herkes bu çocuğu konuşuyor.

• Konbuyu başlatan bloodelf
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler kategorisinde bloodelf tarafından oluşturulan herkes bu çocuğu konuşuyor. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 20,915 kez görüntülenmiş, 66 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler
Konu Başlığı herkes bu çocuğu konuşuyor.
Konbuyu başlatan bloodelf
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan kahvekeyfi
B

bloodelf

Kullanıcı
23 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
GATES'in yeni dahisi
Dünyanın en zeki cocugunu Bill Gates kaptı.298 IQ'suyla herkesi hayrete düsüren 12 yasındakı dahi , aylık 15.000 $ karsılıgında Mıcrosoft'ta calısmaya baslayacak.
Justin adlı dahi cocuk, 11 yasında 2 unıversıteden mezun olarak,adeta bır ımkansızı basardı.
Dunyanın en zengın adamı unvanlı Mıcrosoft'un sahıbı Bıll Gates'den muthıs basarı...298 IQ'suyla dunyanın en zekı cocugu olan 12 yasındakı Justın artık Mıcrosoft elemanı.Bırcok ıs adamının pesınden kostugu dahı cocuk aylık 15.000 $ maasla Mıcrosoft'ta calısmaya ıkna eden Gates'ın keyfıne dıyecek yok...
---2 YASINDA KEMAN CALIYORDU---
1993 yılında New York'ta dünyaya gelen Justın 2 yasında keman calmayı 1 yıl sonrada usta bır satranccı oldu,7 sıne bastıgında ılk okulu 9'unda Lıse'yı bıtırdı ve dunyanın en ıyı unıversıtelerınden bırı olan Stanford'a basladı.Ardından Rochester unıversıtesını bıtıren dahı cocuk o gunlerde tum dunyanın ılgı odagı olmustu.
---1800 Soruyu Dogru Yanıtladı---
İşte bu bılgının sonucu ve aıle ıcı yasanan problemler Justın'ı bunalıma sokmadı , klınıkte 3 ay tedavı goren Justın hala dunyanınen zekı cocugu olarak gosterılıyor.3 unlu profesor'un hazırladıgı 1800 soruluk bır sınavda %100 basarı elde eden Justın "cok zor donemler gecırdım.Bu benım daha da zekı olmamı sagladı.Cunku onceden bılmedıgım bır soru benı kızdırıyordu.Sımdı ıse sakın bır sekılde ogrenıyorum,Mıcrosoft'ta ıse baslamak heyecanlı olacak,bırcok projem hazır,bu yasta ıs hayatına atılmak benım ıcın onemlıydı" dedi.

G

Gozde

Kullanıcı
9 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Lüleburgaz
bu çocuk 12 yaşında ve iki üniversitemi bitirmiş....
ben kendimi yüksek biryerden aşağıya atayım o zaman  :(
Allah herkese böyle keskin bir zeka versin ne diyeyim  :)

U

UğurOnur

Kullanıcı
1 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
Ya zeki olmak güzel birşey tabi ama bazen duygusuzluk ve mutsuzluk
getirebiliyor.Dünya'nın en zeki kadını hakkında bir yazı okumuştum...
Kadın hayatı boyunca hiç ağlamamış ve hiç bir filmi sonuna dek izlememiş..
Bu tarz şeyler belki basit gelebilir ama bence önemli...düşünsenize bir insanın
ağlamak için hiç mi nedeni olmaz. ???

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
açıkcası ben o yaşta bu kadar zeki ve bu şekilde ünv bitirmek istemezdim ilerde duygusal yönden boşluk yaşanabileceğini düşünüyorum çünkü hiç çocukluklarını yaşayamıyorlar

B

bıldırcın

Herşey yaşında güzel :) Tamam çocuğun üstün zekalı olması güzel olabilir ama bu çocuk çocukluğunu ne kadar yaşadı acaba ???Annesine saçma sorular sordumu yada arkadaşlarıyla çocukça kavgalar etti mi ??? Kısacası çocukluğunu tam anlamıyla yaşayamadan böyle bir yükün altına girmesi sonradan problem yaratabilir bence ;)

F

Feveran Estomp

Kullanıcı
6 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
Bill Gates'in onun için saçacağı paralar herşeyi unutturacaktır bence..  :)
Tabi yinede pskolojisi bozulacaktır ilerde..

G

gokay

Bence Arkadaslar; Bu konu'dan su hususu irdelememiz kisisel gelisimimizde daha etkili rol oynayacaktir:

Demek ki Rab'bimizin bize(her insanogluna) verdigi Beyin,Zeka,Akil;dogru ve bilincli gelistirilerek kullanilabilirse; "Mucize denecek seyler yasamamiz kacinilmaz olacaktir!

*Acikcasi ben,bu seviyeye erisebilmek icin gereken herseyi yapmaya hazirim!  ;)

E

esranur

Kullanıcı
19 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
:) ilginç tabi, dediklerinize katılıyrum...

bıldırcın' Alıntı:
Herşey yaşında güzel :) Tamam çocuğun üstün zekalı olması güzel olabilir ama bu çocuk çocukluğunu ne kadar yaşadı acaba ???Annesine saçma sorular sordumu yada arkadaşlarıyla çocukça kavgalar etti mi ??? Kısacası çocukluğunu tam anlamıyla yaşayamadan böyle bir yükün altına girmesi sonradan problem yaratabilir bence ;)

morkiz

morkiz

Kullanıcı
10 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
o çocuğun yerinde olmak istemezdm. :-\

Y

yaratici_idea

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bu çocuk Ne zaman 'ÇOCUK' olmuş. :-\

O

okyanusya

Kullanıcı
3 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Allah tarafından seçilmiş ve özel bir insan o bu bile yeterli bence ..

