Karşındaki kişi ne yaparsa yapsın onun yaptıklarına kayıtsız kalmak

• Konbuyu başlatan korsan
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde korsan tarafından oluşturulan Karşındaki kişi ne yaparsa yapsın onun yaptıklarına kayıtsız kalmak başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 26,143 kez görüntülenmiş, 33 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı Karşındaki kişi ne yaparsa yapsın onun yaptıklarına kayıtsız kalmak
Konbuyu başlatan korsan
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan çocuk
K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Edinilmesi zor ama  sahip olunmasi durumunda insana çok şey kazandıran bir durumdur  kayitsiz olabilmek.
Alkol ve ya antidepresan almis gibi hayata ve baskalarina karşı takılabilecegimiz bir ruh hali bu kayitsizlik denen durum
Bu ilgilenmeme hali hayatimizdaki çözemedigimiz bazi sorunlarda işe yarayabilir.
Aslinda kayıtsızlık bir tepkidir, tek farkı diğer tepkilere göre daha durgundur.
Bir savunma mekanizmasıdir belkide.

Sizde bazı  kişilere kayıtsız  kalabiliyormusunuz?
Karşındaki kişi ne yaparsa yapsın, onun yaptıklarına kayıtsız kalmak, ilgilenmemek iste bunu nasil yapiyorsunuz arkadaslar?
Sabırlı,sakin,kayıtsız,tepkisiz, kendinize hakim nasil oluyorsunuz?
Anlık tepkiler vermeyip nasil kayıtsız kaliyorsunuz o an?

O

okyanusya

Kullanıcı
3 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Ben şahsen tepkisizliği hiç sevmem , senin de dediğin gibi Korsan sessizlikle bile olsa mutlaka durum karşısında tepkimi gösteririm.
Hiç bir zaman sakin bir insan olamadım , olanlara da hep özenmişimdir ..
İşin sırrı ne acaba ?

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
σĸyคnцsyค' Alıntı:
Ben şahsen tepkisizliği hiç sevmem , senin de dediğin gibi Korsan sessizlikle bile olsa mutlaka durum karşısında tepkimi gösteririm.
Hiç bir zaman sakin bir insan olamadım , olanlara da hep özenmişimdir ..
İşin sırrı ne acaba ?
Aslında ben bu konuya son noktayı koymayı tercih ediyorum benim durumum biraz karışık :)Ama bir sırrı oldugundan çok deneyimlerle yada tepki verdiği zaman karsılastıgı olumsuz durumlardan kaynaklanan bir durum olabilir

A

ayben

Sabırlı,sakin,kayıtsız,tepkisiz, kendinize hakim nasil oluyorsunuz?
Anlık tepkiler vermeyip nasil kayıtsız kaliyorsunuz o an?

Bu durum aslında biraz beni anlatıyor.
Çok fazla umursamazım galiba. Vurdumduymaz ama yerinde tabi ki.
Tepkimi gösterdiğim durumlarda oluyor ama sinirimi bozan bir durum karşısında kendimi değil karşımdakini düşünüyorum ki bu aslında beni yıpratıyor. İşte bu huyuma da bir çare arıyorum.
Susmak kabullenmektir aslında. İşte bu yüzden susmamak ve düşüncelerimizi sonuna deyin savunmak gerek.

Teşekkürler Korsan.

G

Gozde

Kullanıcı
9 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Lüleburgaz
kendimi seviyorum ve ne olursa olsun benden değerlisi yok diyorum (megolamanca değil birilerine sinir olduğumda sakinleşmek için ) içimden sakinleşene kadar sayıyorum ve bir bakıyorum ki kendi kendime gülmeye başlamışım  ;D ;D ;D

U

UğurOnur

Kullanıcı
1 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
Sessizlik en güzel cevaptır bana göre...
Ben bu bahsedilen şekli iş yerinde hergün yaşıyorum.
Yani bu kayıtsızlık iyi bişey mi bilmiyorum ama birgün
bu sebepten ötürü öleceğim gibime geliyor.. :(
KAyıtsızlıkğın sevdiğim tek güzel yanı ne kadar sinirlensem,
sinirleneyim karşımdakini hiç bir şekilde incitmiyor olmam.

