Kardelen'in Kaleminden

• Konbuyu başlatan Kardelen
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Özgün Kalemler kategorisinde Kardelen tarafından oluşturulan Kardelen'in Kaleminden başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 82,398 kez görüntülenmiş, 481 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Özgün Kalemler
Konu Başlığı Kardelen'in Kaleminden
Konbuyu başlatan Kardelen
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan hırslı.28
H

humyra

Kullanıcı
2 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
. Ahh, ah bu sevgi, bu aşk, bu yanmışlık hep yakarken körpe bedenleri, "asıl yol"u unutmadan, hala sevebilenleri alkışlamak istiyorum..
                BENDE HAYAL BENDE.. AŞK YANMAKTIR BİLENLERE.. AŞK BEDEL İSTER ÖDEYEBİLENLERE..
  TESEKKURLER KARDELEN YÜREĞE DOKUNDUN YİNE ACITTIN..

K

Kardelen

cnslmst' Alıntı:
ben seni acılarımla bile seviyorum... Gerçekten çok mükemmel olmuş... Teşekkürler...

ben tşk ederim cnslmst  beğenmene çok sevindim yorum için saol sevgi ve selametle rabbe emanet...

K

Kardelen

humyra cım beğenmene çok sevindim yorum için tşk ederim canım yürek okadar ince okadar narindirki sevgi ile bütünleşince güzelleşir ama bazen o yüreğe dokunduğumuzda canımız acır bilmem sebep nedir ...

H

humyra

Kullanıcı
2 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
Kardelen' Alıntı:

humyra cım beğenmene çok sevindim yorum için tşk ederim canım yürek okadar ince okadar narindirki sevgi ile bütünleşince güzelleşir ama bazen o yüreğe dokunduğumuzda canımız acır bilmem sebep nedir ...
    sebep bellı degılmıdır kardelen?? sebep bence.. yaşananlar yaşatılanlardır.. acımasızlıklar gamsızlıklar.. duyarsızlıklar hakikatsizlikler ve daha bunlara benzer bir cok tutarsızlıklar..

K

Kardelen

humyra' Alıntı:
Kardelen' Alıntı:

sebep bellı degılmıdır kardelen?? sebep bence.. yaşananlar yaşatılanlardır.. acımasızlıklar gamsızlıklar.. duyarsızlıklar hakikatsizlikler ve daha bunlara benzer bir cok tutarsızlıklar..

çok doğru söylüyorsun canım sebep çok ama benim bunları söylemeye cesaretim yok :( sen söyledin yorumuna canı gönülden katılıyorum yürek yaşananlarla yaşatılanlar yaşar....

T

technometo

Kullanıcı
28 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
mardin
Çok çok güzel tebrik ederim o kadar samimice o kadar içten yazmışsın ki ...Duygularını o kadar güzel bi şekilde dile getirmişsin ki helal olsun ...

F

fıstık

Kardelen' Alıntı:
sevdiğim merhaba
bu şiirde yazılan her mısra sana
her harf seni anlatıyor bana
biraz olsun özlemim diniyor

biliyorum seninde canın yanıyor
aşkın senide alev alev yakıyor
pişmalıklarınla baş edemiyor
sevdamı yarım bıraktığın için
vicdanın acı çekiyor
biliyorum
ama olsun ben sana kızmıyorum kızamıyorum
çünkü sevmek fedakarlıktır
seviyorum deyip gitselerde
en güzel hatıralarla gideni
yaşamaktır sevmek

ben seni her gün hep seninle gibi yaşıyorum
seni çok seviyorum
sende beni seviyorsun biliyorum
bu zaten beni metanetli ayakta kılan
beni hala yaşamda tutan
sevdiğin halde pes etmen
korkup bana sırtını dönmen bazen canımı yakıyor
ama yinede sevginden şüphe etmiyorum
sabrediyorum

