kalp kırmak çok kolay

• Konbuyu başlatan alparslan
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde alparslan tarafından oluşturulan kalp kırmak çok kolay başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 12,756 kez görüntülenmiş, 18 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı kalp kırmak çok kolay
Konbuyu başlatan alparslan
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Flamingo
A

alparslan

Kullanıcı
2 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
o kadar çok kırılıyorum ki bazen
içimden diyorum ki sende vur onların kusurlarını yüzüne
onlarda üzülsün diyorum.benim gibi onlarında canı yansın.böylece öğrensinler insanları kırmanın ne kadar kötü olduğunu.
ama yapamıyorum.çok kırıcı olmasada yanlış bir kelime söylesem yüzlerine.üzüldüklerini görünce hemen özür diliyorum.istiyorum ki canları yanmasın.kalp kırmak, dünyanın en kolay işi,kötü olmak,kırıp dökmek en kolay yol,önemli olan sevgiyle bakmak hayata
bazen çok kırılsanızda hep hayatı iyi yönleriyle ele almak
bazen arkadaşlarım kızıyor bana

çok değer veriyorsun 5 para etmez bu insanlara
hele bunlarda sana
bu kadar iyiliğine rağmen
beş kuruşluk insan muamelesi yapınca
niye hala onların yüzüne ne olduklarını,neye benzediklerini söylemiyorsun diyorlar
bende o zaman babamın sözünü hatırlıyorum hep

kim size 5 kuruşluk değer veriyorsa
siz ona onun size verdiği değerden
5 kat daha fazla değer verin ki
oda sizin 5 kuruşluk insan olmadığınızı anlasın

insanların kötü yanlarını görmek çok kolay
dediğim gibi insanları kırmak çok kolay
önemli olan hayata iyi yanlarıyla bakabilmek
başkalarının sevinciyle mutlu olabilmek

mutluluğu uzaklarda aramaya gerek yok
mutluluğun sırrı mutlu olmayı gerçekten istemektir

not:şimdi yazdım noktalama işaretlerinde yada başka biryerinde hata varsa özür dilerim

K

Kristal

insanların kötü yanlarını görmek çok kolay
dediğim gibi insanları kırmak çok kolay
önemli olan hayata iyi yanlarıyla bakabilmek
başkalarının sevinciyle mutlu olabilmek
Özetlemişsin,söylenecek birşey kalmamış. :)
Güzel olmuş,tebrikler. :)

A

alparslan

Kullanıcı
2 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
tesekkür ederim sizde olmasanız kimse yorum yapmayacakti
:)

R

roze

Gerçekten de birini kırmak çook kolay. Ama onu düzeltmekte bir hayli zor. Mutlaka izleri kalır. En iyisi hiç kimseyi kırmamak.(Ne derece başarırsak artık.) Çok güzel yazmışsın. Tşkler ;)

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
Ben de çok kolay kalbi kırılan birisiyim. Yani nasıl desem havadaki buluttan nem kaparım bazen ama karşımdakine belli etmemeye özen gösteririm . İçime atıyorum genelde. Kötü bişey ama en azından kırılan bir kişi :)

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
maxMESA' Alıntı:
Ben de çok kolay kalbi kırılan birisiyim. Yani nasıl desem havadaki buluttan nem kaparım bazen ama karşımdakine belli etmemeye özen gösteririm . İçime atıyorum genelde. Kötü bişey ama en azından kırılan bir kişi :)
kırılan bir kişi diyerek çok mütevazisin Harun  :)

Karşımdakini tanıyorsam hemen davranışlarını değerlendirip kırılmam, önemli olan niyeti
eğer niyeti kötü ise çook kırılırım

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
Gülşah' Alıntı:
maxMESA' Alıntı:
kırılan bir kişi diyerek çok mütevazisin Harun  :)

Karşımdakini tanıyorsam hemen davranışlarını değerlendirip kırılmam, önemli olan niyeti
eğer niyeti kötü ise çook kırılırım
Genelde uzatmama çalışıyorum ya :) Alttan alan hep ben oluyorum. Bilmiyorum neden.

Zaten tanımadığım,sevmediğim birisi beni kıramaz. Birisine kırılıyosam ona değer verdiğim içindir.

Eğer içinizde kırdığım birisi varsa affetsin, isteyerek olmamıştır  :)

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Uzatmak kötü bir şey ama Harun, bazen karşındaki uzatıyor ve kırılma noktasına geliyorsun,
Bazen istemeden kırıyoruz karşımızdakini, bazende bilerek....
ama en güzelini edin :) ;)

Ç

çocuk

Kullanıcı
2 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
Nevşehir
kalp kırmak hakkaen de o kadar kolay ki...
eğer biz de bizi kıran insanlar gb onların kalbini kırarsak onlardan ne farkımız kalır??...

