Her şeyde bir hayır vardır

• Konbuyu başlatan muamma
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde muamma tarafından oluşturulan Her şeyde bir hayır vardır başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 7,530 kez görüntülenmiş, 25 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı Her şeyde bir hayır vardır
Konbuyu başlatan muamma
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan sessiz_lik25
Z

zeytin

Kullanıcı
20 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
izmir
ben buna sabır diyemeyeceğim maleseff..ses cıkarmayınca etrafa ezilebilen bir baş daha cıktı oluyoruz..ne kadar bu yönde söylensemde bende cok cok büyük bi sorun değilse görmezden geliyorum..sessiz kıvamı oluyorum.. ???

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Öyle işte Şimdi bazı şeylerde hayır vardır her ŞEY de değil dicen.
Alıcan karşına rüzgarı rüzgar döndükçe fırtına olucak :)
Dedim artık rüzgar panellerim dayanır heralde.
Bir 2 örnek vereyimde
Mesela savaşta,açlıkta, yoksullukta ne bileyim depremde kasırgada fırtınada dahada sayarım.
Bu her şeyde lasına hep karsıyım.Gerçi neye karşı değilimki.
Bu gibi durumlar insanın kendi kendini avutmasından başka birşey değil bana göre.
Bir nevi bizim kültürümüzün polyannacılıgı gibime geliyor.

Neyse...

B

birtanem

Kullanıcı
30 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
Güzel bir yazı ama herşeyde bir hayır var başlığı altında olmasını anlayamadım. Hayatımızda mentıklı davranışlar sergilemek , düşünmeden öfkeyle hareket etmemek , sesimizi ne zaman , nerde çıkaracağımızı bilmek hepimizin isteği belki ama tüm bunların hayırla ne alakası var bilemiyorum. Zaten bizler kendi din anlayışımız çerçevesinde , yaptığımız yapacağımız o kadar çok şeyin vebalini hayra ve şerre yüklemişiz ki ... Bence dini duyguları yaşama boyutumuz yanlış herşeyde hayır ve şer olmaz düşüncesindeyim. Bazende hayatın getirdikleri vardır ve bunlara dinsel olarak değil objektif olarak bakmak gerekir diye düşünüyorum.

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Yani böyle bir mesajı okumayalı uzun zaman oldu.
Yazdımmı bana sen şöylesin sen böylesin diyorlardı.
Harika bir yorum baştan sona katılıyorum.

seninleherşeyevarım1

seninleherşeyevarım1

Kullanıcı
14 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bence ömer kabahitini anladı kıvırıyor :D

S

sessiz_lik25

Kullanıcı
28 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
iki arkadaştan alıntı yaparak fikrimi beyan etmek istiyorum

syilmez' Alıntı:
Herşeyde bir hayır vardır elbette.
Ama sadece bu lafın arkasına sığıp aynı şeyleri sürekli olarak tekrarlıyorsak bir sorun var demektir.
Sebep olmak, vesile olmak, teşvik etmek, genelde insanlarımızın uzak durduğu bir davranıştır biçimidir.
Sevgiler
birtanem' Alıntı:
Güzel bir yazı ama herşeyde bir hayır var başlığı altında olmasını anlayamadım. Hayatımızda mentıklı davranışlar sergilemek , düşünmeden öfkeyle hareket etmemek , sesimizi ne zaman , nerde çıkaracağımızı bilmek hepimizin isteği belki ama tüm bunların hayırla ne alakası var bilemiyorum.
ama anlatılan olaylar gerçekten çok güzel olaylar. paylaşım için teşekkürler.