kaç basamak

• Konbuyu başlatan nil.dilek
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Zeka Soruları ve Bilmeceler kategorisinde nil.dilek tarafından oluşturulan kaç basamak başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 6,323 kez görüntülenmiş, 10 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Zeka Soruları ve Bilmeceler
Konu Başlığı kaç basamak
Konbuyu başlatan nil.dilek
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan GulsahToptas
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
N

nil.dilek

Kullanıcı
8 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
Kaç basamak denizin altında
demir atmış bir gemi var.arkasında bir merdiven var.12 basamağı suyun altında.deniz saatte 12 cm yükseliyor.merdineven basamak araları 30 cm basamaklar 5 cm. buna göre 4 saat sonra merdivenin kaç basamağı suyun altına girer.

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
nil.dilek' Alıntı:
Kaç basamak denizin altında
demir atmış bir gemi var.arkasında bir merdiven var.12 basamağı suyun altında.deniz saatte 12 cm yükseliyor.merdineven basamak araları 30 cm basamaklar 5 cm. buna göre 4 saat sonra merdivenin kaç basamağı suyun altına girer.
Ben bu soruyu anlayamadım ya :) Ya çok basit ya çok zor bir soru. Eğer basitse bence 13, he eğer zor ise bilemiyorum.

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Suyun kaldırma gücüne göre aynı kalır ???

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Eğer basitse bence 13, he eğer zor ise bilemiyorum
Nasıl yani?
Saatte 12 cm su yükseliyor. 4 saatte 48 cm..
Basamak + boşluk = 35cm..

13 basamak mı yükseliyor 4 saatte diyorsun?

N

nil.dilek

Kullanıcı
8 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
ebruliyn' Alıntı:
evet doğru cevap
deniz suyu yükselince gemide yükselecektir. suyun kaldırma kuvvetinden.basamaklar suyun altına girmez aynen kalır.12 basamak suyun altındadır.ve su yükselince gemide yükselir.ve yine 12 basamak suyun altında kalır

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
nil.dilek' Alıntı:
ebruliyn' Alıntı:
evet doğru cevap
deniz suyu yükselince gemide yükselecektir. suyun kaldırma kuvvetinden.basamaklar suyun altına girmez aynen kalır.12 basamak suyun altındadır.ve su yükselince gemide yükselir.ve yine 12 basamak suyun altında kalır
AAaaaaaaaaaaaaa.. gemi demir atmış dedik ama nasıl yükseliyor ya bu gemi. güzel cevapmış yalnız. bilen arkadaşı da ayrıca tebrik ediyorum.  ;D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...