R

re-Member

Kullanıcı
16 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
maşallah çocuğa....ee böyle insanların özell yetiştirilmeye ihtiyacı var ve bence toplumda böyle insanlar mevcut fakat var olan düzen içinde değerlendirilmeyen parlak beyinleri köreliyor ve normal sıradan bir insan oluyolar,,kim bilir belki hepimiz birer dahiyiz/dahiydik,,,
::) belki çok abartılıydı bu lafım ama ben inanıyorum ki her insanın içinde keşfedilmemiş yetenekleri var ve aslında bir önceki cümlemi doğrulayan bir yargı bu..evet aslında hepimiz keşfedilmeyi bekleyen birer dahiyiz
:)

G

gokay

re-Member' Alıntı:
bence toplumda böyle insanlar mevcut fakat var olan düzen içinde değerlendirilmeyen parlak beyinleri köreliyor ve normal sıradan bir insan oluyolar,,kim bilir belki hepimiz birer dahiyiz/dahiydik,,,
::) belki çok abartılıydı bu lafım ama ben inanıyorum ki her insanın içinde keşfedilmemiş yetenekleri var ve aslında bir önceki cümlemi doğrulayan bir yargı bu..evet aslında hepimiz keşfedilmeyi bekleyen birer dahiyiz

Evet,Sana katiliyorum rE-MembeR... :)
Bu konuda aksini idda eden kim olursa olsun sonuna kadar yanindayim,BIZ-LER  BIR-ER  DA-HI  O-LA-RAK  DOG-DUK! (Tabi sonradan dahi'ligimiz elimizden alindi ama "oz" yine bizde kaldi,bir yerlerde sakli,ortaya cikarilmayi bekliyor...)

-Hayir,hic te abartili degildi! Cunku bizler,hepimiz,insanoglu olarak;dogustan DAHI'YIZ...

*Tipki 3 yumurta 2 domates 1 biber birazcikta maydonosa sahip olmak gibi... Ahmet,ilk olmasi gerektigi gibi hemen elindeki malzemelerle "melemen" yapar. (cunku ona ogretilen tek sey budur.) Ayse de Yumurtalari haslayip,Diger malzemelerle de salata yaparak iki ayri tat yaratir. Bir baskasi ise; Malzemenin yarisini "melemen" yapmak icin kullanir kalan yarisiyla da Aysenin yaptiklarini yapar. 2-0 one gecer. Ayrica zihninde bunlarin yaninda daha bir cok alternatif fikri vardir. 

-Basit bir ornekleme ama Iste bu farki yaratana "dahi" deniliyor. Dahi'lik ogretilmez,o zaten bizde var olan birsey! Bize ogretilen;dahi'ligi birakip "siradan-tekduze,yaratmayan-kopyalan" birisi olmak!  :(

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Alıntı yapmıyorum, çünkü uzun.
Ama çok güzel bir açıklamaydı gökay. Teşekkürler.

R

re-Member

Kullanıcı
16 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
gokay' Alıntı:
re-Member' Alıntı:
bence toplumda böyle insanlar mevcut fakat var olan düzen içinde değerlendirilmeyen parlak beyinleri köreliyor ve normal sıradan bir insan oluyolar,,kim bilir belki hepimiz birer dahiyiz/dahiydik,,,

Evet,Sana katiliyorum rE-MembeR... :)
Bu konuda aksini idda eden kim olursa olsun sonuna kadar yanindayim,BIZ-LER  BIR-ER  DA-HI  O-LA-RAK  DOG-DUK! (Tabi sonradan dahi'ligimiz elimizden alindi ama "oz" yine bizde kaldi,bir yerlerde sakli,ortaya cikarilmayi bekliyor...)

-Hayir,hic te abartili degildi! Cunku bizler,hepimiz,insanoglu olarak;dogustan DAHI'YIZ...

*Tipki 3 yumurta 2 domates 1 biber birazcikta maydonosa sahip olmak gibi... Ahmet,ilk olmasi gerektigi gibi hemen elindeki malzemelerle "melemen" yapar. (cunku ona ogretilen tek sey budur.) Ayse de Yumurtalari haslayip,Diger malzemelerle de salata yaparak iki ayri tat yaratir. Bir baskasi ise; Malzemenin yarisini "melemen" yapmak icin kullanir kalan yarisiyla da Aysenin yaptiklarini yapar. 2-0 one gecer. Ayrica zihninde bunlarin yaninda daha bir cok alternatif fikri vardir. 

-Basit bir ornekleme ama Iste bu farki yaratana "dahi" deniliyor. Dahi'lik ogretilmez,o zaten bizde var olan birsey! Bize ogretilen;dahi'ligi birakip "siradan-tekduze,yaratmayan-kopyalan" birisi olmak!  :(
;) teşekkür ederim gokay...aynen sana katılıyorum

ayrıca verdiğin  örnekle  güzell açıklamışsın... ;)

bundan başka olarak eklemek istediğim birşey daha:
en beceriksiz gözüken insanın bile bir alanda yeteneği vardır mutlaka.....ama yeteneklerini keşfedemeyen insanlar sıradanlığa mahkümdur...inanıyorum hepimizin içinde keşfedilmeyi bekleyen cevherler var,,belki farkkındayız belki de içimizdeki pırıltıyı görmeden yaşıyoruz hayatı ve gitgide kendi içimizdeki ışığımızı keşfetmeden karartıyoruz hayatı ve sıradanlaşıyoruz....içimizdeki dahiyi öldürmeyelim....