K

kamuran

Önem verdiğim bir sosyal ortamda ve sorumluluk da aldığım bir yerde, sürekli beni küçük düşürmeye çalışan, huzursuz olabileceğim şeyleri tesbit etmeye uğraşarak bunları yapan biri var. Kendim de şaşırdım önce, çünkü ona hiç olumsuz tepki vermiyorum.  ???

Öncelikle evet o ortamda bir şeyler yapmak istiyorum ve yapmak istediğim şeye yoğunlaştığım için onun yaptıkları sadece konsantrasyonumu veya oradaki iyi zamanımı olumsuz etkileyecek bu nedenle zaten tepkisiz kalıyorum.

Ancak içten yani kendi içimde de kızgın hissetmedim. Bunu düşündüğümde ise, zaten benimle ilgili huzursuz hissettireceğini düşündüğü tesbitlerinde, o kişinin yanıldığını bu nedenle de zaten onun bunu başaramadığı sonucuna vardım. Aynı zamanda galiba egom da harekete geçiyor, yani onu bu davranışlarında zayıf kişilikli bulduğum için aldırmaz davranmış olabilirim.  ???

Ancak benim için önemli biri konusunda ne yaparsa yapsın tepkisiz kalmayı çok zor başarmıştım. Yani burada önemli olan yapmak istediğim bir şey, bir hedef değil, önemli olanbir aile büyüğü, bir insan idi. Üzüldüm, böyle davranınca nasıl hissettiğimi anlatmaya çabaladım, olmadı, sonunda yavaş yavaş tepkisiz olmaya başladığımda, düşündüm, galiba insan anlatamayacağını, karşısındakinin değişmeyeceğini anlayınca da tepkisiz kalıyor. Bir pes ediş, yeniliş gibi. :(

Y

YEŞİLAY

Kullanıcı
6 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
BEN KAYITSIZ KALAMIYORUM CEVAP VERMEDEM DURAMADAN YAPILAN BİR YANLIŞ VE HAKSIZLIK VARSA...

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
malesef bende bazı insanlara verecek en iyi cezanın kayıtsız kalmak olduğunu düşünsemde yapamıyorum yinede

C

catzilla

hoşlaşmadığım insanlarla ilgilenmem yok sayarım ve jet hızıyla uzaklaşırım...  :) hiç muhatap olmam... ayrıca, bazen verilecek en iyi cevap sessizliktir diyenlerdenim. gerçektende çoğu zaman böyle davranınca kazanıyor insan. bazen de belli olmaz sağım solum, susarım susarım... ondan sonrada bilmiyorum artık :) 

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Kayıtsızlık yada sessiz kalmak ta bir tepkidir. Bence kayıtsız kalmak , öfkelenmemek zamanla öğrenilen bir şey. Kişi öfkesini kontrol etmeyi öğrendiğinde bunu da becerebiliyor.

Ama öyle olaylar yaşıyoruz ki bazen tepkisiz kalmak zor oluyor.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Gülşah' Alıntı:
Kayıtsızlık yada sessiz kalmak ta bir tepkidir. Bence kayıtsız kalmak , öfkelenmemek zamanla öğrenilen bir şey. Kişi öfkesini kontrol etmeyi öğrendiğinde bunu da becerebiliyor.

