kişisel başarı

• Konbuyu başlatan kackarlar08
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kim, Neyi, Nasıl Başardı? kategorisinde kackarlar08 tarafından oluşturulan kişisel başarı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 6,858 kez görüntülenmiş, 10 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kim, Neyi, Nasıl Başardı?
Konu Başlığı kişisel başarı
Konbuyu başlatan kackarlar08
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan darjmam
K

kackarlar08

Kullanıcı
3 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
Bazılarının başarı tanımları hem bencil hem de kasvetli olabiliyor. Onlara göre, başarı, düzgün bir imajın yansıtılmasıdır. En önemlisi düzgün giyinmektir  Doğru kişilerle doğru mekanlarda görülmek başardıklarının bir gösterge- sidir. Diğerlerine göre, yükselme baskısı o kadar güçlüdür ki, arkadaşları veya beraber çalıştıkları kişileri ezerek öne çıkma düşüncesi onları telaşlandırmaz bile. Aslında .başarıyı .bir çırpıda edinmek için istediklerin! feda etmeye hazırdırlar Ya sonuçları? Onlar daha sonra da düşünülebilir. Şu anda önemli olan başarıyı elde etmekte onlara yol gösterecek işaretleri izlemektir.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bu bir alıntı mı, sizin kendi düşünceleriniz mi acaba?

K

kackarlar08

Kullanıcı
3 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
yok kendi düşüncelerim zynep  inşallah keyifle okursunuz

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Keyifle okuyorum ama biraz daha açarak yazsaydınız keyfim daha fazla olurdu.:)
Hemen hemen aynı düşüncedeyiz aslında.
Ancak, düzgün giyinmek, doğru kişilerle doğru zamanda doğru yerde olmak gibi faktörleri saymışsınız, bunlar başarıya götürebilecek etkenler olarak düşünüyorum, elbette sadece çıkar sağlamak amacıyla olmadıktan sonra!

M

Mrs.Jadem

Kullanıcı
7 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bende bu yazınıza kişisel başarı adına okumuş olduğum bir kitapdan alıntıyı aktarmak istiyorum..

''Çok lüks bir şehirde yoksul içinde yaşayan bir çocuk vardır,okumaya olan aşkından kimsenin onunla alay etmesine hatta yıllarca süren öğrenim hayatını babasının eski kıyafetleriyle geçirmesi ve kişileirn onunla dalga geçmesini görmeden okulunu bitirir..Devlet memuru olarak işe atınan bu genç çocuk o zamanların en iyi giyinen adamı seçilir'' ....

Benim bu yazıya dayalı hatta desteklediğim şahsi düşüncem;insan giyinmekle,süslenmekle,gösterişle,her şeyin en iyisiyle vs.vs başarı elde edemez,asıl başarı insanın içinden gelen ve önce kendini sonra ne olmak yada yapmak istediğini benimsedikten sonra basamak basamak başarıya ulaşır..Gerçek başarı ''ben bunu yapacağım''sözünün artısıdır..

Z

z.sav

Kullanıcı
10 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
bankacýyýzbiz.com
fazla vurgu yanlış
hiçbir başarı tesadüf  değildir !  başkasına sadakatin kendi başarı kapasitene ihanetin olamaya başladıysa, gitmek zamanı gelmiş demektir İçerikte dolu olan bir insan şekil olarak da bunu desteklemiyorsa ben o içeriği çöpe atabilirim. ;) ya da tam tersi olabilr şekilde mükemmel olup yani iletişim biçimi ses tonu dil,karizma ve görüntü olarak kendini çok geliştirmiş olup içerikte boş olması da onu bir yere getirmez ! İkisinin eşit olması gerekiyor entelektüel açıdan kendini geliştirmesi, duygusal zekasını geliştirmesi, profesyonel, kişisel gelişime açık olması, sosyal projelerin içinde yer alması, iyi bir konuşmacı olması, ikna yeteneğini geliştirmesi, insan ilişkilerini gözden geçirmesi gerek... Görüntüsünün güncel  olması da gerekiyor.Bunlara sahip olan zaten kişisel başarıya ulaşmış demektir ! ( kendimce )’’İçerik’’ de çok dolu olunca şekil tarafıyla da bunu desteklemesi lazım ;)

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
insan giyinmekle,süslenmekle,gösterişle,her şeyin en iyisiyle vs.vs başarı elde edemez,
Bence hepsi bir arada olmalı. İşinizde başarılı bir insan olabilirsiniz, ama iyi giyinmezseniz, düzgün konuşmazsanız insanların size itimatı kalmayacak ve başarılarınız görünmeyecektir.

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Aslında Kişisel Başarıda ,burada yazılanların çoğu etkili.
Hiçbiri tek başına yeterli değil.
Sonuçta başarmak için elbette birikim,gözlemleme araştırma önemli ama kişinin kendine bakması da önemli.(burada kişinin kendine bakmasından kastım iyi bir giyim-kuşam,makyaj anlamında değil)
Sonuçta iletişimde kanıtlanmış bir araştırma vardır ; İlk izlenim

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
z.sav' Alıntı:

hiçbir başarı tesadüf  değildir !  başkasına sadakatin kendi başarı kapasitene ihanetin olamaya başladıysa, gitmek zamanı gelmiş demektir İçerikte dolu olan bir insan şekil olarak da bunu desteklemiyorsa ben o içeriği çöpe atabilirim. ;) ya da tam tersi olabilr şekilde mükemmel olup yani iletişim biçimi ses tonu dil,karizma ve görüntü olarak kendini çok geliştirmiş olup içerikte boş olması da onu bir yere getirmez ! İkisinin eşit olması gerekiyor entelektüel açıdan kendini geliştirmesi, duygusal zekasını geliştirmesi, profesyonel, kişisel gelişime açık olması, sosyal projelerin içinde yer alması, iyi bir konuşmacı olması, ikna yeteneğini geliştirmesi, insan ilişkilerini gözden geçirmesi gerek... Görüntüsünün güncel  olması da gerekiyor.Bunlara sahip olan zaten kişisel başarıya ulaşmış demektir ! ( kendimce )’’İçerik’’ de çok dolu olunca şekil tarafıyla da bunu desteklemesi lazım ;)
Kendimce demişsiniz ama vakit darlığı nedeniyle konunun ilk mesajına yazamadıklarım sözcüğü sözcüğüne aynıdır sevgili z.sav.
Aynı yönde düşündüğümüze sevindim.
"Bence de sizce"...