KALBİNİZDEKİ ÖZEL KELİMELER

• Konbuyu başlatan HASAN DAVUTOĞLU
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde HASAN DAVUTOĞLU tarafından oluşturulan KALBİNİZDEKİ ÖZEL KELİMELER başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,847 kez görüntülenmiş, 9 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı KALBİNİZDEKİ ÖZEL KELİMELER
Konbuyu başlatan HASAN DAVUTOĞLU
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan GulsahToptas
H

HASAN DAVUTOĞLU

Kullanıcı
4 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Güzellikler diyarından
Kişiden kişiye sahip olduğu kelime haznesi farklılık gösteriyor. Bu farklılık, kişinin aldığı eğitime, kendisini geliştirme çabasına ve dış etkenlere bağlı olarak belirleniyor.

Kişinin günlük yaşantısında kullandığı kelimeler vardır. Onlar, olağan kelimelerdir. Bir de özel kelimeler vardır. Kişinin sevdiklerine, kalbindeki sesi anlatan: Seni seviyorum, aşkım, canım, bir tanem gibi...

Kimileri, özel kelimeleri de günlük yaşantısında kullanmayı tercih eder. Onlar için her kelime sıradandır. Özel kelimelerin önemi yoktur!

Kalbinin sesini dile getirecek özel kelimeleri olmayan kişinin sevgisi ne kadar samimi olabilir ki?

2 genç adam sohbet ediyor. Konu, malum: Futbol!

“Duydun mu?”

“Neyi?”

“Bizim takım, dünyanın en ünlü 3. futbolcusunu transfer ediyormuş.”

“Hadi, ya. Yemin et!”

“İnanmıyor musun?”

“Olur mu, öyle şey? Bir an şaşırdım. Yoksa sana inanmadığımdan değil.”

“CANIM, benim!”

Erkek arkadaşına, “CANIM, benim!” diyen genç adam, bir süre sonra kız arkadaşıyla çay bahçesine gidiyor:

“Bugün, neler yaptın?”

“Ne olsun? Monoton bir hayat! Evdeydim, yine. Ev işlerinde anneme yardım etmekten, onun dırdırlarını dinlemekten bıktım, usandım, artık!”

“CANIM, benim. Az kaldı! En kısa zamanda seni, ailenden isteteceğim.
Bana inan!”

Kimileri; kardeş, arkadaş gibi hayatındaki özel kişileri tanımlayan kelimeleri, gelişigüzel kullanmayı tercih ediyor. O özel kelimelerin önemini dikkate almadan!..

Genç adam, her zamanki gibi evden biraz geç çıktı. İşe geç kalmanın stresini yaşıyordu. Aracıyla yolda ilerliyordu. Trafik yoğundu. Genç adam sürekli saatini kontrol ediyordu. Trafik ışıklarındaki bekleyiş, ona, her zamankinden daha uzun geldi. Dayanamadı. Başını camdan dışarı uzattı. Öndeki araç sürücüsüne bağırıp çağırmaya başlar:

“Ya KARDEŞİM, ilerlesene! Yeşil ışık yandı. Daha ne bekliyorsun?”

Kimileri, kalbinin sesini sevdiklerine seslendirmekten kaçar. İlk adımı karşısındakinin atmasını bekler. Kimileri de karşısındakinin attığı adımlara rağmen kalbinin sesini seslendirmeyi başaramaz.

Yanlış anlaşılma düşüncesini yenmeli, insan. Sevdiğini kaybetme korkusunu da! Kalbinin sesini seslendirmek kadar saf bir davranış olabilir mi?

Sizin sevdiklerinize özgü kullandığınız kelimeler hangileridir? Kalbinizdeki özel kelimeler arasında size özgü olanları var mı? Peki ya kalbinizin sesini her zaman sevdiklerinize seslendirebilir misiniz? HASAN DAVUTOĞLU

E

esranur

Kullanıcı
19 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
teşekkürler Hasan bey, gercekten cok ciddi bi konuya değinmişsiniz. Ben sevdıklerıme karsı güsel kelımeler kullanırım,tabi bu karsıdakının durumuna bağlı...

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
Herzaman olmasa da çoğu zaman sevdiğime onu sevdiğimi ona değer verdiğimi hatırlatırım..

kullandığım kendime has sözler elbette var :)

Teşekkürler Hasan Bey, bu güzel paylaşımınız için..

C

CaspeR

Kullanıcı
27 Ara 2006
En iyi cevaplar
0
0
Sevdiklerime Karşı Dikkatli Güzel Sözler Kullanırım  .Ama Kimisinede Yaramıyo Bu Sözler Teşekkürler HASAN DAVUTOĞLU Güzel Bi Paylaşımdı...

K

Kardelen

hasan bey paylaşım için tşkler bende sevdiklerime onları sevdiğimi sölerim çünkühep korkarım belki yarın geç olur söyleyemem diye bu yüzden içimden geldiği gibi davranırım sevdiklerime zaman zaman bu beni üzsede şunu biliyorum ki ben seviyorum ve ben seviyosam ondan gelcek tepki önemli değil benim için ben olduğum gibi davranıyorum gerisi sevdiğim kişilere düşüyo ama eğer sevdiğinz kişileri iyi seçeersiniz fazla hayal kırıklığına uğramazsınız ben buna inanmaya başladım...

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
kardelen_87' Alıntı:
hasan bey paylaşım için tşkler bende sevdiklerime onları sevdiğimi sölerim çünkühep korkarım belki yarın geç olur söyleyemem diye bu yüzden içimden geldiği gibi davranırım sevdiklerime zaman zaman bu beni üzsede şunu biliyorum ki ben seviyorum ve ben seviyosam ondan gelcek tepki önemli değil benim için ben olduğum gibi davranıyorum gerisi sevdiğim kişilere düşüyo ama eğer sevdiğinz kişileri iyi seçeersiniz fazla hayal kırıklığına uğramazsınız ben buna inanmaya başladım...
;)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Nefret  edyorum.
Sevmiyorum.
Usandım.
Olmaz.
Çek git.
Bir daha gelme
:)
Ben öfkeli şirinim mazur görün şirin babanın öğretisi bu :)
Yeni versiyonunun değil ama  o daha başka şeyler öğretiyor :)

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
HASAN DAVUTOĞLU' Alıntı:
Kişiden kişiye sahip olduğu kelime haznesi farklılık gösteriyor. Bu farklılık, kişinin aldığı eğitime, kendisini geliştirme çabasına ve dış etkenlere bağlı olarak belirleniyor.

Kişinin günlük yaşantısında kullandığı kelimeler vardır. Onlar, olağan kelimelerdir. Bir de özel kelimeler vardır. Kişinin sevdiklerine, kalbindeki sesi anlatan: Seni seviyorum, aşkım, canım, bir tanem gibi...

Kalbinin sesini dile getirecek özel kelimeleri olmayan kişinin sevgisi ne kadar samimi olabilir ki?

Yukarıda alıntı yaptığım cümleye katılamayacağım.
Nedeni de kişi sevdiğini özel kelimler kullanmıyor diye yada tam tersi,herkeze söylediği kelimeleri sevdiğine de söylüyor diye,sevdiğini özel veya değil kılmaz.
Öyle kişiler tanıdım ki kalbinden geçenleri sözcüklere dökemeyen,hatta belli edemeyen ama içinde fırtınalar kopan.
Bu yüzden özelliklede duygusal konularda kesin yargılar da bulunmaktan ve bulunanlardan hoşlanmıyorum.