Hayattan Aldıklarımız Yüzümüzdeki Kaç Çizgiye Bedel???

• Konbuyu başlatan korsan
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde korsan tarafından oluşturulan Hayattan Aldıklarımız Yüzümüzdeki Kaç Çizgiye Bedel??? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,218 kez görüntülenmiş, 16 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Hayattan Aldıklarımız Yüzümüzdeki Kaç Çizgiye Bedel???
Konbuyu başlatan korsan
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan manas
K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Hayat bize tatmini, tatminsizliği, sevgiyi, yalnızlığı, her duyguyu bir paket şeklinde sunuyor. Ben sadece sevgiyi alayım, yalnızlık kalsın diyemiyorsunuz. Sipariş usulü değil, toplu üretim yapıyor. Bir bakmışsınız o ara bol bol aşk dağıtıyor, sonra talep fazla, arz yetmiyor. Bu sefer başlıyor yalnızlık dağıtmaya.
Siz de kısmetinize ne düştüyse mecbur alıyorsunuz. Hayatın size sunduklarına teslim oluyor, ne gelirse kabul ediyorsunuz. Ben bu yalnızlıktan hoşlanmadım iade edeyim diyemiyorsunuz. Hayat iade kabul etmiyor. Emeğinizle bedelini ödüyorsunuz, ama iade etmek için tekrar bir bedel ödemeniz gerek. Bazen böyle bir emek hayat literatüründe bulunmayabiliyor. Sizin keşfetmeniz ve keşfinizi hayatınıza kabul ettirmeniz gerekiyor.
Her yaşta hayat başka ürünler dağıtıyor. Mesela 5 yaşındayken, size merak etmeyi öğretiyor. Her şeyi soruyorsunuz, bu sırada annenin satın aldığı duygu sabır olursa şanslısınız. O zaman hayal kırıklığıyla daha tanışmamış oluyorsunuz. Ama ebeveynlerden biri, sabırsızlıkla baş başa kalmışsa, başlıyorsunuz öfkeyle mücadele etmeye.
Sonra seneler geçiyor, kumbaranızda öğrendiğiniz binlerce duygu birikmiş, ben her şeyi bilirim diyorsunuz, annenize de babanıza da ihtiyacınız yok, o an en yakınlarınız sizin gibi hayatı çözmüş arkadaşlarınız. Bu yaşlar sizin henüz reşit olmadığınız yaşınız. Çözdüğünüzü sandığınız hayatınızın henüz çok başındasınız, daha hiçbir düğümle karşılaşmadınız.
Sonra bir gün olan oluyor. Biri, hem de hiç beklemediğiniz biri sizi incitiyor. Kırılmayı öğreniyorsunuz, güveni, güvensizliği, ailenin önemini görüyorsunuz. Ben bunu hak etmedim ki diye isyan ediyorsunuz belki de. Anneniz veya babanız işte o an size meşhur sözü söylüyor, hak etmedin doğru, ama “hayat bu”…
En büyük üzüntüyü yaşadığınızı düşünürken, hayat size bir sürpriz yapıveriyor. Aşk ansızın kalbinizi çalıveriyor. Hiçbir konuda bu kadar acemi olmamıştınız. Kontrolsüzlükle tanışıyorsunuz. Kendinizi kontrol edemediğinizi görüyorsunuz, ama bu sizi yine de mutlu ediyor. Hayatın anlamı bu olmalı diyorsunuz. Meğer bildiğinizi sandıklarınız yanlışmış, meğer bir şeycik bilmiyormuşsunuz.
İşte o an hayatın dağıtım listesine göre, aşkınız karşılıklı oluveriyor ve mutluluk katmer katmer artıyor. Hayatınızın insanıyla tanıştığınızı düşünüyorsunuz. İlk aşkınızın son aşkınız olmasını istiyorsunuz.
Birden her şey ters düz oluyor ve hayatınızın aşkı hayatınızdan çıkıp gidiyor. Hayattan en büyük mutsuzluğu o an yaşadınız sanıyorsunuz.
Yıllarca, hayatın size sunduklarıyla bir mutlu bir mutsuz oluyorsunuz. Gün geliyor, annenizin size söylediklerini siz de çocuklarınıza söylüyorsunuz. Ama çocuğunuz sizi dinlemeye hazır değil, hayatın ona sunacaklarıyla büyümeyi bekliyor. Daha elini ateşe tutacak ve eli yanacak. İçiniz acıyor. Bu duyguyu da bilmiyordunuz, daha öğrenecek çok şey var.
Ve hayat bitmeye yakın size son kez göz kırpıyor, hasta yatağınızda neler yaşadığınızı düşünüyorsunuz. O an her şeyi gerektiği kadar biliyorsunuz. Bir oyun gibiydi her şey, siz hayatınızın başrolündeydiniz ama sizin şekillendiremediğiniz o kadar çok şey oldu ki. “Hayat her şeye rağmen güzel” diyorsunuz. Bunu söyleyebiliyorsanız aslında hayattan en fazla aldığınız ne biliyor musunuz? Şans. Siz o şansa sahipken, binlerce kişi nelerle boğuşuyordu kim bilir. Şükrediyorsunuz.
Aynaya bakıyorsunuz, hayatın size verdiği her hissin bir çizgisi var yüzünüzde. Gülümsüyorsunuz ve fark ediyorsunuz ki, hayat iz bırakmayı seviyor.