biliyorum hergeçen gün her geçen saniye
bana dahada fazla imkansız oluyorsun
her an benden uzaklaşıyorsun
ama benim sevgim hep büyüyor içimde
en güzel aşkdan arda alan hediye diye

seni hiç utanmadan sıkılmadan herkese anlatıyorum
seviyorum be seviyorum diyorum
bana imkansız asla olmayacak
ama seviyorum diyorum
biliyorum sende seviyorsun beni
ama gidiyorsun
seven gidermi nasıl bırakır sevdiğini
diyor içimdeki bi ses
susuyorum
cevap veremiyorum
ama korkma seni yine seviyorum
bu şiiri sana yazıyorum her mısrasında her harfinde seni
anlatıyorum
cümleler uzuyor hiç bitmesin istiyorum
seni sevdiğimi mısralara şiirlere
yazılara sığdıramıyorum
ama biten sevdamda yaşarken seni ben
seni bu şiirde bitirmeliyim
her cümlede içime bir bıçak ağrısı
saplanıyor nedense
bu senin sevginin
bedeli heralde
verdiğin acıların yanında bu ağrı hiç kalır ama
yinede seni seviyorum
sende beni seviyorsun ben böyle hissediyorum
seni kalbimin derinliklerindeki ummana bırakıyorum
seni sana emanet ediyorum
sakın rüyalarımdan
hayalimden gitme
hergece uykuya dalarken gözlerimi senin için kapıyorum
bu gecede rüyama gel gözlerini unutmak istemiyorum
sevdiğimm
sensizliğe merhaba ....

23 15 11 12 2007 kardelen yüreği ile sevdiği halde gidenlere ....
en zoru bu işte
severek ayrılmak
ruhlar bir olsada
bedenleri farklı iklimlerde yaşatmak
ve hep yarım kalmak
öteki yarının eksikliğini
sol yanında, en derinden yaşamak
eksik kalmak, özlemek, ağlamak
konuşamamak bazen
yüzündeki gülümsemenin altında
yaralı yüreğini saklamak
attığın her kahkahanın
yürekten gelen hıçkırıklar olduğunu bilmeselerde
mutlu gibi yapmak
kısaca MIŞ gibi yaşamak
imkansız bir aşktaysan
hayatı MIŞ gibi yaşarsın...
nefes almaksa yaşamak
hakkını verip, veremediğini unutup nefeslerin
çekersin içine birbir
her nefeste yaşar gibi görünsende
her nefeste ölüme bir adım daha yaklaşırsın...
.
.
.
nefes almak yaşamak mı?
yoksa ölmek mi?

:'(

K

Kardelen

çok tşk ederim fıstıkçım ne kadar güzel tamamlamıssın şiirimi gönlüne sağlık canım bnm iyiki varsın :)

nefes almak yaşamak mı?
yoksa ölmek mi?
demişsin ya

yaşamaksa yaşadım lakin canımın çoğu kaldı sende  :'(  :'( :'(  :'(  :'(

technometo çok tşk beğenmeene çok sevindim gerçekten çok samimi duygularla yazılmış bir şiir seninde yüreğine sağlık ....

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
Çok güzel dökmüşsün düşüncelerini kaleme.. ama şu var kardeşim yazdığın kişi bunlara değiyor mu.  :(

G

greta

Safari' Alıntı:
Çok güzel dökmüşsün düşüncelerini kaleme.. ama şu var kardeşim yazdığın kişi bunlara değiyor mu.  :(
safari biliomusun zaten değmeyen adamların arkasından bu sözler dökülür
çünkü bi tek onlar terkedip gider ;)

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
haklısın greta.. gözümüzdeki at gözlükleri yok mu ahh.
aslında tüm güzellikler gözümüzün önünde biz erişilmeze ulaşmaya çalışıyoruz..

