için teşekkürler Ayben.aşırı tüketenler mutlaka okumalı...

D

dileklerperisi

Kullanıcı
8 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
:'(  tamam ya azaltım işte, her gün içmiyorum artık.
Bir kaç ay öncesine kadar aşırı derecede bağımlısıydım.
Ama başta doktorum etrafımdaki herkes kesinlikle yasakladı.
Ne eve ne de ofise kola sokmuyorlar benim için.
Bunlara sen de katıldın Ayben'cim.
Bir de ben size katılabilsem çok güzel ya ne yapayım :p