M

Mustang

Kullanıcı
28 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
mustang-serpil.blogspot.com
Harun bazen insanlar senin kırıla bileceğini düşünmüyorlar .
Sen içie atıp altan almaya okadar alıştırıyorsun ki karşındaki kişileri bir müddet sonra senin kırlmaz olabileceğini düşünüyorlar.
Bende senin gibi karşımdakini üzmemek için ve konuyu uzatmamak için hep kendimi geri çekerdim.
Bu bana insanların beni çelikten yapılmış gibi görmelerini getirdi çok kırılıp incindim ve içimde birikenlerde bana alerji ve çeşitli ağrılar olarak geri geldi .
Ben şimdi EFt ile içimdekileri boşaltıyorum .
Ben içimi serbest bıraktıkça insanları kırmaktan kokmamaya başladım ve onlarda benim kırılmaz olmadığımı görmeye ve daha özenli olmaya başladılar .
Bazen kırılması gerekiyorsa insanlar kırılacak onların yerinede sen kırılmayacaksın.

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Çok kolay tabi.

Yeterki farklı farklı maskelerin olsun,birini daima insanlara hoş görünmek için kullan,diğerlerini kalp kırmak için.
Ne desem boş,Sonrada bir ''Özür'' Çakarsın her şey biter.
Bu kadar basit yani,yemişim kalbındeki kırığı der gibi,bah nasılsa özür diledim.

Saçma, saçma durumlar yav, insanın merti kalmadı gibi vesselam, namert dolu dünya.
Entrika, yaşam tarı olmuş,insanlara en utanılıcak ithamlarda bulunma hoby, oh ne güzel anasını satayım.
Adınada medeniyet demişler,bak ben sana hayvan gibi hakaret ettim, ama medeni birşekilde özür diledim :d

Kutupları kınalı dünya ya,kınan insanlara bulaşmış yav:d

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Kalp kırmak kolay da telafisi zor,özellikle derinden yaralayan sözler kurşundan beter,özür ile düzelir mi bence zor bu kadar ucuz değil insan

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Ebruliyn' Alıntı:
Kalp kırmak kolay da telafisi zor,özellikle derinden yaralayan sözler kurşundan beter,özür ile düzelir mi bence zor bu kadar ucuz değil insan
Ya harikasınız ebru,Aynen bende öyle düşünüyorum.

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Korsan' Alıntı:
Ebruliyn' Alıntı:
Ya harikasınız ebru,Aynen bende öyle düşünüyorum.
Teşekkür ederim arkadaşım

K

kahvekeyfi

Kullanıcı
11 Ocak 2010
En iyi cevaplar
0
0
kalp kırmak ve kırılmak ..kırılınca insan birden dökülüyor yüreğinizden dilinize kelimeler...hiç kırılmamanız dileğiyle..

F

Flamingo

Kullanıcı
31 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
o kadar çok kırılıyorum ki bazen
içimden diyorum ki sende vur onların kusurlarını yüzüne
onlarda üzülsün diyorum.benim gibi onlarında canı yansın.böylece öğrensinler insanları kırmanın ne kadar kötü olduğunu.
ama yapamıyorum.çok kırıcı olmasada yanlış bir kelime söylesem yüzlerine.üzüldüklerini görünce hemen özür diliyorum.istiyorum ki canları yanmasın.kalp kırmak, dünyanın en kolay işi,kötü olmak,kırıp dökmek en kolay yol,önemli olan sevgiyle bakmak hayata
İçimi okuyup da yazılmış gibi bu yazı...

''içimden diyorum ki sende vur onların kusurlarını yüzüne
''

İçimden geçmiyor değil... Ama hiçbir zaman uygulamadım bunu.

Bazen öyle durumlar oluyor ki, söyleyeceğim, benim bildiğim ve karşı tarafın bilmediği tek bir şey, bana yapılanların bedelini ödetmeye, hatta karşıdakine ayna tutmaya yetecek. Ama yapmıyorum. Yapamıyorum.
Çünkü, incinsem de incitemiyorum kimseyi.

Onun yerine  kendimi incitiyorum.
İncitildiğim için, her kazığa rağmen karşımda dürüst bir insan görme umudunu her zaman taşıdığım için, bir kez de ben incitiyorum kendimi.
Hatayı hep kendimde arıyorum, haklı da olsam haksız da olsam.

Ve her iki durumda da inciniyorum işte...