Hayatın direksiyonuna geçin

• Konbuyu başlatan ural007
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde ural007 tarafından oluşturulan Hayatın direksiyonuna geçin başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,534 kez görüntülenmiş, 12 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı Hayatın direksiyonuna geçin
Konbuyu başlatan ural007
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ElecTroRevoL
U

ural007

Kullanıcı
18 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
www.karyainternational.com
İnsan yaşarken bazen kendini yolcu gibi hisseder. Yani birileri arabayı kullanıyordur ve siz o arabada yolcusunuzdur. Ama bu bulunmak için iyi bir yer değildir. Hayatınızı bir başkası sürmemeli, kendiniz arabanın şöför koltuğuna oturmalı ve sürmelisiniz. Çünkü başkalarının gitmek isteyecekleri yer sizin istekleriniz ile aynı olmayabilir, ancak arabayı süren siz değilseniz bunun bir anlamı da yoktur. Bir doğrultuda gitmek için öncelikle direksiyonun başına geçmeli ve buradan dünyaya bakmalısınız. :)

Sevgiyle kalın.

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bir doğrultuda gitmek için öncelikle direksiyonun başına geçmeli ve buradan dünyaya bakmalısınız.
maxMESA' Alıntı:
Çok uzun araba sürersen de yorulursun. Dikkatin bozulur duvara toslarsın.Bazen de direksiyonu başkalarına verelim.
Farklı yönlerden olayı ele almışsınız gibi geldi bana..
Sanırım ural'ın demek istediği, hayatımızı başkalarının eline bırakmamak..
Harun'unki de, paylaşım..

Galiba farklı konular:)
Her ikisine de kendi konusunda katılıyorum. :)

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
Bende ondan bahsettim Didem ama, şöyle ki , tamam kendi istediğimiz yönde ilerleyeceğiz tabi ama, sürekli başımızın dikine kimsenin fikrini önemsemeden ilerlemekte bize zarar getiri kanısındayım. :)

Hem hangimiz yapabilir ki bunu bilmiyorum yani , kaçımız gideceği ilkokulu, liseyi kendi seçti. Üniversiteye başvururken hangimiz puanı düşük olsa bile istediği bölümü en üste yazdı, hangimiz ailemiz ya da çevremizdekiler öyle yapma demesine rağmen istediği gibi davranıp yaşadı.

Arabanın direksiyonunda biz olabiliriz ama önümüzde gidebileceğimiz belli yollar varsa, bazı işaretler bize yolları gösteriyorsa, direksiyonu zamanında çevirmekten başka yapabileceğimiz bişey yok. Hayat dümdüz ucu açık birşey değilki.

Benim fikrim böyle.

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Hem hangimiz yapabilir ki bunu bilmiyorum yani , kaçımız gideceği ilkokulu, liseyi kendi seçti. Üniversiteye başvururken hangimiz puanı düşük olsa bile istediği bölümü en üste yazdı, hangimiz ailemiz ya da çevremizdekiler öyle yapma demesine rağmen istediği gibi davranıp yaşadı.
Zaten sorun burada. Bunları yapmıyoruz demiyoruzki, hepimiz yapıyoruz. Fakat işte dediğin gibi "istediğimizi yaptığımız sürece mutlu olabileceğiz" i anlatıyor o da..

Arabanın direksiyonunda biz olabiliriz ama önümüzde gidebileceğimiz belli yollar varsa, bazı işaretler bize yolları gösteriyorsa, direksiyonu zamanında çevirmekten başka yapabileceğimiz bişey yok. Hayat dümdüz ucu açık birşey değilki.
Canım biraz somut bir örnek olacak ama, sen bir kaç kişi yanındayken arabayı kullandığında hiç onları dinlemeden dümdüz kafana göre mi gidiyorsun!!? Bu da aynı şekilde.. Sürücü ben olacağım ama önerileri, ikazları da göz önünde bulunduracağım tabiiki!

C

cesur/azeri

Kullanıcı
18 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
azerbaycan
Dıdem ben sana katılıyorum hayatta kendı yolunu kendımız çızmelı ama dogru yol çızmek ıçın bazen bızden buyuklere de dıreksıyonu vermek gerek deyıl mı :) :)

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
cesur/azeri' Alıntı:
Dıdem ben sana katılıyorum hayatta kendı yolunu kendımız çızmelı ama dogru yol çızmek ıçın bazen bızden buyuklere de dıreksıyonu vermek gerek deyıl mı :) :)
Teşekkür ederim. :)
Bence direksiyonu vermemize gerek yok. sadece sence ne yapmalıyım şeklinde fikirlerini almamız ve bunun ışığında kendi başımıza karar vermemiz en güzeli!

M

manas

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Başkasına direksiyonu vermek bana göre değil.
Özel şöförüm olabilir tabii benim arabayla benim istediğim yola giden bir şoför fena olmazdı bak. ;)

E

ElecTroRevoL

Kullanıcı
21 Kas 2008
En iyi cevaplar
0
0
Denizli
Ben geneLde soL ön koLtuktayımdır hep,
tamam her zaman gideceğim yoLu seçemem, yada yoL benim istediğim yere çıkmaz ama sonuçta idare benim eLimdedir her zaman için ve istediğim zaman durakLar hava aLır, su içerim, en azından tüm kontrol bendedir, istediğimde durur, istediğimde hareket ederim ve her türLü FRENLEME, HIZLANMA, ANİ DİREKSİYON KIRARAK SAĞA-SOLA KAÇMA HAREKETLERİNİ EN ÖNCEDEN BİLENİMDİR ve BU YÜZDEN EN AZ SARSINTI BENDEDİR, ONA GÖRE KASMIŞ HAZIRLAMIŞIMDIR ÖNCEDEN KENDİMİ...

Bazen yoLu düz görürüm, hiç affetmem 180-190-200 Allah ne verdiyse kökLerim amaaa, yoLda virajLar var tepeLer var heLe ki yoLun yabancısıysam 90'ı geçmem ve yanımda yada arka koLtukta yoLu biLen birisi varsa sağ ön koLtuğa oturtur, yoL hakkında biLgiLer aLırım ancak yoLun öz geçmişini verse biLe öğrensem o yoLdan iLkkez geçiyorsam 90'ı geçmem asLa ve bütün dikkatim yoLdadır...

Hayatta böyLedir benim için, bu benim yaşama tarzımdır.
Gideceğim yoLu seçemesem de; Direksiyonda oLmayı seviyorum =)

E

ElecTroRevoL

Kullanıcı
21 Kas 2008
En iyi cevaplar
0
0
Denizli
lavinyaa' Alıntı:
ben ehlıyetı kasaptan aldım soyleyeyım bak  :p
vay vay vay, tehdit açık ve net  :D

Sana gitme demeyeceğim,