İŞ VE DUYGULSALLIK

• Konbuyu başlatan ibrahim58
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde İş Dünyası Yazıları kategorisinde ibrahim58 tarafından oluşturulan İŞ VE DUYGULSALLIK başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 6,760 kez görüntülenmiş, 23 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı İş Dünyası Yazıları
Konu Başlığı İŞ VE DUYGULSALLIK
Konbuyu başlatan ibrahim58
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ölüdeniz
I

ibrahim58

Kullanıcı
9 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Sivas
Arkadaşlar sizce iş hayatında duygusal davranmak gereklimi ?

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
yerne göre evet yerine göre hayır bazen insanı içsesi yanıltmaz ama karşındaki insanı ne kadar tanıdığına da bağlı biraz da profesyonellikle alakalı

Y

yaratici_idea

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Evet bence iş hayatında duygusal davranılmalı.
Tabi eğer duyguların mantığının farkındaysanız  ;)

I

ibrahim58

Kullanıcı
9 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Sivas
dideM' Alıntı:
Ne açıdan? Anlamadım ben..
ÖRNEK İLE AÇIKLAYIM
SORUMLULUĞUNUZ ALTINDAKİ İNSAN VERİLEN GÖREVİ TAM ANLAMIYLA YERİNE GETİRMİYOR . AMA İŞTEN AYRILIRSA BAŞKA MADDİ KAYNAĞI YOK

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Duygusal davranmamalısın eğer sorun tam olarak böyleyse..

Y

YEŞİLAY

Kullanıcı
6 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
Uyarmak lazım anlamıyorsa yapılacak pek bir şey yok..
Herkes emeğinin karşılığını almalı.
Emek yoksa karşılık vermek adaletsizlik..

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
eğer kişi sorumsuzluk  örneği gösteriyorsa ve bu işede ihtiyacı varsa bir kaç kez uyarılmalı yine devam ediyorsa iş ciddiyetini anlaması açısından yazılı uyarı olmadı işten çıkarma sonuçta ihtiyacı varsa ona göre  sorumluluk almalı...Herkez üzerine düşen görevi yapmalı.

E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
kurallara engel degilse duygusal davranmalı bence ;) ben öle yapıom

E

erdal_ergen

Kullanıcı
16 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
mersin
Duygusallık sağlıklı kararlar almamızı sınırlar diye düşünüyorum.

Saygılar

Ö

ölüdeniz

İş ve duygusallık karıştırılmamalı diye düşünüyorum.tekstil fabrikasında amirlik yaptım yerine göre davranılması kanaatindeyim.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Dışarıda bu kadar çok işsiz varken, duygusallığa karşıyım.
En azından bir mağazaya girdiğimde beni yanlış yönlendiren ya da memnuniyetsiz davranışlar sergileyen elemanları ben şikayet ediyorum.
Aynı şekilde çalıştığım kurumlarda gösterdiğimi laubalilik ya da performans düşüklüğünde beni hoşgörmeyen yöneticilerimede saygı duymuş, kendimi toparlamaşımdır.
Buna KG Sitesi'de dahildir.
İnsanız, elbette arada bazı problemler nedeniyle konsantremiz bozulabilir, verimden düşebiliriz ancak bu durum süreklilik arzederse, duygusallığın anlamı yok.

Y

yeliz35

Kullanıcı
2 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
izmir
bence duygusal davranmamalı.Çünkü karşındaki insanın bu işe ihtiyacı varsa sorumluluklarını yerine getirmesi gerekiyor.getrmiyosada kendi bilir.gerçekten işe ihtiyacı olupta sorumluluğunu yerine getirecek inanlarla çalışmak daha mantıklı...

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
ölüdeniz' Alıntı:
Zeynep tamamenmi karşısın yoksa sürekliliğinemi  :)
Açık yazdım sandım ama? :)
Süreklilik gösteriyorsa karşıyım dedim Nihat. Kısa süreli verim düşüklüklerinde elbet hoşgörülü davranılabilir.

Ö

ölüdeniz

Zynep' Alıntı:
ölüdeniz' Alıntı:
Süreklilik gösteriyorsa karşıyım dedim Nihat. Kısa süreli verim düşüklüklerinde elbet hoşgörülü davranılabilir.
Açık yazdınızda ilk cümlenizde kesin karşıyım tavrı sergilediğini gördüm.sonrada son cümlenizde
daha ılımlı bir tavrınız vardı onun için sormuştum.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
ölüdeniz' Alıntı:
Zynep' Alıntı:
ölüdeniz' Alıntı:
Açık yazdınızda ilk cümlenizde kesin karşıyım tavrı sergilediğini gördüm.sonrada son cümlenizde
daha ılımlı bir tavrınız vardı onun için sormuştum.
Şöyle açıklayayım; ilk defa karşılaştığım bir elemanın sorunları olabilir ve bana ters davranabilir, ve bu durumu üst yöneticiye bildiririm. Ondan sonrası Yönetici'nin kararıdır. Eğer elemanın bu hali sürekliyse neden orada kalsın, dışarıda bu işi yapacak çok daha iyi nitelikte elemanlar varken?
Ama kendimde hata yaparsam, çalıştığım hangi kurum olursa olsun, ve süreklilik gösteriyorsa bu hatalarım bana da duygusal davranılmasını istemem.
Örnek olatak KG'i gösterdim. Burada sizlerden farklı sorumluluklarım var, ve yanıt vermek durumunda olduğum bir üst makamım ve elbette Yönetim'de birlikte yer aldığım arkadaşlarım. Burada da hata yapıyorum, ve bana duygusal davranılmasından çok hatamın eleştirilmesini isterim. Bu kendimi düzeltmem için fırsattır çünkü.

çok tebessüm

çok tebessüm

Kullanıcı
16 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
ankara
kesinlikle iş ve duygusallığı birbirine karıştırmamak lazım zaten duygusal davrandıkça karşı taraf bu durumu istismar etmeye çalışacaktır......

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Bu konuda bende sevgili adminime katılıyorum.Eğer kişi uyarıldıysa hatalarını düzeltmiyorsa ve aynı devam ediyorsa daha fazla uyarılmaya gerek yok bence .

Ve nitelikli kişi eleştirilere açık, hatasını düzelten ve kendini geliştiren kişidir. :)

Y

yigitce

Kullanıcı
23 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
yigitce2007.spaces.live.com
insanlar özel hayatlarinda davranis ve karakterlerinden sorumludur...o insana baglilik ve sevgi bunun karsiligidir...
is hayatinda ise insanlarin verimliligiyle alakali bir durum vardir...isin hakkini vermeye calisiyorsaniz ve bunun icin emek veriliyorsa tabiki performans düsüklüklerinin cözüm yollari bulunabilir...iletisim ve saygiyla bu is halledilebilir...
ama ise gereken önemi ve hakkini vermiyorsa ,insana kasi-gözü veya sevimliligi ile ilgili para verilmez...yoksa adaletsizligi -o isi hak eden olabilecekken-biz kendimiz yapmis oluruz ...

kanimca...