Kola İçtikten Sonra Vücutta Ne Olur??????

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler kategorisinde ayben tarafından oluşturulan Kola İçtikten Sonra Vücutta Ne Olur?????? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 26,058 kez görüntülenmiş, 95 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler
Konu Başlığı Kola İçtikten Sonra Vücutta Ne Olur??????
Konbuyu başlatan ayben
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan siyah
K

KUTSAL

Kullanıcı
11 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
ne kadar bir kola içersek böylebir şey oluyor? Bilginiz var mı?

R

runaway

Kullanıcı
29 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
Bende çok aşırı içiyorum hergün muhakkak 2.5 içerim ama bırakıcam :p daha doğrusu azaltıcam 

E

Emine düzgün

Kullanıcı
17 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
GERÇEKTEN ÇOK ZARARLI

E

Emine düzgün

Kullanıcı
17 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
AZALTMAK LAZIM AKLIMA ZORUM MU VAR NE DİYE ZARARA KENDİ RIZAMLA GİREYİM!!!

E

Emine düzgün

Kullanıcı
17 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
BIRAKAMAYANLARA ALLAH KOLAYLIK VERSİN... BIRAKMAK LAZIM ::) ::) ::)

M

M

Kullanıcı
31 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bu yazıyı okumadan önce çok cola içen biriydim...Ama şimdi markette soğuk içeçek alacağım zaman colayı aramıyorum bile ...İyi ki bu yazıyı okumuşum..

N

nida1

Kullanıcı
5 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
kola bağımlılığı çok kötü bişey.ben bütün hayatım boyunca toplam 1 lt. içmemişimdir :)

R

ruki ylmz

Kullanıcı
24 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
ben de birazden içicem :)

M

MEDİHA1

Kullanıcı
10 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
Kayseri
ben haram olduğunu duyduğumdan beri içmiyorum....
alkol yönünden haram değilse bile buradan anlayacağımız insana zarar veriyor. insanın kendi kendini zarara uğratması da haramdır....

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
MEDİHA' Alıntı:
alkol yönünden haram değilse bile buradan anlayacağımız insana zarar veriyor. insanın kendi kendini zarara uğratması da haramdır....
Valla ilk kez duydum ve şaştım  :eek:
Ama tabiki sizin düşünceniz, saygısızlık olarak algılanmasın lütfen ama inanılacak gibi de değil yani... :-X

M

MEDİHA1

Kullanıcı
10 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
Kayseri
Gülşah' Alıntı:
MEDİHA' Alıntı:
Valla ilk kez duydum ve şaştım  :eek:
Ama tabiki sizin düşünceniz, saygısızlık olarak algılanmasın lütfen ama inanılacak gibi de değil yani... :-X
tabi inanıp inanmamak size kalmış. ben daha 14 yaşındayım.... bana da öğretmenim söyledi. mısırda(galiba ordaydı inşallah bi daha sorar daha iyi bilgi veririm) bir üniversite varmış. o dini bakımdan da araştırma yapıyormuş. hatta çoğu kişi onların söylediklerine göre hareket ediyormuş. orası kesin haramdır demiş. ben sadece duyduğumu söylüyorum ve uyguluyorum...bunu takmazsanız, (ayrıca siz de biliyorsunuzdur) insanın kendine zarar vermesi çok günahtır. burada ballandıra ballandıra anlatılmış nasıl zarar verdiği....

BU SADECE BENİM DÜŞÜNCEM.... PAYLAŞMAK İSTEDİM. SİZ BELKİ ARAŞTIRIR BANA DA BİLGİ VERİRSİNİZ...  :)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
MEDİHA' Alıntı:
tabi inanıp inanmamak size kalmış. ben daha 14 yaşındayım.... bana da öğretmenim söyledi. mısırda(galiba ordaydı inşallah bi daha sorar daha iyi bilgi veririm) bir üniversite varmış. o dini bakımdan da araştırma yapıyormuş. hatta çoğu kişi onların söylediklerine göre hareket ediyormuş. orası kesin haramdır demiş. ben sadece duyduğumu söylüyorum ve uyguluyorum...bunu takmazsanız, (ayrıca siz de biliyorsunuzdur) insanın kendine zarar vermesi çok günahtır. burada ballandıra ballandıra anlatılmış nasıl zarar verdiği....

