İnternet kuşağının sabrı taşıyor!

• Konbuyu başlatan dideM
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Araştırma Sonuçları kategorisinde dideM tarafından oluşturulan İnternet kuşağının sabrı taşıyor! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,882 kez görüntülenmiş, 7 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Araştırma Sonuçları
Konu Başlığı İnternet kuşağının sabrı taşıyor!
Konbuyu başlatan dideM
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan dideM
D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Jakob Nielsen’in internet alışkanlıkları üzerine her yıl yaptığı araştırmadan bu yıl, insanların internete girdiklerinde sabırsız, bencil ve acımasız bir ruh haline sahip oldukları sonucu çıktı.

Araştırmanın sonuçları, bir süre öncesinde çok popüler bir eylem, zaman geçirmenin en etkili yolu olan internette amaçsızca sörfün artık yaygın bir eğilim olmadığını gösteriyor.

BBC’nin internet sitesinde bir kısmı yer alan araştırmanın sonuçlarına göre internet kullanıcılarının çoğu artık, amaçlanan bir siteye bir an önce girip, işini görüp, oradan ayrılıyor. Birçok kişi de, ilgilerini sitede tutmak için tasarlanan promosyonlara artık şüpheyle yaklaşıyor, hatta görmezden geliyor.

Yeni ruhani trend

Dr. Jakob Nielsen, internet kullanıcısındaki yeni ruhani trendin nedenini şöyle özetliyor: “Tasarımlar artık iyi oldu; ancak kullanıcılar da bu interaktif ortama daha da alıştı... İnsanlar artık internete girdiklerinde ne istediklerini ve nasıl elde edeceklerini biliyorlar.”

Araştırmadan çıkan sonuç, insanlar artık ışıltılı, parlak promosyonlara, editöryel yönlendirmelere bağışıklık kazandı.
“İnternet kullanıcıları her zaman acımasızdı, şimdi daha da beterler” diyen Dr. Nielsen, “İnsanlar amaca taşıyacak siteleri istiyorlar, artık çok az sabırları var” ifadesini kullanıyor.
Karşılaştırma yapmak için araştırmadan çarpıcı bir veri sunalım; 2004’te bir internet sitesini ziyaret edenlerin yüzde 40’ı, bu sitenin derinliklerine inerek hedefe ulaşırdı. Yüzde 60’ı ise bir site içindeki bağlantıyı (link) kullanarak hedefine giderdi. 2008’e geldiğimizdeyse, internetçilerin yüzde 25’i bir internet sitesi bağlantısı aracılığıyla hedefe gidiyor. Diğerleri doğrudan klavyesine adresi tuşluyor...

www.milliyet.com.tr

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Paylaşım için teşekkürler Didem. :)

Bildiğim bir şey varsa o da, Internetin faydalı bir şey olması ,insanın her istediği bilgiye ulaşabilmesi güzel bir gelişim.

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bildiğim bir şey varsa o da, Internetin faydalı bir şey olması ,insanın her istediği bilgiye ulaşabilmesi güzel bir gelişim.
Orası kesin.. Kendimi hatırlıyorum da kütüphane kütüphane dolaşırdım bir şey bulmak için.. Kitaplar arasında boğulurdum.. Gerçi onun da zevki başkaydı yahu. :)

C

crnkcclr

Kullanıcı
25 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
oranın bu denli düşmesi beni hayrete düşürdü...
şimdi bu iyi mi yoksa kötü mü_?_
ne dersiniz_?_

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
crnkcclr' Alıntı:
oranın bu denli düşmesi beni hayrete düşürdü...
şimdi bu iyi mi yoksa kötü mü_?_
ne dersiniz_?_
Güzel bir soru  :-\
İnsanlar belki de korkuyor artık açılan sayfada linkleri, reklamları tıklamaya. Ama tabii bir taraftan da yaratıcılığı, bilgi edinmeyi azaltıyor bu. Avantajı da var belki ama dezavantajları daha fazla.

K

Kristal

Sana katılıyorum Gülşah. :)

Amaç için faydalanmak,bir bakıma zaman tasarrufu denebilir.
Teşekkürler Didem. :)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Ben anlayamadım?
Jakob Nielsen’in internet alışkanlıkları üzerine her yıl yaptığı araştırmadan bu yıl, insanların internete girdiklerinde sabırsız, bencil ve acımasız bir ruh haline sahip oldukları sonucu çıktı.
diye başlamış araştırma, ve daha sonra;

Araştırmanın sonuçları, bir süre öncesinde çok popüler bir eylem, zaman geçirmenin en etkili yolu olan internette amaçsızca sörfün artık yaygın bir eğilim olmadığını gösteriyor.
Bir kötü, bir de iyi sonuç altalta?

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Sonuç olarak insanların, başka yerlere takılmadan sadece istedikleri sitenin ismini direk olarak yazarak bulduklarını söylemek istemiş ama şimdiki gazetelerde bile o kadar çok kelime/cümle yanlışı varki sen de haklısın.