Gülnur GÜLSEVER

M

manas

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Çok sevdim ben bu yazıyı, çok teşekkür ediyorum, tam benlik, sormayın çizgilerimi, yarama bastın Korsan.

Z

zuzu835

Kullanıcı
26 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
paylaşım için teşekkürler çok güzel bi yazıı....                                                                                                                                              Aynaya bakıyorsunuz, hayatın size verdiği her hissin bir çizgisi var yüzünüzde. Gülümsüyorsunuz ve fark ediyorsunuz ki, hayat iz bırakmayı  seviyor............................                                                                                                                                                 insan hayatta çok şey yapmalı, yaratmalı ve yartmanın mutluluğunu yaşamalı. Bu keyfi alınca da sürekli yeniden diyor insan.. yeniden birşeyler başarmalıyım. ama maalesef çoğu kez hayat o kadar gülmüyor insana.. hatta arada kaybolan,  beklenen zaman başarılardan çok daha fazla.. Bu başarı her ne olursa.. En azından ben böyle yaşıyorum hayatı, hiç birşey kolayca olmadan...
              bi  yerde okumuştum hayatın beş sırrı diye:
Birinci sır; KENDİNİZE KARŞI DÜRÜST OLUN
İkinci sır; HİÇBİR ŞEYDEN PİŞMAN OLMAYIN
Üçüncü sır; SEVGİ DOLU OLUN
Dördüncü sır; ANI YAŞAYIN
Beşinci sır; ALDIĞINIZDAN DAHA FAZLASINI VERİN

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
manas' Alıntı:
Çok sevdim ben bu yazıyı, çok teşekkür ediyorum, tam benlik, sormayın çizgilerimi, yarama bastın Korsan.
Teşekküre gerek yok efendim rica ederimde.
Özür dilerim,yaranıza bastığım için.Bilsem paylaşmazdım yav,insanları o yada bu şekilde üzmekten haz almam vesselam.
Tekrar özür dilerim.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Asla botoks yaptırmam valla! :)
Verdiklerim kimlerin yüzünde kaç çizgiye maloldu, ve bundan ne kadar rahatsızlar onlar düşünsün.
Teşekkürler.

M

manas

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ben duygularımı anlatamıyor muyum ne.
Çizgilerim yarayan kanam  :)ama  pano çok güzeldi mutlu etti beni.

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Yok ben anlamıyorumdur heralde,çoğu kez anlama sorunu yaşarım vesselam.
Keza sizde,dolaylı girince dahada bi anlama sorunum depreşiyor.
Neyse mutlu oldu iseniz mesele yok demektir.
Daim olsun,klasik oldu ama ne yapalımikelime daparcığım o denli geniş değil.

Hayat züerine bir kaç yazıda ben yazdımda,hiç hoşlanılıcak yazılar değil.
Bu konuya mesaj yazmasam iyi olur.

M

manas

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Yorumu biz yapsak nasıl olur.

M

manas

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bu söz size ait, yazın da biz de yorum yapalım karar verelim demek istedim.
Bu gece deli olacağım iyi mi?  ;)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Hmmmmm ya yok ya 2 inci okumamda anladım sizden kaynaklı değil manas.
Siz deli olucakmışsınız ben oldum sanırım heheh.
Yazılara gelince kalsın hele şimdilik.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Zynep' Alıntı:
Bu konular bize açık değil mi yav? :)
manas' Alıntı:
Bu söz size ait, yazın da biz de yorum yapalım karar verelim demek istedim.
Bu gece deli olacağım iyi mi?  ;)
Eh iyi geceler, umarım örnek teşkil edebilecek yorumlar okuruz.

M

manas

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Her durumda örnek olmak zorunda değiliz bence, kendimizi kasmayalım ne dersiniz?  :)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
manas' Alıntı:
Her durumda örnek olmak zorunda değiliz bence, kendimizi kasmayalım ne dersiniz?  :)
Bana uyar valla keza hiç örnek alınıcak biri değilim.
Prd kötü örnek alınabilirim bah,demekki ne imiş kötüde olsa bende örnek alınıbilirmişim.
Bah kendimi yine mutlu hissetmeye başladım,ne yaptımm acaba hehehhe

M

manas

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ama ben kasıldım zynep itiraf edeyim.