”Kiralık Beyin” ilanına 1 günde 123 iş teklifi

  • Konbuyu başlatan hayatın kalemi
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kim, Neyi, Nasıl Başardı? kategorisinde hayatın kalemi tarafından oluşturulan ”Kiralık Beyin” ilanına 1 günde 123 iş teklifi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,296 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kim, Neyi, Nasıl Başardı?
Konu Başlığı ”Kiralık Beyin” ilanına 1 günde 123 iş teklifi
Konbuyu başlatan hayatın kalemi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan hayatın kalemi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
H

hayatın kalemi

Kullanıcı
17 Haz 2006
En iyi cevaplar
0
0
Türkiye
Önder Yılmaz, fikirlerini geliştirip hayata geçirebileceği bir şirketin Ar-Ge departmanında çalışmak istiyordu. Hürriyet Gazetesi’ne ”Kiralık Beyin” diye ilan verdi. Sonuç, bir günde 123 iş teklifi.


Berlin doğumlu 29 yaşındaki Önder Yılmaz, geçen cuma günü Hürriyet’te çıkan ”Kiralık Beyin” ilanın altına ”Yüksek kapasitede hayal gücü ve yeteneğe sahip” diye yazdı. Mail adresiyle cep telefonunu da ekledi. İlan yayımlandıktan sonra, bir günde aralarında önemli şirketlerin de bulunduğu 123 firmadan iş teklifi aldı. Bazı reklam ajansları da yaratıcı ilanı nedeniyle onu kutladı. En ilginç telefonlardan biri ise 33 yaşında modaevi sahibi olduğunu söyleyen bir kadındandı: ”Çok zekice hazırlanmış bir ilan, akşam yemek yiyelim.”

Kız arkadaşı olduğu için bu teklifi kabul etmediğini belirten Önder Yılmaz’ın tek isteği biraz da uçuk bulduğu fikirlerini hayata geçirecek bir mecra bulmak. Hedef sektörleri, teknoloji, otomotiv ya da reklamcılık. Paraya ihtiyacı olmadığı belirten Yılmaz, ”Babamın Almanya’da inşaat şirketi, İstanbul’da da 5 katlı apartmanımız var. Maddi bir sıkıntım yok. Benim derdim insanların hayatları kolaylaştıracak fikirlerimi hayata geçirmek” dedi.
IQ’SUNU SORDULAR

Bayburtlu bir ailenin üç çocuğunun en büyüğü olarak 1977 yılında Almanya’nın Berlin kentinde doğan Önder Yılmaz, ilköğretim, lise ve üniversiteyi İstanbul’da okudu. 2001 yılında İstanbul Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi’nden mezun oldu. Eskişehir’de kısa dönem askerlik yaptıktan sonra Pierre Cardin Çocuk Gereçleri Pazarlama Bölümü’nde 10 ay çalıştı. Şehirdışı gezilerden sıkılıp istifa etti.

Yılmaz’ın ilanına bir reklam şirketi, ”Çok yaratıcı ve çığır açan bir ilan. Bizimle çalışmak ister misin?” diye iş teklifinde bulundu. Arayanların sayısı 150’yi geçti, bunlardan 123’ü iş teklifiydi. Tebrik edenler, IQ’sunu sorup 146 cevabı alınca, test etmeye kalkanlar da oldu.

Kaynak:Mustafa Küçük/Hürriyet
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst