Hayatı sevin

• Konbuyu başlatan tnctrkcell
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde tnctrkcell tarafından oluşturulan Hayatı sevin başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 12,468 kez görüntülenmiş, 45 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı Hayatı sevin
Konbuyu başlatan tnctrkcell
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan spestnaz
T

tnctrkcell

Hayatı sevin

Hayatı sevin, ama her zaman değil. Ara sıra kızın ki ona nefes alıp vermenizin bir anlamı olsun. Her zaman mutluluğu ulaşılmaz görmeyin, aynaya bakın yeter. Her zaman âşık olmayın bazen sevin. Annenizi, babanızı, tüm insanları. Başınız önde yürümeyin ara sıra kaldırıp etrafınızı seyredin. Arabada giderken ayaklarınızın altındakini her zaman yol kabul etmeyin. Bizce zamanı andırmıyor mu? Bir şeyi yaparken zorunluluktan değil sevdiğinizden yapın ki bir değeri olsun. Gece gökyüzüne bakarken karanlıklar ardındaki güneşi görün. Her zaman gülmeyin bazen oturup saatlerce ağlayın. Deli değilsiniz emin olun. Her zaman meraklı olun çünkü merak etmezseniz öğrenemezsiniz. Dikkat edin merak ettikleriniz merak edilmeye değer şeyler olsun her zaman gezmeyin bazen bir bankta oturup gezenlere bakın, bakarken bile yoruldunuz öyle değil mi? Her zaman konuşmayın saatlerce susmayı bilin. Her zaman her şeyi dinlemeyin çünkü sıkılırsınız. Uzak bir yere giderken sürekli arabada olmayın bazen arabadan inip biraz yürüyün. Çok şey kaçırmışsınız galiba her zaman kaçmayın, bazen korkusuzca yaşamanın da tadına varın. Sürekli çıkar bir yol aramayın, bazen kendinizi çıkmaza atın. Karanlıktan korkmayın çünkü siz ışıksınız. Aklınıza geleni söylemekten çekinin, söylemezseniz rahat uyuyamazsınız. Özgürlüğünüzün elinizden alınmasına izin vermeyin çünkü o zaman ölürsünüz. Yazın kavurucu sıcağından şikayet edip durmayın, kışın tir tir titrediğiniz günler geçeli çok olmadı. Size kötülük yapanlara merhametle yaklaşın, çünkü onlar merhametten yoksundurlar. Baharın gelişine sevinirken ölecek binlerce kelebeği unutmayın. Her zaman elinizde olmayanları istemeyin, elinizdekilerle de yetinmeyi öğrenin. Denizi her zaman mavi, ağacı her zaman yeşil görmeyin. Dünyam durdu dediğinizde tebessüm edin yeniden dönecektir. Ölenler için üzülmeyin bir gün kavuşacağınızı düşünerek mutlu olun. Unutmayın belki siz onu özlüyorsunuz ama o özlediğine kavuştu. Gözünüzün gördüğünden daha fazlasını görmeye çalışın. Bunun için kalbinizi kullanmanız yetecektir. Kendinizi kimseden daha üstün görmeyin çünkü bunu yapanlar alçaktakilerdir. Çiçekleri her zaman koklamayın bazen sadece bakmakla yetinin ki koklamanız için nedeniniz olsun. İnsanlara karşı soğuk olmayın, her tebessüm bir sadakadır. Gecenin kör bir vaktinde uyumayın, kalkın bir de dünyanın gece halini görün. Yağmur yağarken ondan kaçmayın, rahmetten kaçılır mı hiç? Islanın altında dönün durun semazenler gibi ki ruhunuz temiz olsun. Ve son olarak ne olursanız olun ama umutsuz olmayın, umut suyunuzdur sizinle insan dediğin o olmadan yaşayamaz.
Öznur Kandaz'dan alıntıdır

R

roze

Ben hayatı seviyorum hayatta beni seviyor. :D :D
Teşekkürler, Mustafa ;)

T

tnctrkcell

evet var ama söylemek istediği o zaten yani ben öyle anladım hem söyleyin hemde söylemeyin aynı anada iki şeyi birden söylemek gibi  
bence çok güzel bir cümle...

