KARAMSAR OLANLAR NERDE ?

• Konbuyu başlatan zeedorf
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde zeedorf tarafından oluşturulan KARAMSAR OLANLAR NERDE ? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,701 kez görüntülenmiş, 5 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı KARAMSAR OLANLAR NERDE ?
Konbuyu başlatan zeedorf
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan korsan
Z

zeedorf

Kullanıcı
24 Haz 2009
En iyi cevaplar
0
0
İnsanoğlunun hayatında kimi zamanları vardır ki çökmüş, bitap olmuş evlere benzer. Tam anlamıyla kendini yerde hissetmese bile onu ayakta tutan birkaç sağlam direkten başka bir şeyinin de olmadığının farkındadır. Hafif esen rüzgârlarda bile gövdesi oynar, hep yıkılma korkusunu tadar. Evet, herkes hayatında bir kez bile olsa bu ruh halini yaşamıştır. Çevremizdekilerin bizlere yabancılaştığı, güvensizlik duygusunun hat safhada olduğu anları yaşamayan yok gibidir. 
Her şeye rağmen hayat yaşamaya değer;
Yaşadığımız tüm olumsuzluklara rağmen hayat kendi çizdiği yolda ilerlemeye devam ediyor. Bizler sadece yazılmış senaryoda birer oyuncuyuz. Bazılarımız oyununu beğenerek oynarken, bazılarımız oynadığı oyundan hoşnutsuz. İnsanoğlunun yaşam denen oyuna bakış açısı ne olursa olsun herkes bir gün oyunu bırakacaktır. Peki, sonucu belli olan bir oyunda zamanı dolu dolu yaşamak varken neden aksilik yapıp onu içi boşaltılmış cevize benzetiriz.
Hayatımızda zaman zaman değişiklik yapıp ona farklı renkler katmalıyız. Yaşam tekrarlardan oluşan bir bütün ve her insanda olduğu gibi bu tekrarları yaşamak bizleri olumsuzluğa sevk etmektedir. Bunu yenmek için hayatımızda bazı rötuşlar yapabiliriz.
İşe sabah katlığımız anla başlayabiliriz. Kalkar kalkmaz camımızı sonuna kadar açıp, yaşamın bize bahşettiği en güzel duyguyu, nefes almayı tadarak yaşayabiliriz. Olumsuzluk havasını üzerimizden sabah ilk kalktığımız anda atabilirsek günümüz daha neşeli geçecektir.
Şu bir gerçek ki insan kendinin doktorudur.
Okuduğum bir deneyde birkaç tane hasta olan denekleri farklı odalara kapatırlar. Hepsi vücudundaki ağrılardan şikâyetçidir. Onlara yeni icat olan bir ilaç vereceklerini ve bu şekilde tüm ağrılarından kurtulacaklarını söylerler. Hepsine bir bardak içinde verdikleri sıvıyı içirirler. Belli bir süre sonra hastaların çoğu ağrılarının geçtiğini söyleyip odadan çıkarlar. Fakat verilen sıvı sadece renklendirilmiş sudan başka bir şey değildir.
Bu demektir ki insan neye şartlanır ve neyi isterse onu yaşar.
Hayat bizim çizmediğimiz bir oyun olsa da onu nasıl oynayacağımız bizim elimizde.
Olumsuzluklar sizi olumsuz kılmak için değil hayatın değerini anlamak için bir yol olsun.

Zeedorf

S

spiritualsigns

plasebo etkisi denen olay bu psikolojide etkin bir tedavi şeklidir aslında... Bende zaman zaman derme çatma bir şatoya sahip olduğumu düşünüyor ve hayıflanıyorum ancak toparlamam zaman almıyor... güzel şeyler hissedebilmek için özel farklı şeylere ihtiyaç duymuyorum her an beni o karamsar atmosferden kurtaracak birşeyler mutlaka oluyor... Genel anlamda mutluyumdur...

Z

zeedorf

Kullanıcı
24 Haz 2009
En iyi cevaplar
0
0
Ne mutlu size o zaman ben de yazımda belirttiğim ruh halini yaşadığım zamanlar kendi içimde bir savunma mekanizması oluşturdum. Genelde şiir yazmak yada içimden geçen düşünceleri deneme yazılarına dökmektir.

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Bu demektir ki insan neye şartlanır ve neyi isterse onu yaşar. ?

Bu üst kısım tamamen yanlış. Bilimselk olarak bu imkansız.

Hayat bizim çizmediğimiz bir oyun olsa da onu nasıl oynayacağımız bizim elimizde.

Ve burasıda. Sizin kaleme almadığınız hiç bir oyunu kendi istediğiniz gibi oynayamazsınız.
Sadece oynayabileceğinizi sanır kendinizi kandırırsınız.

KARAMSAR OLANLAR NERDE ?
Burada..

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Ve burasıda. Sizin kaleme almadığınız hiç bir oyunu kendi istediğiniz gibi oynayamazsınız.
Sadece oynayabileceğinizi sanır kendinizi kandırırsınız.
Düşündüğümü Korsan iletmiş, bana yazacak çok bişey kalmadı ama karamsar değilim yine de.. Olmak da istemem. :)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Bende karamsar değilim. Ama herkes bana karamsar kötümser diye diye öle yaptı :d
Ben kendimi gerçekçi olarak niteliyorum.
Asıl karamsarlık. Olmayanı olacakmış gibi öne sürmek olsa gerek.
Keza gerçekle uzaktan yakında alakası olmayan bir duruma iyimserlik yaftası yapıştırmak kadar kötü bir şey yoktur diye düşünüyorum.
Bu kesin tavırlar bir gün beni yiyip bitiricek.

Şöyle daha bi geniş olunsa nolur bilmiyorum.
Neyse..