İNSANLIK ADINA BUGÜN NE YAPTIN?

• Konbuyu başlatan HASAN DAVUTOĞLU
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde HASAN DAVUTOĞLU tarafından oluşturulan İNSANLIK ADINA BUGÜN NE YAPTIN? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 8,447 kez görüntülenmiş, 35 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı İNSANLIK ADINA BUGÜN NE YAPTIN?
Konbuyu başlatan HASAN DAVUTOĞLU
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan blt.cemile
H

HASAN DAVUTOĞLU

Kullanıcı
4 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Güzellikler diyarından
Yıllar önce bir yazı okumuştum: Yazıda, “insanlık adına bugün ne yaptın? diye soruyordu. Sorgulamak için değil, güzellikleri paylaşmak için öneriyorum: Gelin, her gün insanlık için ne yaptığımıza dair örnekleri paylaşalım. Paylaşalım ki insanlığın, güzelliklerin var olduğunu dosta düşmana haykıralım!
Biliyorsunuzdur, mutlaka! Cenaze namazını kıldıran hoca, cemaate 3 kez “ölen kişiyi nasıl tanırdınız?” diye sorar, her seferinde de “iyi!” yanıtını alır. Ölenin arkasından konuşulmaz derler. Ama ben, cenaze namazında hocanın, “Hasan DAVUTOĞLU'nu nasıl tanırdınız?” sorusuna verilecek yanıtı hak etmek istiyorum!
İnsanlık adına bugün ne yaptığıma gelince... Kocasından talep etmesine rağmen acil ihtiyaçlarını karşılayabilmek için para alamayan bir arkadaşıma, ödünç para vermeyi teklif ettim. Kabul etmedi. Bir süre sonra üzerinde bulunan az miktarda dövizi, Yeni Türk Lirası'na çevirmeye karar verdiğini söyledi. Arkadaşıma yeni bir öneri sundum: “Madem ki benden ödünç para almayı kabul etmiyorsun. O halde, lütfen elindeki dövizi satın almama izin ver.” Önce, “Dövize ihtiyacın yoksa alma” dedi. Israr ettim. Razı oldu. Bugünkü kurun üzerinden dövizi satın aldım. Arkadaşım bu kez “senin zarar etmeni istemiyorum. Bana, fazladan ödeme yapmışsan lütfen helal et!” dedi. “İnsanlık öldü mü? Helal olsun!” dedim. Mutlu oldu... HASAN DAVUTOĞLU

E

ebru_61

Kullanıcı
29 Nis 2007
En iyi cevaplar
0
0
trabzon
hasan,cok duyarlı bır yazıydı cok begendım muhakkak hergun yapacagımız seyler var en azında caba gostermelıyız mesela yolda ayagına takılan tası koy kenera veyahut cocukları sevındım hıcbırsey yapamıyorsak tatlı bı gulumseme ;)

B

busra_53

Kullanıcı
1 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
ebru_61' Alıntı:
hasan,cok duyarlı bır yazıydı cok begendım muhakkak hergun yapacagımız seyler var en azında caba gostermelıyız mesela yolda ayagına takılan tası koy kenera veyahut cocukları sevındım hıcbırsey yapamıyorsak tatlı bı gulumseme ;)
bencede aslında bu cok kolay yeter kı yapmak ısteyelım  :)

R

re-Member

Kullanıcı
16 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
;) ;) ;)
bu soruyu her gün kendimize sorarak hesaplaşmalıyız kendimizle....paylaşım için teşekkürler...

H

HASAN DAVUTOĞLU

Kullanıcı
4 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Güzellikler diyarından
Bu sabah cep telefonum çaldı. Yanıt verdim. Telefonun diğer ucundaki kişi, önceki iş yerimin amir sekreteriydi. Günaydınlaştık...

Bilgisayarında bir problem varmış. Sorun, dünden beri devam ediyormuş. Servis çağırmışlar. Dünden beri ne gelen varmış, ne giden...

"İŞ ARKADAŞLARIMA AYRILIK MEKTUBU" ( http://www.kendinigelistir.com/forum/index.php/topic,1784.0.html ) başlıklı yazımı okudunuz mu, bilmiyorum. O mektubu, önceki iş yerimden ayrılmama kısa bir süre kala iş arkadaşlarıma yazmış ve dağıtmıştım...

Önceki iş yerimde, bilgisayar operatörü olarak 2.5 yıl çalışmıştım. İşlem odasında, bilgisayar operatörü olmama rağmen yalnız tutulmuş ve her tür işlemi yapmaya zorlanmıştım. İlgili işlemleri yapmakla görevlendirilmiş arkadaşlarım ise iç odalarda kalmayı tercih etmişlerdi. Sağlığımı olumsuz yönde etkileyen çalışma koşullarına, amirimin çözüm üretmemesi nedeniyle o iş yerinden ayrılmak zorunda kalmıştım...

Konunun daha iyi anlaşılabilmesi için yer verdiğim ayrıntıların ardından bugünkü telefon görüşmesine geri dönüyorum: Önceki amirimin sekreterine, bilgisayarındaki sorunu gidermek için 1 dakikada sonuçlanan çözümü, aşama aşama nasıl yapacağını anlattım. "Bu kadar basit miydi? Teşekkür ederim!" yanıtıyla mutlu oldum. İleriki tarihlerde olası sorunların yaşanması halinde beni her zaman arayabileceğini belirttim ve ekledim: "...... Bey'e selamımı iletin, lütfen!"

Önceki iş yerimde üretkenliğimi kimsenin sorgulamasına fırsat vermemiştim: 15 yıllık evrak birikimini bilgisayar sistemine aktarmış, günlük bilgisayar işlemlerini aksatmadan yerine getirmiş, 2.5 yıllık görev süresince yeni açılan dosyaları bilgisayar sistemine dahil etmiş ve görevim olmamasına rağmen diğer işlemleri de yapmak zorunda kalmıştım. Üretkenliğime rağmen bana yaşatılan sorunun, amirim tarafından çözümlenmemesi, o iş yerinden ayrılmamın, sağlığımı korumak için kaçınılmaz olması kişiliğimi kaybetmeme neden olamazdı!..

Sekreter hanıma, bilgisayarını kullanmayı engelleyen sorunu gidermesi için 1 dakikamı harcadım. Biliyor musunuz? O 1 dakikanın aslında benim için çok büyük önemi var. Çünkü insanlık adına yaptığım güzelliklere  artı 1 puan eklemiştir! HASAN DAVUTOĞLU

C

CaspeR

Kullanıcı
27 Ara 2006
En iyi cevaplar
0
0
İNSANLIK ADINA BUGÜN NE YAPTIN?  cok düşünemmiz lazım! Paylaşım icin Teşekkürler Sn HASAN DAVUTOĞLU

E

eftelya

Kullanıcı
20 Nis 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
insanlık adına yaptığım güzelliklere  artı 1 puan eklemiştir!
inşallah hepimiz hergün artı 1 puan ekleriz güzelliklerimize...yazılarını çok keyif alarak okuyorum ve faydalanıyorum HASAN DAVUTOĞLU...sitemize daha çok katılman ve daha fazla paylaşımda bulunman dileği ile... :)

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
yıllar sonra o artılardan bi sürü olduğunda mutlu olucaksınız.. benim gibi..

Ç

çiçek

Kullanıcı
4 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
ben bugun yatagımı topladım mesela :D

C

CaspeR

Kullanıcı
27 Ara 2006
En iyi cevaplar
0
0
Ozaman Hayatına 1 Puan daha Eklenmiştir.çiçek :D ;)

Ç

çiçek

Kullanıcı
4 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
eft wantedcımmmm :) ilk defa yabtım cunku bunu :D o da mısafıre ayıb olmasın dıe

M

morpapatya

Kullanıcı
22 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
izmir
MERHABA ,BEN MORPAPATYA
ARANIZA YENİ KATILDIM ŞU VAR Kİ İNSANLAR HER GÜN GELİŞİMLERİ İÇİN BUGÜN BEN NE YAPTIM DİYEBİLİYORSA HAYATTA , BİR ARTI DAHA EKLİYEBİLİYORSA FARKINA VARMADAN İNSANLAR İÇİN ÇOK ŞEY YAPIYOR ASLINDA KÜÇÜK BİR TEBESSÜM, KÜÇÜK BİR NOT ARKADIŞINA TEŞEKÜRLERİNİ İLETMEK İÇİN, GERÇEKTEN DİNLEMEK ONU SIKINTILI ANINDA.........

H

HASAN DAVUTOĞLU

Kullanıcı
4 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Güzellikler diyarından
eftelya' Alıntı:
yazılarını çok keyif alarak okuyorum ve faydalanıyorum HASAN DAVUTOĞLU...sitemize daha çok katılman ve daha fazla paylaşımda bulunman dileği ile...
İçten gelen düşünceleriniz için teşekkür ederim...

Yazdıklarımla birilerine yararlı olabiliyorsam, ne mutlu bana!

Ağaç nasıl ki aşılandığı zaman verimliliğini artarır, insan da desteklendiği zaman daha üretken olur.

Saygılarımla... HASAN DAVUTOĞLU