Karşındaki kişi ne yaparsa yapsın onun yaptıklarına kayıtsız kalmak

• Konbuyu başlatan korsan
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde korsan tarafından oluşturulan Karşındaki kişi ne yaparsa yapsın onun yaptıklarına kayıtsız kalmak başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 26,205 kez görüntülenmiş, 33 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı Karşındaki kişi ne yaparsa yapsın onun yaptıklarına kayıtsız kalmak
Konbuyu başlatan korsan
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan çocuk
E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
Sizde bazı  kişilere kayıtsız  kalabiliyormusunuz?
Karşındaki kişi ne yaparsa yapsın, onun yaptıklarına kayıtsız kalmak, ilgilenmemek iste bunu nasil yapiyorsunuz arkadaslar?
Sabırlı,sakin,kayıtsız,tepkisiz, kendinize hakim nasil oluyorsunuz?
Anlık tepkiler vermeyip nasil kayıtsız kaliyorsunuz o an?

1. soruya cevap: BABAMA VE YASADIĞIM İLÇEDEKİ  BAZI DEDİKODUCU İNSANLARA KARSI...
2. SORU: TINLAMIYORUM ÖNEMSEMİYORUM. YA ONUN OLDUGU YERDEN UZAKLASIYORUM GENELDE 3 MAYMUNU OYNAYARAK BUNU BASARIYORUM...
3. SORU: BU İNSANIN İÇİNDE GELİO "gıcık" olmak gerek :D
4. soru : ortamdan uzaklasarak yada saf saf bakarak:D

bunları yapınca karsındakı delirio.. Bize yaslı teyse derdiki "biri senle kavga tartısmaya girdigi zaman al eline süpürgeyi önüne getir. senin muhatabın bu al bunla tartıs"de uzaklas derdi:D süpürge basına gelmeden hehee

E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
yaa babama yazdım genelde babamla tartısmaya girince olaylar cok uzuo büyüyor ondan sesiz kalıom yane yanlıs anlasılmasın  ;)

H

hanedeyim

böyle kişiler yaşlanmazlar hiç bişeyi takmazlar onların yerine başkaları üslenir onların sorumluluklarınıda ve bana göre bu tipler asalaktırlar ::)

S

sessiz_lik25

Kullanıcı
28 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
Daha fazla konuşarak bir şey anlatamayacağını anladığında SUSMAK..
Seni kızdırmak için çabaladığını anladığında TEPKİ VERMEMEK yada ZIDDINA HAREKET ETMEK…
Boş ya da zararlı konuşacağını anladığın da DUYMAZDAN GELMEK…

şeklinde ortaya çıkan TEPKİSİZLİK, UMARSIZLIK, SUKUT hali bir iletişim stratejisidir.

Ben de kendi adıma bu yöntemi uygulamada başarılı olduğumu söyleyemeyeceğim. Ve gerektiğinde uygulayabilmeyi isterim.

Ama bu yöntemin çok istisnai durumlarda uygulanması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü karşıdakini muhatap almamak o insana yapıla bilecek en büyük hakarettir.

Zynep' Alıntı:
Aslında kayıtsızlık ve tepkisizlik, en korkunç tepkidir.
Karşımızda ki insanı çileden çıkaracak en korkunç tepki.
bu konuda size tamamen katılıyorum. onun için bu şekilde tepki vereceğimiz muhatabın bunu gerçekten hak etmiş olması çok önemli. çünkü bu bir anlamda " SENİ İNSAN YERİNE KOYMUYORUM" demektir

yaratici_idea' Alıntı:
Bir insana verilebilecek en büyük ceza kayıtsız kalmaktır.
Ne hissettiğinizi, ne düşündüğünüzü bilmezse deliye döner.
insan olarak tanımlanabilecek birisine böyle bir tepkinin verilmesi bence doğru olmaz. bunun yerine bize zor gelse de sonuna kadar konuşma yöntemini denemeliyiz. çaresiz kaldığımız da bu yönteme baş vurmalıyız.

Zynep' Alıntı:
Öfkenin kontrol edilemediği bu gibi durumlarda, kayıtsız değil ama tepkisiz kalınabilir, ancak bunun süresini çok uzun tutmadan yani farklı problemler doğurmadan, olayın üzerinden kısa bir zaman geçip, sakinleştikten sonra mutlaka konuşup bir çözüm aranması taraftarıyım.
Umarım anlatabildim.:)
çok doğru bir yaklaşım olur. çok doğru. çok çok...

bu arada bir iki ayrıntı daha

- insanların en çok korktukları şey değer verilmemek muhatap olarak bile kabul edilmemek miş. hatta ölümden bile büyük bir korku olduğu söylenmiş. (bir seminerde duydum)

-kadınların erkekte dayanamadıkları en büyük özellik umarsız olabilmeleriymiş. erkek umursamadıkça kadın daha da ilgileniyormuş. (bir dergide okumuştum. hatırlayamıyorum)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
- insanların en çok korktukları şey değer verilmemek muhatap olarak bile kabul edilmemek miş. hatta ölümden bile büyük bir korku olduğu söylenmiş. (bir seminerde duydum)
Bir insan için en değerli varlık, kendi varlığıdır. İtiraz edebilirsiniz elbette, çocuklarıdır diye, ancak bu istisnadır.
Değer verilmemesi, insanı zaten depresyona sokan nedenlerden birisidir, hele bir de bir şeyler anlatmaya çırpınan bir kişiyi görmezden gelmek, kişiyi gerçekten ağır yaralar.
Ancak sanırım bu konu Korsan'ın paylaşmak istediği konudan farklı.