Z

zümrüt71

Kullanıcı
7 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
adana
yine ustaca yazılmış bir şiirr ve yine senin ismin gercekten duygularını güzel şekjllendiriyorsun inş.daha güzel şiirlerinde olurr
ellerine,yüreğine sağlık

K

Kardelen

zümrüt71' Alıntı:
yine ustaca yazılmış bir şiirr ve yine senin ismin gercekten duygularını güzel şekjllendiriyorsun inş.daha güzel şiirlerinde olurr
ellerine,yüreğine sağlık

zümrütçüm çok tşk ederim bu güzel yorum iiçin inş daha iyileride olucak ve o iyilerde yine beraber oluruz inş beğenmeniz çok hoşuma gidiyo herzaman daha iyi olmaya çalışıyorum bu güzel yorum için tşkler tekrar sevgilerimle rabbe emanet kal :) ...

E

esranur

Kullanıcı
19 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
kardelencim eline ve yüreğine sağlıkk..süper yazmışşsın arkadaşım..Allah gönlüne göre versin..sabreden kazanır unutmaaa ;)

K

Kardelen

arkadaşlar şöyle bi parantez açmak istiyorum benim yüreğim şiirle yoğrulur sevgiyle beraber yani şiir bende aşk demek sevgi demek hüzün gözyaşı mutluluk sevinç demek kısacası herşey demek yaşadığım çoğu duygular bana ait bazılarıda çevremden etkilenmem sonucu ama burada terkedip gitme gibi olay yok :) severken gitmek mecburiyetinde olan bi kişiyi anlattım ayrıca muhammed kardeşim bide şöyle bişi var birini severken hesapsızca seversin karşındaki değermi değmezmi düşünmezsin sadece seversin o olduğu için onu olduğu gibi kabul eder seversin sevgide mantık yokki mantık arasan asla düzgün sevemezsin eksik kalırsın sevgi ne olursa olsun hesapsızca çıkarsızca sevilirse güzeldir acısıda olsa yaşanır severken nasıl mutlu oluyosa seven sevgisi canını yaktığında göz yaşı dökmeyide bilmeli seven çünkü sevmek bir şey değil çok şey (sevmek bir şeyse sevilmek çok şey demek :) umarım düşüncelerimi anlatabilmişimdir yorumlar için tşkler rabbe emanet kalınn  :'(

A

ayben

Kardelen' Alıntı:
arkadaşlar şöyle bi parantez açmak istiyorum benim yüreğim şiirle yoğrulur sevgiyle beraber yani şiir bende aşk demek sevgi demek hüzün gözyaşı mutluluk sevinç demek kısacası herşey demek yaşadığım çoğu duygular bana ait bazılarıda çevremden etkilenmem sonucu ama burada terkedip gitme gibi olay yok :) severken gitmek mecburiyetinde olan bi kişiyi anlattım ayrıca muhammed kardeşim bide şöyle bişi var birini severken hesapsızca seversin karşındaki değermi değmezmi düşünmezsin sadece seversin o olduğu için onu olduğu gibi kabul eder seversin sevgide mantık yokki mantık arasan asla düzgün sevemezsin eksik kalırsın sevgi ne olursa olsun hesapsızca çıkarsızca sevilirse güzeldir acısıda olsa yaşanır severken nasıl mutlu oluyosa seven sevgisi canını yaktığında göz yaşı dökmeyide bilmeli seven çünkü sevmek bir şey değil çok şey (sevmek bir şeyse sevilmek çok şey demek :) umarım düşüncelerimi anlatabilmişimdir yorumlar için tşkler rabbe emanet kalınn  :'(
evet sevgide aşkta mantık aramamaklazım kesinlikle... ;)

K

Kardelen

arkadaşlar hepinize o güzel fikirleriniz yorumlarınız için tşk ederim bu fikirlerinizle bana çok yardımcı olduğunuz hepinizin ayırdığı zamana ve yorumuna canı gönülden tşkler saygılarımla rabbe emanet kalın ...