Ama öyle olaylar yaşıyoruz ki bazen tepkisiz kalmak zor oluyor.
Aslında kayıtsızlık ve tepkisizlik, en korkunç tepkidir.
Karşımızda ki insanı çileden çıkaracak en korkunç tepki.
Çok kısa bir zaman önce yaşadım bu durumu ve inanır mısınız yaşamımda pek çok olumsuzluğa neden oldu.
Aklım takılı kaldı, hem çok üzüldüm hem çok öfkelendim. Karmakarışık bir ruh haline girdim diyebilirim.
Çünkü kendimi anlatmama fırsat verilmiyordu, üstelik haksızdım, ama aynen senin ifade ettiğin gibi Gülşah; Bazen öyle olaylar yaşıyoruz ki, biz de kendimizi kontrol edemiyoruz ve yanlış şeyler yapabiliyoruz. İstenmeyen durumlara sokabiliyoruz ilişkilerimizi.
Öfkenin kontrol edilemediği bu gibi durumlarda, kayıtsız değil ama tepkisiz kalınabilir, ancak bunun süresini çok uzun tutmadan yani farklı problemler doğurmadan, olayın üzerinden kısa bir zaman geçip, sakinleştikten sonra mutlaka konuşup bir çözüm aranması taraftarıyım.
Umarım anlatabildim.:)

C

crnkcclr

Kullanıcı
25 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
tepkisiz kalmak... çok zaman yapamadığım bir durum
öfkemi kontrol altında tutmak benim yapmakta en çok zorlandığım durumdur..
tabii öfkelendiğim konuya göre değişim gösteriyor
tepkisiz kalmak yapılabilirse iyidir.. ancak süreyi fazla uzatmadan konu üzerinde muhakkak konuşulmalıdır..
tepkisizlik belirsizliğe yol açabilir...
öfke de geri dönülmez kırgınlıklara
en iyi si öfkeyi kontrol edip tepkisiz kalmak ve az zaman sonra çözüme ulaştırmaktır..

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Demek istediğini evet anlıyorum.
Ben hayatımda deneme yanılma yoluyla öğrendim bu kayıtsız/tepkisiz kalma durumunun karşındaki insanı daha fazla sinirlendirip çileden çıkarttığını. Ama şunuda öğrendim bazı olaylar varki kayıtsız kalmak en güzeli belki daha sonra üzerinde konuşulabilir ama eğer bir durum mevcutsa ve ben öfkemi kontrol ediyorsam ne ala.
İlgilenmeme hali olarak adlandıramıyorum çünkü tam tersi oto kontrol durumu.

Anlık tepki verdiğim zamanlarımda oldu ama açıkcası olaya ve kişiye bağlı oldu :)

Y

yaratici_idea

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bir insana verilebilecek en büyük ceza kayıtsız kalmaktır.
Ne hissettiğinizi, ne düşündüğünüzü bilmezse deliye döner.

K

kıvılcım_7

Kullanıcı
8 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
ist
sen kişiye ne kadar tepki ve karşılık verrsen ona da aynı hakları vermş olursun fakat kayıtsız kaldığında bi süre sonra oda mecburen kayıtszlığa düşücek ve önemsenmediğni düşünüp rezil bi halde hissedicektr kendini.e herzaman ne derler öfkeyle kalkan zararla oturur die,öfkeye gerek yok susmak herşeyi anlatır...

T

tornado_53

Kullanıcı
24 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Rize
Biz küçüklüklüğümüzden beri haklıysak konuşmayı, anlatmayı, açıklamayı öğrendik.Güzel.Fakat haksız olduğumuzda sakin olup kayıtsız kalmayı öğrenemiyoruz galiba.Ben haksız olduğumda üste çıkmaya çalışınca daha sonra kendimi pek de iyi hissetmiyorum.Kayıtsız kalıp kendimi dinleyince ise huzurlu oluyorum tartışmada olmuyor.Haklıysam kayıtsız kalamam, kalmayada çalışmam.  :)

Z

zeytin

Kullanıcı
20 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
izmir
karşındakinin gözlerinin içne bakarak kayıtsız kalmak bir süre sonra onu kendiliğinden haksızsa susturmaya yarıyor.sadece gözlere bakmak kayıtsızlık  içinde en önemli cümle söyler gibi bana göre ;D

T

tugba 44

Kullanıcı
26 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
16
kayitsiz kaliyorum cunku o anki gerginlikte birde tepki verince hersey daha da kotuye gidiyor.en iyisi susmak ve ortam sakinlesince tekrar konusmak...