-kadınların erkekte dayanamadıkları en büyük özellik umarsız olabilmeleriymiş. erkek umursamadıkça kadın daha da ilgileniyormuş. (bir dergide okumuştum. hatırlayamıyorum)
Bu saptama ise tamamen farklı ama erkek arkadaşlarımız için bir tüyo olarak kalsın diyelim.:)

K

KHaRoN

Şahsen kendimi düşündüğüm zaman böyle bir durumda,genel itibariyle karşımdakini aktif olarak dinlerken kafamda vereceğim cevapları düşünürüm.Eğer ki o an vereceğim cevabın pekte yararlı olmadığını gördüğüm anda susma yolunu tercih ederim.Bu konuda oldukça başarılı olduğumu düşünüyorum.İkili yopratıcı polemiklerde bulunmaktan hoşlanmıyorum.

H

hatice şengül

Kullanıcı
12 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
iletişim iki insanın birbirini farkettiği anda başlar.selam vermek veya vermemek iletişimin gittiği yolu belirler.otokontrol ortamında susarak tepki gösterirken mimikler çok mühim kişi umursanmadığını ,umursandığını,dinlenip dinlenmediğini,karşıdaki kişinin kendini kötü hissedip hissettmediğini ona hak verip vermediğini jest ve mimiklerden anlar.sen istediğin kadar sessiz kal vücudun tepkisini koymaya konuşmaya devam edecektir

o yüzden sessiz kalırken vücudumuzu yönlendirmek zorundayız buna dikkat çekmek istiyorum

K

KUTSAL

Kullanıcı
11 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
aslında çok güzel bir konu.
bence susmak çok derin anlamı olan bir şeydir.
susmak bir cevaptır.
susmak yerine göre kabullenmektir,
susmak yerine göre aldırmamaktır,
susmak yerine göre karşındakini alt etmektir,
susmak yerine göre bilgeliktir,
susmak yerine göre her şeydir.

H

hatice şengül

Kullanıcı
12 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
erkeke arkadaşım ben sustuğumda susmak için değil anlatacak çok şeyimin olduğunu ama onun kendisinin çözmesini istediğim için anlatmadığımı söyler sanırım hak veriyorum

T

tutankhamon

Kullanıcı
15 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
16
Bursa
hayatımda en başarısız olduğum konudur maalesef ve doğru söze ne denirki atalarımız ne güzel özetlemiş söz gümüş ise sükut altındır
paylaşım için teşekkürler

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Yani yanlış tepki vermedense tepkisiz kalmak dahabi anlamlımı olur diye düşünmüyor değilim.
Hani insanların nelere maruz kalıpta tepkisizlikten ziyade yanlış tepki vermelerine çıldırıyorum.
Bir söz vardı ''yanlışın yanında hiç bir insan doğru kalamaz'' diye yani size yapılanlara karşı dogru bir duruş serigileyemiyorsanız.
Kayıtsız kalın daha iyi.

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Doğru duruşlar kişiden kişiye göre değişebilir ama
sana yanlış gelen bir davranış yada tepki karşındakine göre
doğru bir davranışda olabilir(Bu durumun asla değişmediği durumlarda vardır tabiki)
beklediğimiz tepkiyi alamadığımızda karşımızdakinin tepkisinin
yanlış olduğunu söylemek doğrumu acaba
tabi bunu ne duruma göre söylediğini bilmiyorum sonuçta haklı nedenleri vardır
ben sadece şahsi görüşümü söylemek istedim

S

SENFONİ

Kullanıcı
22 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
yaratici_idea' Alıntı:
Bir insana verilebilecek en büyük ceza kayıtsız kalmaktır.
Ne hissettiğinizi, ne düşündüğünüzü bilmezse deliye döner.
BEN YAPAMIYORUM SANA KATILIYORUM YANİ ÇOGU KEZ DELİYE DÖNDÜGÜM OLDU NASILK BECEREBİLİYOLAR ???? :(

Ç

çocuk

Kullanıcı
2 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
Nevşehir
bn kayıtsız kalamıyorum

istesem de kalamıyorum
Allah bi çene vermiş :D
yok yani haksızlığa karşı susamıyorum biri bana bişey deyince susamıyorum
belki de onun bazı insanlar bni sevmiyor..
ama napalım...
bn buyum...