HEDEFİME GİDİYORUM

• Konbuyu başlatan Nalan Kahraman
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kim, Neyi, Nasıl Başardı? kategorisinde Nalan Kahraman tarafından oluşturulan HEDEFİME GİDİYORUM başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,469 kez görüntülenmiş, 5 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kim, Neyi, Nasıl Başardı?
Konu Başlığı HEDEFİME GİDİYORUM
Konbuyu başlatan Nalan Kahraman
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan aSkın
N

Nalan Kahraman

Kullanıcı
13 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
1
izmir
2007 senesin de son model arabası,dublexs evi,89 personelli bir şirketi olan,her daim protokl de yer alan bir millet vekili adayı idim. herkes tarafından çok sevilen hatta Ailem dahil herkes tarafından sokaklarda karşılanırdım.Askeriye ile girdiğim ihaleyi kazanmış imzaları atarak şirketime döndüğüm bir anda feci bir sancı ile kıvranmaya başladım,arabayı zar zor park edip,aşağı indim ve gerisini hatırlamıyorum bir bucuk ay sonra kendime geldiğimde böbreğimin alınmış olduğunu öğrendim. para kazanmak için sağlığımı kaybetmiştim ama para sağlığımı kurtarmadığı gibi mevcudu da tüketmişti.ilk Seçimi kaybettik parti olarak,ardından askeriye önce ceza sonra tazminat davası açtı. çok güvendiğim müdürüm tüm tahsilatı yaparak ortadan kaybolmuş,en sevdiklerim elimde kalanlardan kendilerine ne düşer hesapları yapıyorken her şeyden vazgeçtim,mücadele etmedim not book'umu kimse alamaz gerisi ne olursa olsun dedim umursamazsızca oturup bekledim her şeyin yok olması için oldu da…

Alemin yanına döndüm, aynı sokakta oturan kardeşlerimle bir hafta sonra sokakta karşılaştım. Kendimden başka kimsenin bana yardımcı olmayacağını anladım ya oturup ölümü bekleyecektim yada ayağa kalkacaktım. Ne iş olursa yaparım diyerek iş aramaya başladım ancak bana sorulan ilk soru kaç yaşındasın, anladım ki Türkiye de yaş 35 i geçmişse işe yaramaz bakıyorlar. Vasıflarıma güveniyordum elbet bulacağım hayatımı yeniden inşa edeceğim diye diye aranıyordum. 3 gün üste üste bir iş görüşmesine Yeşilyurt-alsancak arasını bilenler varsa otobüs bilet param olmadığı için yürüyerek gittim artık tamam dı bu iş olacaktı. Şirket sahibiydi en son görüşme benim işimi zorlaştırmak için her şeyi yaptı ancak beni tüm sınavları başarı ile geçtim ama işe kabul edilmedim,cevabını öğrenmek istediğim de ise aldığım cevap çok komikti “ sen benden çok şey biliyorsun,ben sana patronluk yapamam ki “ orda şimşekler çaktı yeter dedim ben kendi işimin sahibi olacağım. Fakat nasıl sermaye gerek,çevre gerek ben de hiç biri kalmadı. Asla bırakmam dediğim bilgisayarımın başına geçtim.tıkla kazan gibi sitelerden günlük ihtiyaçlarımı azıcık ta olsa karşılamaya başladım. Derken Network ( doğrudan satış )sistemlerini tanımaya başladım. Matematiksel olarak mantıklıydı ancak doğru yeri bulmak gerekliydi çünkü ben yeniden ayağa kalkacak ve kaybettiği her şeyi yeniden almayı hedeflemiş biriydim. Aylarca tüm network sistemlerini araştırtırdım. Bundan 7 ay önce aradığımı buldum bir İsveç firması,finansal istikrarı,kazanç sistemi ve ürünleri dünya ödülleri arasına girmiş diğer firmalarla karşılaştırmaları yaptım ve en doğru olduğuna inandığım için bu İsveç firması ile çalışmaya karar verdim. Yani arkadaşlar en önemli aşamayı geçtim geriye plan yapmak,çalışmak ve hedefime ulaşmak kaldı. Biliyorum ki hedefime ulaşmaya ramak kaldı. Şuan bu İsveç firmasının Türkiye genelindeki seminerlerini veriyor,sağlığımı koruyup güçlendirerek,yeni ve kalıcı bir çevre kuruyorum,geziyorum,eğleniyorum ve para kazanıyorum tabi ki……
Önce kendini tanımalı ve güvenmeli insan, sonra hedefini,vizyonunu oluşturmalı ve hayal edebilmeli ki en doğru kararı verebilsin. Karar verdiysen eğer dostum plan yapmak ve hedefe çıkmak inanılmaz keyifli ve kolay. SENİN HAYALİN NEDİR?

Z

zabit

Kullanıcı
12 Mar 2009
En iyi cevaplar
0
0
Gaziantep
kutluyorum direnişinizi  ve  bilginizi .tebrikler.

M

mavikuzey

Kullanıcı
7 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
insan önce kendini bu işi yapacağına inandırmalı.gerisi bir şekilde gelir.azim ve istek....

aSkın1

aSkın1

Kullanıcı
9 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
İyi akşamlar arkadaşlar
Nalan H. sizi çok iyi anlayabiliyorum öncelikle geçmiş olsun sonra Allah yolunuz açık etsin
bende izmirde 13 senemi geçirdim şuan başka bir şehirdeyim maalesef bizimde işlerimiz bozuldu ve şimdi yaşadığımız yerdeyiz
düşünce insanları, arkadaşları, dostları daha çok anlayabiliyorsunuz gerçek dostlar o zamanlar belli oluyor yaramı deştiniz derler ya  :'(
benimde elime büyük bir şans geçti bu şehirde ilk ve son şansım belkide sizinle tanışmayı çok isterim