İhtiyacı olana "kiralık dost ve akraba" hizmeti

• Konbuyu başlatan Harun
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler kategorisinde Harun tarafından oluşturulan İhtiyacı olana \"kiralık dost ve akraba\" hizmeti başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,339 kez görüntülenmiş, 15 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler
Konu Başlığı İhtiyacı olana \"kiralık dost ve akraba\" hizmeti
Konbuyu başlatan Harun
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan spiritualsigns
H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
Daily Telegraph'ın haberine göre şirket, düğünde konuk listesini kabartmak isteyenlere dost, iş arkadaşı ve akraba kiralıyor.

Düğün sahibine kiralık bir arkadaşın maliyeti 320 lira. Düğünde bu arkadaşın "dokunalıklı" bir konuşma yapması ise 160 liraya mal oluyor. Kiralık dostların düğünde şarkı söyleyip oynaması ise fazladan 80 lira ödemeyi gerektiriyor.

Ekonomik krizin bu hizmete olan talebi artırdığı belirtiliyor. İşsizlik ve artık giderek artan sayıda Japon'un yarı zamanlı işlerde çalışmaya başlamasıyla, sahte patron ve iş arkadaşına talebin arttığı belirtiliyor.

Şirket yetkilisi olan Hiroshi Mizutani, arkadaşların başka sebeplerle de kiralanabildiğini, bir damadın, ikinci kez evlendiği ve ikinci düğününde de aynı kişilerin bulunmasını istemediği için 30 kişilik bir dost ve akraba grubu kiraladığını örnek olarak gösterdi.

Kiralık arkadaş hizmeti, cenaze ve başka vesileler için de kullanılabiliyor.

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Düğün sahibine kiralık bir arkadaşın maliyeti 320 lira. Düğünde bu arkadaşın "dokunalıklı" bir konuşma yapması ise 160 liraya mal oluyor. Kiralık dostların düğünde şarkı söyleyip oynaması ise fazladan 80 lira ödemeyi gerektiriyor.
Olaya bak ya. 80 lira vericem adam oynasın diye haha  ;D

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
dideM' Alıntı:
Olaya bak ya. 80 lira vericem adam oynasın diye haha  ;D
;D ;D ;D

Valla bugüne kadar boşa gitmiş emeklerimiz. Ben de bundan sonra dostluk parayla. Pahalıdır yalnız  :) ;D

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Ben de bundan sonra dostluk parayla. Pahalıdır yalnız 
Seni de düğünüme çağırıcam Harun. Ama oynaman için para vermicem. Millet orada deli gibi eğlenirken sen oturucan, para almadınya o açıdan:)))

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Arkadaşlar konu bütünlüğünün bozulmaması için Konuş Tanış bölümünde sohbetimize devam edelim

Hep bu anı beklemiştim ;D

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Ebru' Alıntı:
Arkadaşlar konu bütünlüğünün bozulmaması için Konuş Tanış bölümünde sohbetimize devam edelim

Hep bu anı beklemiştim ;D
hahahahahaa  ;D ;D ;D ;D
Ama konu dışında değilizkiii. İş buluyom, kiralık abla olucam:)))

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Ne günlere kaldık. Aklıma kötü kötü şeyler geliyor bah şimdi.

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Aslında ağlanacak halimize gülüp geçtiğimiz bi haber
Dostluklar arkadaşlıklar bile kiralık olmuş yazık ne hallere kaldık

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Her milleten  kiralık insan varmıymış acep :d bu şirkette.
Ne bilim bir dost mozaiği yapardım belkim. Her kıtadan bi kaç dos kiralardık heheh.
Mesela ben bi afrikalıyı düğün için kiralayınca çalgıcılar tamtammı çalıcak.
Of dünya.

Modern "kölelik" diyorum. İnsanların 2 taraflı utanmaları kalmamış.
Birde sektör olmuşlar ya helal valla.

S

spiritualsigns

Ölü evine yas tutucu kiralanıyorsa bunun olması çok normal...