KAFANIZDAKİ ENGELLERİ KALDIRIN...

• Konbuyu başlatan efza
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kim, Neyi, Nasıl Başardı? kategorisinde efza tarafından oluşturulan KAFANIZDAKİ ENGELLERİ KALDIRIN... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 7,218 kez görüntülenmiş, 17 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kim, Neyi, Nasıl Başardı?
Konu Başlığı KAFANIZDAKİ ENGELLERİ KALDIRIN...
Konbuyu başlatan efza
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan _-ozan-_
E

efza

Kullanıcı
26 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
DEĞİŞEN NEYDİ ?

Roger Bannister’in hayali, bir mil koşusunda dünyanın en hızlı adamı olmaktı. O dönemde bir milin dört dakikanın altında koşulamayacağı düşünülüyordu. Hatta çeşitli dergilerde bunun mümkün olmadığı, insan vücudunun buna dayanamayacağı yazılıyordu.
Tüm bu önyargılara rağmen Roger Bannister, 1954 yılında bir mili dört dakikanın altında koşarak inanılmazı başardı.
İşin asıl ilginç yanı bundan sonraki iki yıl içinde, tam 213 atlet daha bir mili dört dakikanın altında koştu.
Ne değişmişti ?...
Sadece kafalarda oluşan engellerin kalkması dışında.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK''ün dediği gibi:
‘Ben bir işte nasıl başarılı olacağımı düşünmem. O işe neler mani olur diye düşünürüm. Engelleri ortadan kaldırdım mı iş kendi kendine yürür’.

ALINTIDIR

H

harariye

Kullanıcı
22 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
engelleri düşünmek de çok doğru gelmiyor aslında hiçbir şeye engel gözüyle bakmamak da bir yol..
en azından ben öyle yapıyorum, önümde hiçbir engel yok hiçbir şey için.
bunu düşünerek hareket etmek gerçekten işime yarıyor..

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
:)) Gülmek geldi içimden..
Çoğu insanı durduran budr zaten.. Şimdiye kadar kimse yapamamış sen mi yapacaksın..! Önemli olan inanmak gerçekten. İnanınca herşeyin üstesinden gelineceğinin taraftarıyım ben de..

Teşekkürler efza.

H

harariye

Kullanıcı
22 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
benim söylediğimin de inanmanın dışında bir anlam taşıdığını düşünmüyorum..
sizi gülümsetebilmişim bu olumlu bir şey benim için :)
teşekkürler

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
sizi gülümsetebilmişim bu olumlu bir şey benim için
Ben sana gülmedimki! Efza'nın yazdığı gibi insanların önyargılı oluşuna güldüm.:)) Yanlış anlamalardan kaçınalım.  :) ;)

K

KendimiGeliştirmekİstiyrm

Kullanıcı
2 Kas 2008
En iyi cevaplar
0
0
Kocaeli
Evet inanmak başarmanın yarısıdır bence :)Paylaşım için teşekkürler efza

superisi23

superisi23

Kullanıcı
30 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ben bir işte nasıl başarılı olacağımı düşünmem. O işe neler mani olur diye düşünürüm. Engelleri ortadan kaldırdım mı iş kendi kendine yürür’
Gerçekten çok doğru. Paylaşımın için teşekkürler.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Atatürk'ün cümlesiyle sonlandırılmış, harika bir örnekti.
Ve aslında böyle örnekler o kadar çok ki, "imkansız" dendiği halde başarılı olunan.
Teşekkürler efza, yüreklendirici bir paylaşımdı.

C

ContaQ

Kullanıcı
18 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
www.turkcemiz.net
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK''ün dediği gibi:
‘Ben bir işte nasıl başarılı olacağımı düşünmem. O işe neler mani olur diye düşünürüm. Engelleri ortadan kaldırdım mı iş kendi kendine yürür’.

Ne mutlu bize ki neyi nasıl yapacağımızı, daha doğrusu nasıl yaparsak muvaffakiyete ulaşacağımızı bize anlatmış, bir yol göstericimiz var. Her aklı başında insanın onun yolunda ilerlemesi, düşüncelerini sahiplenmesi dileğiyle...

V

vedatylcn

Kullanıcı
23 Kas 2008
En iyi cevaplar
0
0
güzel bi paylaşım teşekkürler..

T

toprak43

Kullanıcı
21 Haz 2009
En iyi cevaplar
0
0
Kütahya
Kafamızdaki engeller kalktıktan sonra geriye kalan tek bir şey vr.mücadele edip çalışmak.

ilk önce ideallerimizi belirlemeliyiz.ona göre yol çizmeliyiz.sonrasında da mücadele edip zirveye ulaşmalıyz..

HAYATA GÜLÜMSE :)

S

svg

Kullanıcı
13 Ağu 2009
En iyi cevaplar
0
0
biliyormusun eğer bugün önümüze çıkacak engelleri düşünüp kafamızı yormasaydık belki engel hayatımızda sadece bir kelime olarak kalacaktı :) yani kendimizi keşfetmemize bile fırsat vermedi bu engeller, tabi önce kendimizden sonra aile yapısından toplumsal yapıya, sosyal yapıya vb. engel kafamızın içinde onu dışarı atmayı başarırsak hem daha mutlu bireyler hem daha üretken daha atak daha yaratıcı daha verimli ve kendine daha çok güvenen bir nesil yetişmezmi :)

B

b.özgürlük

Kullanıcı
2 May 2009
En iyi cevaplar
0
0
Çoğu zaman insanlar engellerini kendileri yaratıyor.mesela ben 3 yıldır sosyal fobi denilen illetle uğraşıyorum ve sırf kafamda yarattığım dalga geçilme korkusu yüzünden kendimi sosyal hayattan soyutlayıp kendi kendimi cezalandırdım hapis hayatı yaşadım.saçmaladığımı bildiğim halde yaptım bunu .

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
KAFANIZDAKİ ENGELLERİ KALDIRIN...
Önce kafamı bi kaldırabilsem. Gerisi kolay.

B

biir_can

Kullanıcı
22 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
  ;D komik olmuşşşş  ;)

O

_-ozan-_

Kullanıcı
22 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
0
Denizli
aslında önemli olan önyargılı davranmamak Einstein'in de dediği gibi ''Bir önyargıyı parçalamak, atomu parçalamaktan daha zordur''