BU SADECE BENİM DÜŞÜNCEM.... PAYLAŞMAK İSTEDİM. SİZ BELKİ ARAŞTIRIR BANA DA BİLGİ VERİRSİNİZ...  :)
Medihacım, bak ilim bilim dediğimiz, pek çok şeyi araştıran ve eleştirilen, eleştirlere de yanıt verebildikten sonra "doğru"luğu kesin değer kazanan bir olgudur.
Kola, zararları tespit edilmiş bir maddedir, keza bir çok insan mide sıkıntısı çekmektedir, ve içilmesi durumunda sağlığa zararlıdır. Bu nedenle içmeyenlere saygı duyarım, sağlıklarını korudukları için.
Elbette bedenlerimiz bize emanettir. Onu korumamız gerek. Ancak "günah, sevap" bazı konularda, çok istismar edilmektedir. Bu istismarlar hemen her konuda, senin gibi genç beyinleri karıştırmaktadır.
Ben senin çok büyüğün olarak, ufacık bir öneride bulunayım, lütfen bilime dayandırılamayan her konuyu iyice araştır, araştır öğren bilgilen ki, bu hiç bir dayanağı olmayan hurafelere inanma.

A

ArcShotTR

Kullanıcı
25 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
Samsun
kola içmek bence sigara içmekten iyidir hem daha güzel :D

M

MEDİHA1

Kullanıcı
10 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
Kayseri
Zynep' Alıntı:
MEDİHA' Alıntı:

Medihacım, bak ilim bilim dediğimiz, pek çok şeyi araştıran ve eleştirilen, eleştirlere de yanıt verebildikten sonra "doğru"luğu kesin değer kazanan bir olgudur.
Kola, zararları tespit edilmiş bir maddedir, keza bir çok insan mide sıkıntısı çekmektedir, ve içilmesi durumunda sağlığa zararlıdır. Bu nedenle içmeyenlere saygı duyarım, sağlıklarını korudukları için.
Elbette bedenlerimiz bize emanettir. Onu korumamız gerek. Ancak "günah, sevap" bazı konularda, çok istismar edilmektedir. Bu istismarlar hemen her konuda, senin gibi genç beyinleri karıştırmaktadır.
Ben senin çok büyüğün olarak, ufacık bir öneride bulunayım, lütfen bilime dayandırılamayan her konuyu iyice araştır, araştır öğren bilgilen ki, bu hiç bir dayanağı olmayan hurafelere inanma.
TEŞEKKÜR EDERİM.... SÖYLEDİKLERİNİZE UYMAYA ÇALIŞACAĞIM..... :)

I

ilenay

Kullanıcı
28 May 2008
En iyi cevaplar
0
0

BU SADECE BENİM DÜŞÜNCEM.... PAYLAŞMAK İSTEDİM. SİZ BELKİ ARAŞTIRIR BANA DA BİLGİ VERİRSİNİZ... 
mediha aynı seyi ben de duymustum emin değilim fakat insanın kendine zara vereceği her türlü sey haram olabilirmiş ama dediğim gibi emin değilim... Allah bize dininde yapmamız gereken şeyleri farz kıldıklarında da namaz'ın insana çok yararı olduğunu duydum(bunu baska ülkeden gelen bir doktor biri namaz kılarken görmüş ve bu hareketleri siz nereden biliyorsunuz.bu hareketler vücuda çok yararlı hareketler demiş) yani buradan su düşünce çıkabilir insanın zararına olan seyler yasaklanmıstır. Bunlardan biri de koladır. Ben bu düşüncenin hurafe olduğuna inanmıyorum. En azından haram değilse  de belki günahtır .

A

akdenizLİ1

Kullanıcı
13 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
İçel
hayatın tado CoCa Cola ;)

Cola Cola vazgeçilmezlerimden:)

Ş

şeyda1

Kullanıcı
21 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
kolanın içeriği ile ilgili okuklarımdan sonra kolaya veda ettim.lütfen araştırın.içilecek şey değil. ???

S

spiritualsigns

alıntı yapılan gazeteye bak...  :mad: neyse... bu kolanın kötü olması gerçeğini inkar ettiğimden değil asla... içilesi bir sıvı değil gerçek anlamda...

canann

canann

Kullanıcı
1 Nis 2009
En iyi cevaplar
0
0
arkadaslar kolaya rengini veren meyan kökünü fareler çok severler..bu nedenle meyan kökü tarlalarında oldukça fare barınmaktadır..kolayı yapmak için meyan kökü toplanıldığı zaman meyan köküyle birlikte farenin kolu bacağı artık neresi denk gelirse oda karışır içine..ve içtiğiniz bağımlısı olduğunuz çok sevdiğiniz o kola bi nevi fare kanı..ee hadi buyrun için

çok şükür asitli içecekleri sevmediğim için kolayıda tüketmiyorumm..

sizede şiddetle içmemenizi tavsiye ediyorum.. ;)