HESAPLAŞMA

• Konbuyu başlatan tigerlook21
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde tigerlook21 tarafından oluşturulan HESAPLAŞMA başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,757 kez görüntülenmiş, 11 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı HESAPLAŞMA
Konbuyu başlatan tigerlook21
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ASLIHAN
tigerlook21

tigerlook21

Kullanıcı
3 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
Diyarbakır
Hz. Musa Cebrail’e Ya Cebrail, hesaplaşma hep öbür dünyada mı olacak. Bu dünyada hesaplaşma yok mu? Diye sormuş.

Cebrail de ’Ya Musa, Yarın vahadaki su kuyusunun yakınında bulunan kayanın arkasına saklan ve olacakları seyret. Sakın olaylara karışma!’ demiş.

Hz. Musa kayanın arkasına saklanmış ve olanları seyre koyulmuş.

Önce bir süvari gelmiş. Kıyafetinden ve atının koşumlarından zengin birisi olduğu anlaşılıyormuş. Kuyudan su içmiş ve giderken altın kesesini düşürmüş.

Sonra bir kıyafetinden fakir olduğu anlaşılan delikanlı gelmiş. Altın kesesini bulmuş ve almış. Suyunu içip gitmiş.

Daha sonra gözleri görmeyen yaşlı biri gelmiş. O ara süvari altın kesesini düşürdüğünün farkına varmış ve gittiği yolu takip ederek kuyuya kadar gelmiş. Keseyi bulamamış. Yaşlı adamdan şüphelenerek “keseyi sen buldun, ver kesemi” dese de yaşlı adam “benim gözlerim görmüyor, senin keseni nasıl göreyim” diyerek, keseyi almadığını beyan etmiş.

Ancak süvari tüm parasını kaybetmenin üzüntüsüyle yaşlı adama yüklenmiş. Tutuşmuşlar bir kavgaya. Nihayet süvari kılıcını çekmiş ve yaşlı adamın kafasını kesmiş. Üstünü başını aramış ancak bir şey bulamamış. Atına binip uzaklaşmış.
Hz. Musa “Ya Cebrail, ben adalet yerini bulacak diye beklerken, daha kötüsü oldu keseyi delikanlı aldı, kör adam canından olurken, süvari hem paradan oldu, kem de katil oldu. Bu nasıl hesaplaşma?”

“Ya Musa. Dediğim gibi bu bir hesaplaşmaydı. Olayda gördüğün âmâ ile süvarinin babası daha önce eşkıyalık yaparak delikanlının babasının bir kese altınını çaldılar. Ancak süvarinin babası parayı oğluna vererek âmâ’nın hakkını vermediği için kavga ettiler ve süvarinin babası âmâ’nın gözünü oymuş, o da onu öldürmüştü.

Şimdi ise para sahibine gitti. Hırsızların ikisi de canından oldu. Çalıntı haram parayla yaşayan da katil oldu!

“HİÇ BİR HAKSIZLIK KARŞILIKSIZ KALMAZ”

NOT : ALINTIDIR..

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
Kalır kalır çok haksızlık karşılıksız kalır !
Önce kendi zayıflıklarınızla , hatalarınızla yüzlezleşebilme cesatini ki göstertebilinki hesap sora bilme hakkınız oldun...

A

ASLIHAN1

Kullanıcı
29 Ocak 2009
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Hiçbir haksızlık karşılıksız kalmaz.
Bir söz vardır "NE EKERSEN ONU BİÇERSİN." Vakit saat tecelli ettiğinde
herkes bedelini öder...
Adalet terazisini tutan ilahi bir güç var, Hiç şaşar mı.....

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
Slogan vari sözler güzelde  ah birde icraata geçirtebilsekydik. 
Haksızlığa uğrayıp darağacına gidenlerin  hesabını kim verecek bilinmez ama sözümü Pir Sultan'dan bir dörtlük ile noktalamak istiyorum.
Teşekkürler
Pir Sultan Abdalım dünya fanidir
Giden adil beyler gelen ihvandır
Kırkların divanı ulu divandır
Kalsın benim davam divana kalsın

A

ASLIHAN1

Kullanıcı
29 Ocak 2009
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Harun' Alıntı:
Bence hak ve adalet zamanında  yerini bulmalıdır. yoksa bana yapılan haksızlığın 20 sene sonra cezalandırılması bir şey ifade etmez.
:bilgeadam
sen beni dinle.

latif

latif

Kullanıcı
28 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
0
tecelli etmeyen adaletin kimseye faydası olmaz.er yada geç....

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
İlginçliğe bah hele sen.
Hikayedende anlaşılacağı gibi vahada su içmek sakıncalı olabilir. :d
Akşam akşam..

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
tigerlook21' Alıntı:
Şimdi ise para sahibine gitti. Hırsızların ikisi de canından oldu. Çalıntı haram parayla yaşayan da katil oldu!
[!quote]
Çalıntı paralarla gözümüzün içine baka baka  krallar gibi yaşayanlara ne demeli bilmem.
Neyse kimde hakkımız varsa madem burada sorulmuyor öbür dünyada bari  hesabı sorulsun bari diyelim.

A

ASLIHAN1

Kullanıcı
29 Ocak 2009
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
latif' Alıntı:
tecelli etmeyen adaletin kimseye faydası olmaz.er yada geç....
Bu cümleni unutma arkadaşım aklının bir köşesinde sakla...
Er yada geç tecelli ettiğinde adalet "ne faydası olduğunu anlayacaksın"
Sabır en büyük erdemlerden biridir  ;)