Kimler Nasıl Zorlanır?

• Konbuyu başlatan GulsahToptas
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde GulsahToptas tarafından oluşturulan Kimler Nasıl Zorlanır? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 7,096 kez görüntülenmiş, 23 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı Kimler Nasıl Zorlanır?
Konbuyu başlatan GulsahToptas
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan korsan
G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
1-Baştan beri hep yönledirilmeye, hazırcılığa,beleşciliğe alştırılmış karakterler baskın yeteneklerini de başkalarının bulmasını beklerler.

2-Kendine aşırı güven ve güvensizlik de risk unsurudur.Çünkü bu durumdakiler aslında kendilerinde baskın olmayan bir yeteneğe takılıp kalarak ömürlerini geçirir giderler.

3-Aşırı rahat,konfor ve lüks içinde yaşamak insandaki belirgin kabiliyetleri kaybolacak kadar gizler; şuurlu değerlendirilibilirse sıkıntı ve çile kendini ve hayatı keşfetme zeminidir.

4-Kararsız,korkak,felaket tellalı,mübalağacı tipler de istikrarsız yapılarından dolayı baskın yeteneklerini bulmada zorlanırlar.

not:alıntıdır.

OKuduğumda beğendim ve paylaşmak istedim. :)

S

seca

Kullanıcı
1 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
mersin
OKuduğumda beğendim ve paylaşmak istedim.
teşekkrler gülşah paylaşımın için :)

hepsi çok tehlikeli...fakat bana göre hayatta en büyük zorlukları bu guruptakiler bekler...

-Baştan beri hep yönledirilmeye, hazırcılığa,beleşciliğe alştırılmış karakterler baskın yeteneklerini de başkalarının bulmasını beklerler.

A

ayçiçeği

Kullanıcı
31 Mar 2008
En iyi cevaplar
0
0
Paylaşımın için teşekkürler Gülşah. :)

Ö

ölüdeniz

3-Aşırı rahat,konfor ve lüks içinde yaşamak insandaki belirgin kabiliyetleri kaybolacak kadar gizler; şuurlu değerlendirilibilirse sıkıntı ve çile kendini ve hayatı keşfetme zeminidir.

Üstteki alıntı hariç diğer şıklara katılıyorum

E

erdal_ergen

Kullanıcı
16 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
mersin
Çok doğru bir anlatım ve yaklaşım

Teşekkürler gülşah

Emeğine sağlık

:)

Ö

ölüdeniz

Gülşah' Alıntı:
Aslında hayat hem zor hem kolay sadece onu yaşamasını bilmekte saklı sır ne dersiniz? :)
Efendim hayatın kolay olan yönlerini bize açıklayabilirmisiniz

Ö

ölüdeniz

Gülşah' Alıntı:
Her şey anı anda hem zordur hem kolay; görmesini ve duymasını bilene :)
Belkide sen haklısın ben ama ve duymayan birisiyim okuduğum çok güzel belkide bana göre güzel şiir tadında bir yazıyı paylaşmak istiyorum.uygun görülmediğinde silinebilir.teşekkürler

Hepsi zor yaşadıkça...
O hayata tutunan yanımız olmasa, nasıl dayanırdık ki dağlara yüklense yıkılacakları acılara..
Hangimize zor değil ki hayat, kaçımız her gün mutluyuz ve acılar hangimizi atlıyor ki?..

Hepsi zor yaşadıkça... Gitmek de zor kalmak da...
O yola sapmak da zor, yerinde saymak da...
Bağlanmak da zor, hayatta gururunu korumak da..
Kaybetmek de zor kazanmak da...
Bir gül yetiştirmek zordur, ya bir gülü çıkarmak kalbinden?

Doğmak zor, ölmek zor, hayat zor...
Olmasaydı o hayata tutunan yanımız nasıl katlanırdık o dünyadan büyük dertlere, acılara...

Güneşi görmek zor bazen; bazen yağmura katlanmak çok zor.
Hasta olmak zor, sağlığın kıymetini bilmek daha zor...

Gülümsemek zor bazen, gözlerin yaş doluyken..
Anlatmak zor, anlamak zor..
Dilinin ucundayken söylemek için öldüğün kelimeler, susmak çok zor......

Kapıyı çalmadan gelen acılar zor, uzaklara hasret zor, özlemek zor, ayrılık çok zor..

Ya ölüm? Ölüm hepsinden daha zor.

Hepsi zor yaşadıkça...
Yürümek zor engelli patikalarda, düşmek daha zor, kalkmak çok zor...
Bir dostu beklemek zor pencere altında... Ya bir dost bulmak?
Yalnızlık zor, kırılmak zor, kırdığın kalbi kazanmak çok daha zor...

Sevgisizlik zor. Onun yüzünü görememek, sesini duyamamak zor doyasıya...
Başkasının olduğunu bilmek... çok daha zor...

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Şiir zaman zaman yaşadığımız bazılarımızın daha fazla hissettiği duygulara tercüman olmuş.Teşekkür ederim .

Bu yüzden burada paylaşıyoruz ; bazen çaeyi bazen doğru soruyu tek başımıza soramıyoruz/göremiyoruz.

Tekrar şiir için teşekkürler Nİhat.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Harika bir şiirdi. Ana konuya yorum yapmayı unutturdu. Teşekkürler Nihat.
Gülümsemek zor bazen, gözlerin yaş doluyken..
Anlatmak zor, anlamak zor..
Dilinin ucundayken söylemek için öldüğün kelimeler, susmak çok zor

Ö

ölüdeniz

Sadece şiir olarak bakmanıza üzüldüm halbuki orda hayatın gerçektende zor olduğunu anlatıyor sizinde anladığınızdan hiç şüphem yoktur.nacizade düşüncem hayat zordur.zengin içinde fakir içinde gerçekten hayat zordur.at gözlüğü ile baktığım için üzgünüm.ama ısrarla hayat zordur diyorum. Teşekkürler

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Bence yorumların güzel hatta bazen okurken şunu diyorum Nihat;

Ben hiç bu bakış açısından bakmamıştım. BU yüzden konular içinde yorumlar yapılması, saygılı bir şekilde tersi düşüncelerin olması bana keyif verdiği gibi eksilerimi artı yapıyor. Ben at gözlüğü gibi bakmadığına inandığım için ....

K

kabeka

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
16
İstanbul
yetenek vardıda biz mi bulmadık

teşekkür ettim  8)

etmeyede bilirdim 8)

K

Kristal

Hepsi zor yaşadıkça...
O hayata tutunan yanımız olmasa, nasıl dayanırdık ki dağlara yüklense yıkılacakları acılara..
Hangimize zor değil ki hayat, kaçımız her gün mutluyuz ve acılar hangimizi atlıyor ki?..
Her birimiz payını alıyor hayattan.Biraz acı,biraz tatlısıyla.Önemli olan karanlıkta yitirmeden benliğini,yüzünü güneşe çevirmesini bilebilmek...