hayır deme

• Konbuyu başlatan ozlem71
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde ozlem71 tarafından oluşturulan hayır deme başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,394 kez görüntülenmiş, 11 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı hayır deme
Konbuyu başlatan ozlem71
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan doğu-incim
O

ozlem71

Kullanıcı
3 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
adana
insanları kırmadan nasıl hayır diyebiliriz?

O

ozge0106

Kullanıcı
14 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
neden kasayım ki kendimi direk derim hayır diye...cunku bu hayatta ben daha onemlıyım o yuzden de önce kendini dusunerek dıgerlere hayır dıyebılırsın..sen herseyden daha önemlısın...rahat ol ve ne dusunecegı bosver...

M

mehmetd

Kullanıcı
23 Şub 2007
En iyi cevaplar
0
0
  kiş  Kendine olan saygı kaybetmemek, kendinle çatışmamak,hayat yolculuğunda güvenli yürüyebilmek için... hayır derken bile sevimli olması bilmesi gerekir.
başarı dileklerimle.

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Ayak oyunları ile,  :) bırakın kırılsın insanlar dicemde.

Kırılmak için ince dal olmak gerekir ama dünya kütüklerin demiş şair.
Açık ve net dersinişz olur biter.
Keza sizin düşündüğünüz kadar başka insanlar bunu düşünmez,aksine sizi kırmak için hayır ne ki olmadık durumların içerisine girerler.
Potansiyel bir psikolojik terör maduru olur çıkarsınız.
İnsan terörüne,kurban gidersiniz,helede böyle bir kırılgan ruh hali içerisinde iseniz.

Neyse.. Kısaca dersiniz biter kırılıp kırılmaması önemli değil.

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Doğan Cüceloğlu'nun bir kitabındaki hayır diyemeyenlerin evetininde bir kıymeti yoktur diye bir söz vardı çok hoşuma giden.
Karşımızdakini incitmemek adına dediğimiz her evet aslında kendi kendimizi hiçe saymaktır sen herkes için kendini hiçe sayarsan nasıl kendin olarak varolabilirsinki.

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Özlem' Alıntı:
Doğan Cüceloğlu'nun bir kitabındaki hayır diyemeyenlerin evetininde bir kıymeti yoktur diye bir söz vardı çok hoşuma giden.
Karşımızdakini incitmemek adına dediğimiz her evet aslında kendi kendimizi hiçe saymaktır sen herkes için kendini hiçe sayarsan nasıl kendin olarak varolabilirsinki.
daha fazla ekleme yapmaya gerek hissetmedim.  :)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
maxMESA' Alıntı:
ozlem71' Alıntı:
insanları kırmadan nasıl hayır diyebiliriz?
Yapamam diyebilirsin. Hayır anlamına geliyor bir yerde ama çok da kırıcı değil.

Ama karşımızdaki kişi bunu genellikle anlamaz, "hadi hadi yaparsın sen..." diye ısrar eder illa, ve kişi bu telkinle istemeye istemeye sorumluluk almak zorunda kalır.
Bence kesin bir dille söylenmiş "hayır" daha etkili. Söyleme şekli "Prensibim değil, tarzım değil, vs vs, özür dilerim ama hayır.", şeklinde olabilir. Gülümseyerek söylenirse çokta kırıcı olmaz sanırım, umarım.

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
hadi hadi yaparsın sen..."
hahahaha abla süpersin ya. Gerçekten de böyle olur, nerden aklına geldi sabah sabah yaşamış gibi:)))))))

Bence kesin bir dille söylenmiş "hayır" daha etkili
Biraz zor ama bence de bu daha etkili.. Kesin dille söylemezseniz ki özellikle sizi tanıyan biriyse ve hayır diyememe zaafınızı biliyorsa, kökten çözüm getirmek lazım. "Yapamam" deyince Zynep in de dediği gibi uzatılacak bir durum söz konusu olabilir.

L

lavinyaa

Kullanıcı
16 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Zaten yapamayacagınız yada yapmak ıstemeyecegınız ısın bır nedenı mutlaka vardır.Bu nedenı belırterek kıbar bır sekılde karsı tarafa aktarmak yeterlıdır sanırım.

M

Mrs.Jadem

Kullanıcı
7 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Şimdi ben karşımdaki insanı ''kırmadan'' diye düşünüp de hayır nasıl diyebilirim diye düşünürsem bu bazen olur hayır dememe bile engel olur..Yani aman o kırılmasın ben kırmak istemiyorum falan filan vs. şekilde düşünürsek inanın sonunda en çok kırılan yada maruz olan bizler oluruz..
Yeri gelir sert bir edayla hayır diyebilmeyiz dahası ise üzgünüm ama gibi başlayıp marazetlerinizi dile getirip konuyu kapatabilirsiniz..

Saygılar,

D

doğu-incim

Kullanıcı
13 Ocak 2009
En iyi cevaplar
0
0
ben anlamam öle işlerden diyin çekip gidin bilmiyorum demek daha kolay galiba
ya herkese karşı yapabilirsin hayır diyebilirsin ama ailene karşı hayır diyemiyosun açıkçası ben diyemiyorum ne derlerse eywallah ok olur falan hep böle yanii :)