İŞTE BİR SORU ?

• Konbuyu başlatan altyy
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde altyy tarafından oluşturulan İŞTE BİR SORU ? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,293 kez görüntülenmiş, 11 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı İŞTE BİR SORU ?
Konbuyu başlatan altyy
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan tutankhamon
A

altyy

Kullanıcı
31 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
konya
İnsanlar genellikle neden hep yazgılarından yakınırlar da, akıllarından yakınmazlar?
(bir yerde okudum ilgimi çekti paylaşmak istedim) :) düşüncelerinizide yazarsanız sevinirim... ;)

U

UğurOnur

Kullanıcı
1 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
Çünkü insanların çoğu özeleştiri yapmaktan nefret eder. ;)

Ö

ölüdeniz

Birincisinin varlığına inandıkları kadar, ikincisinin varlığına inanmazlar da ondan

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
ßende sadece şunu söylemek istiyorum. Yabancı atasözü yanılmıyorsam.
Türkçesi ise; " Yazgı, mahvetmek istediği kişiyi aptal yapar."

I

ibrahimcaca

Kullanıcı
8 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
denizli
bence insanoğlu kendini eleştirmekten nefret eder
AMA
başkasını öyle bir eleştirir ki bu da insan oğlunun özelliğidir

S

sehla

Kullanıcı
5 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
en kestirme yolu buda ondan. sığınma yolu ama sadece kendilerini kandırırlar

A

altyy

Kullanıcı
31 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
konya
yorumlarınız iiçin teşekkürler arkadaşlar ;)

B

Batusch

Kullanıcı
22 Mar 2009
En iyi cevaplar
0
0
çok açık.. yazgı (yazılmış olan) var ise zaten başka bir şeyi eleştirmenin anlamı yoktur çünkü bu senin hatan olamaz bunda senin hiçbir etki yoktur. Olsa olsa suçlu tanrı'dır hepsi o.. Ama yazılmış olana inanmak istemiyorsan o zaman tek başınasındır. <<tüm suç sana ve çevrene kalmıştır. Bu sefer de kendin için suçlu hep karşındakidir taki sen kendi suçuna inanmayı seçene dek.

Ç

çizmeli kedi

Kullanıcı
22 Kas 2008
En iyi cevaplar
0
0
Samsun
insanlar,başlarına gelen kötü şeyleri hep başkalarının omuzlarına yüklemek isterler de ondan...

T

tutankhamon

Kullanıcı
15 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
16
Bursa
çünkü insanların zaafları vardır hepimizin var yazgıya inananlar başlarına gelen kötü şeylerde eğer iman etmemişlerse suçlama eğer iman etmişlerse sığınma yolunu seçerler çünkü şuna inanır iman edenler belli bir noktadan sonra benim özgür irademin yerini daha büyük olan bir irade alır ve o dengeleri belirler şayet suçlama yolunu seçmişlerse onların bazı şeyleri idrak edemediğini gösterir çünkü kendine ve aklına o kadar güvenirki onları hiç bir zaman suçlayamaz ve bu durumda bir günah keçisine ihtiyaç vardır yüklenilebilecek ve oda kendini suçlamalarımıza karşo savunamayacak yazgıdır diye düşünüyorum