T

tnctrkcell

ben sana cevap verirdim ama derse gidiyorum  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D ahanda yine sırıtıyorum  ;D ;D

S

semazen

Kullanıcı
19 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Gözünüzün gördüğünden daha fazlasını görmeye çalışın. Bunun için kalbinizi kullanmanız yetecektir. Kendinizi kimseden daha üstün görmeyin çünkü bunu yapanlar alçaktakilerdir..

çok şahane bir yazı teşekkürler tnctrkcell 
en az cocuk olma yazısı  kadar güzel bir yazı.. :)

T

tnctrkcell

semazen' Alıntı:
Gözünüzün gördüğünden daha fazlasını görmeye çalışın. Bunun için kalbinizi kullanmanız yetecektir. Kendinizi kimseden daha üstün görmeyin çünkü bunu yapanlar alçaktakilerdir..

çok şahane bir yazı teşekkürler tnctrkcell 
en az cocuk olma yazısı  kadar güzel bir yazı.. :)
:) :) :) :) :)

Ö

ölüdeniz

Yazarın hayatla ve kendisiyle çelişkiye girdiğini gördüm Zeynep katılıyorum sana

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Aslında çelişki demek doğru mu yoksa başka bir durum mu tam adlandıramıyorum çünkü kişi zaman zaman yazarın dediği gibi  aynı anda farklı duygular, o an hissettiğinin zıddını o an olmasa bile başka bir zaman da hissedebiliyor.

Acaba yazar bu duygu ile yazmış/dile getirmiş olabilir mi duygularını?

C

catzilla

umutsuz bir hayat düşünemiyorum... :)

güzel bir paylaşımdı, teşekürler mustafa.

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Bir şeyi yaparken zorunluluktan değil sevdiğinizden yapın ki bir değeri olsun.

Hayatı ve içimdeki yaşama arzusunu seviyorum bu yeterli degil mi?  :)

teşekkürler mustafa..

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Çiçekleri her zaman koklamayın bazen sadece bakmakla yetinin ki koklamanız için nedeniniz olsun

Bu gün işe giderken bir parkta açmış mor laleler gördüm,öyle güzeldiki. yolda giderken gördüm durmama sebeb oldu,koklayım diye elimi uzattım ama parmaklıklar izin vermedi,sadece dokunmakla yetinebildim,dokundum ama o kokusunu içime çekemedim,dünden beridir düşünmeden edemiyorum o güzelliği,koklasa idim heralde unutacaktım,demek oluyorki yukardada anlatıldıgı igib mutlu olmak bu olsa gerekli  :)

Ö

ölüdeniz

su perisi' Alıntı:
Çiçekleri her zaman koklamayın bazen sadece bakmakla yetinin ki koklamanız için nedeniniz olsun

Bu gün işe giderken bir parkta açmış mor laleler gördüm,öyle güzeldiki. yolda giderken gördüm durmama sebeb oldu,koklayım diye elimi uzattım ama parmaklıklar izin vermedi,sadece dokunmakla yetinebildim,dokundum ama o kokusunu içime çekemedim,dünden beridir düşünmeden edemiyorum o güzelliği,koklasa idim heralde unutacaktım,demek oluyorki yukardada anlatıldıgı igib mutlu olmak bu olsa gerekli  :)
Abi gene döktürmüşsün hayattan girip güllerden çıkmışsın yüreğine sağlık :)

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Ve son olarak ne olursanız olun ama umutsuz olmayın, umut suyunuzdur sizinle insan dediğin o olmadan yaşayamaz.
güzel bir yazıydı teşekkürler

T

tnctrkcell

ölüdeniz' Alıntı:
Yazarın hayatla ve kendisiyle çelişkiye girdiğini gördüm Zeynep katılıyorum sana
zynep abla yazarın hayatla ve kendisiyle çelişkiye girdiğini söylemedi ki sadece bir cümlede çelişki olduğunu söyledi. ki bende bunun okuyan her insanın gözünde,beyninde farklı şeyler düşündürdüğü için çok güzel bir cümle olduğunu söyledim "Aklınıza geleni söylemekten çekinin, söylemezseniz rahat uyuyamazsınız." cümlesiyle bence aklınıza gelen herşeyi söylemekten hem çekinin hemde hiç bir şeyin içinizde kalmasına izin vermeyin gibi bir şey söylemeye çalışmış galiba ben her ne kadar kısır bir iki kelimeyle özetlemeye çalışsam da dediğim gibi bence farklı ve güzel bir cümle  :)