İyi gün dostu

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde Harun tarafından oluşturulan İyi gün dostu başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,609 kez görüntülenmiş, 4 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı İyi gün dostu
Konbuyu başlatan Harun
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan özlem1980
H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
Dün bir arkadaşımın evinde başıma hoş bir şey geldi, yeni bir kavram öğrendim.

Biz "kötü gün dostu"nu biliriz, değil mi?

Kıymetli olan, değerli olan odur.

Öyle dostlarımız olsun isteriz.

Zor ya da acılı zamanlarımızda kapı gibi yanımızda olacak...

Ağladığımız omuz olacak...

Destek olacak...

Ben en önemlisinin hep bu olduğunu zannederdim.

Ama bugüne kadar.

* * *

"Allah razı olsun onlardan ama..." dedi Doktor Murat Dinçer.

"Kötü gün dostu daha kolay bulunur, zor olan iyi gün dostu bulabilmek..." Kafam karıştı birden, "Nasıl yani" dedim. İzah etti:

"Bazen kendinle ilgili müthiş bir haber alırsın, eteklerin zil çalar, acayip bir başarıya imza atmışsındır, terfi etmişsindir, aşık olmuşsundur, mutluluktan uçuyorsundur.... Paylaşmak istersin, anlatırsın... İşte o zaman anlarsın, karşındaki iyi gün dostu mu değil mi? Seni dinlerken, yüzünden bir bulut geçiyorsa, ağzını yüzünü buruşturuyorsa, senin mutluluğunla mutlu olmuyorsa, seni kıskanıyorsa... Geçmiş olsun, o iyi gün dostu değildir! Zordur zaten iyi gün dostu bulmak. Acıyı paylaşmak, mutluluğu paylaşmaktan daha kolaydır. O yüzden kötü gün dostu daha kolay bulunur..."

Düşünün bakalım, sizin kaç tane "iyi gün dostu"nuz var?

alıntı : Ayşe Arman

-----------------------------------

Kendi yorumlarımı yemekten sonra yazarım vaktim olursa

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Kafamı karman çorman etti ya.. Çok mantıklı ama bir taraftan da kavramların isimleri mi yanlış acaba? Bir terslik var ama..
İyi gün dostu mudur sevinçlerini paylaşan? Yoksa geyikleri paylaşana mı iyi gün dostu diyoruz. :)
Kötü gün dostu derken de sadece kötü anlarımızı anlatacak bir paylaşım mıdır yani? Destek olmak sadece beni dinlemesi midir? Eğer öyleyse kolay olan budur, evet! Fakat sanırım bu değil! Fedakarlık yapabilendir, benim ihtiyacım varsa bencilce hareket etmeyendir, maddi-manevi destekleyendir.. Herkesten kötü gün dostu olur mu bu şekilde?

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
dideM' Alıntı:
Kafamı karman çorman etti ya.. Çok mantıklı ama bir taraftan da kavramların isimleri mi yanlış acaba? Bir terslik var ama..
İyi gün dostu mudur sevinçlerini paylaşan? Yoksa geyikleri paylaşana mı iyi gün dostu diyoruz. :)
Kötü gün dostu derken de sadece kötü anlarımızı anlatacak bir paylaşım mıdır yani? Destek olmak sadece beni dinlemesi midir? Eğer öyleyse kolay olan budur, evet! Fakat sanırım bu değil! Fedakarlık yapabilendir, benim ihtiyacım varsa bencilce hareket etmeyendir, maddi-manevi destekleyendir.. Herkesten kötü gün dostu olur mu bu şekilde?
İyi gün dostu dediği senin iyi gününde yanında olan, seni çekememezlik yapmayan, başarını paylaşan kişiler.  :)

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
İyi gün dostu dediği senin iyi gününde yanında olan, seni çekememezlik yapmayan, başarını paylaşan kişiler.
Ayşe Arman'ın demek istediğinin bu olduğunu anladım. Bence olmamalı der ve gider:))

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Geçen gün başıma gelen güzel bir olayda bende tamda bu düşünceye kapıldım.
Toplum olarak duygusal bir yapımızın olmasından sanırım düşene yardım etmeyi ihtiyacı olana el vermeyi severiz ve yazıdada dediği gibi kötü gününde çokda yanlız kalmazsın bunu insanlara aktardıysan sevmeseler bile senin için yapacakları bişey varsa yaparlar mutlaka.
Ama o zor zamanları atlatıp iyleşmeye başladığında sana merhametle yaklaşanlar bu seferde hasetle yaklaşmaya başlarlar.
Sende kötü gününde yanında olanların o şefkatli bakışlarının, biranda kusur arayan kıskanç bakışlara dönüşmesini anlamlandırmaya çalışırsın.
Bencede asıl dost sadece kötü gününde değil iyi günündede yanında olabilen senin üzüntüne üzülürken aynı zamanda sevincinede sevinebilendir.