Hayatı sevin

• Konbuyu başlatan tnctrkcell
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde tnctrkcell tarafından oluşturulan Hayatı sevin başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 12,463 kez görüntülenmiş, 45 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı Hayatı sevin
Konbuyu başlatan tnctrkcell
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan spestnaz
T

tnctrkcell

su perisi' Alıntı:
Bir şeyi yaparken zorunluluktan değil sevdiğinizden yapın ki bir değeri olsun.

Hayatı ve içimdeki yaşama arzusunu seviyorum bu yeterli degil mi?  :)

teşekkürler mustafa..
:)

A

ayçiçeği

Kullanıcı
31 Mar 2008
En iyi cevaplar
0
0
Hayat güzeldir, yaşamaya değer. :)
Teşekkürler tnctrkcell.

T

tnctrkcell

su perisi' Alıntı:
Bir şeyi yaparken zorunluluktan değil sevdiğinizden yapın ki bir değeri olsun.

Hayatı ve içimdeki yaşama arzusunu seviyorum bu yeterli degil mi?  :)

teşekkürler mustafa..
rica ederim deniz teyze benim için zevkti  :)

T

tnctrkcell

Gülşah' Alıntı:
Aslında çelişki demek doğru mu yoksa başka bir durum mu tam adlandıramıyorum çünkü kişi zaman zaman yazarın dediği gibi  aynı anda farklı duygular, o an hissettiğinin zıddını o an olmasa bile başka bir zaman da hissedebiliyor.

Acaba yazar bu duygu ile yazmış/dile getirmiş olabilir mi duygularını?
kesinlikle sana katılıyorum :)

superisi23

superisi23

Kullanıcı
30 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
ne olursanız olun ama umutsuz olmayın, umut suyunuzdur sizinle insan dediğin o olmadan yaşayamaz.
Gerçektende çok güzel ve anlamlı teşekkürler...

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
tnctrkcell' Alıntı:
ölüdeniz' Alıntı:
Yazarın hayatla ve kendisiyle çelişkiye girdiğini gördüm Zeynep katılıyorum sana
zynep abla yazarın hayatla ve kendisiyle çelişkiye girdiğini söylemedi ki sadece bir cümlede çelişki olduğunu söyledi. ki bende bunun okuyan her insanın gözünde,beyninde farklı şeyler düşündürdüğü için çok güzel bir cümle olduğunu söyledim "Aklınıza geleni söylemekten çekinin, söylemezseniz rahat uyuyamazsınız." cümlesiyle bence aklınıza gelen herşeyi söylemekten hem çekinin hemde hiç bir şeyin içinizde kalmasına izin vermeyin gibi bir şey söylemeye çalışmış galiba ben her ne kadar kısır bir iki kelimeyle özetlemeye çalışsam da dediğim gibi bence farklı ve güzel bir cümle  :)
Ben demek istediğini çok iyi anladım Mustafa.
Yazarın da, seninde. :)

M

manas

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Güzel bir yazı, teşekkürler.
Özellikle bu cümle tam bana uygun:
"Aklınıza geleni söylemekten çekinin, söylemezseniz rahat uyuyamazsınız."

T

tnctrkcell

Zynep' Alıntı:
tnctrkcell' Alıntı:
ölüdeniz' Alıntı:
Yazarın hayatla ve kendisiyle çelişkiye girdiğini gördüm Zeynep katılıyorum sana
zynep abla yazarın hayatla ve kendisiyle çelişkiye girdiğini söylemedi ki sadece bir cümlede çelişki olduğunu söyledi. ki bende bunun okuyan her insanın gözünde,beyninde farklı şeyler düşündürdüğü için çok güzel bir cümle olduğunu söyledim "Aklınıza geleni söylemekten çekinin, söylemezseniz rahat uyuyamazsınız." cümlesiyle bence aklınıza gelen herşeyi söylemekten hem çekinin hemde hiç bir şeyin içinizde kalmasına izin vermeyin gibi bir şey söylemeye çalışmış galiba ben her ne kadar kısır bir iki kelimeyle özetlemeye çalışsam da dediğim gibi bence farklı ve güzel bir cümle  :)
Ben demek istediğini çok iyi anladım Mustafa.
Yazarın da, seninde. :)
ohhh  :)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Yok bu gün böle konulara hiç girmesem iyi olur.
Yorum yok ama yazıcam bi kaç gün sonsa hayatın sevilmesi ile ilgili bi kaç şey bu başlık altına.

T

tnctrkcell

Korsan' Alıntı:
Yorum yok ama yazıcam bi kaç gün sonsa hayatın sevilmesi ile ilgili bi kaç şey bu başlık altına.
söyleyeceklerini merakla bekliyorum mustafa abi  :)

T

tnctrkcell

su perisi' Alıntı:
Çiçekleri her zaman koklamayın bazen sadece bakmakla yetinin ki koklamanız için nedeniniz olsun

Bu gün işe giderken bir parkta açmış mor laleler gördüm,öyle güzeldiki. yolda giderken gördüm durmama sebeb oldu,koklayım diye elimi uzattım ama parmaklıklar izin vermedi,sadece dokunmakla yetinebildim,dokundum ama o kokusunu içime çekemedim,dünden beridir düşünmeden edemiyorum o güzelliği,koklasa idim heralde unutacaktım,demek oluyorki yukardada anlatıldıgı igib mutlu olmak bu olsa gerekli  :)
:)

T

tnctrkcell

su perisi' Alıntı:
Çiçekleri her zaman koklamayın bazen sadece bakmakla yetinin ki koklamanız için nedeniniz olsun

Bu gün işe giderken bir parkta açmış mor laleler gördüm,öyle güzeldiki. yolda giderken gördüm durmama sebeb oldu,koklayım diye elimi uzattım ama parmaklıklar izin vermedi,sadece dokunmakla yetinebildim,dokundum ama o kokusunu içime çekemedim,dünden beridir düşünmeden edemiyorum o güzelliği,koklasa idim heralde unutacaktım,demek oluyorki yukardada anlatıldıgı igib mutlu olmak bu olsa gerekli  :)
bu arada deniz teyze(zuhahaha  8) ) bu yazını bugün okuyunca hani bazen olur ya yaşamayı seviyorum,bugün yolda gördüğüm her çocuğa şekerleme vereceğim,ağaçlara çiçekleere böcüklere selam vermeden uzamaycağım haleti ruhiyesini sezdim sende bilmem anlatabildim mi :)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
tnctrkcell' Alıntı:
Korsan' Alıntı:
Abi hangi hayatı o kadar çeşitli hayatlar varki  yaşadıgınımı sevicen yasamak istediğinimi yaşayamadıgınımı.
Yada her sartta  yasadıgın hayatımı ?
Eğer son seçenekse işimiz zor bir çok insan sevilesi hayatlar yaşamıyor sevilesi olmayan hayatı sevmekteki mantık ta beni çıldırtıyor.
Şimdi yine birileri gelicek olumlu yönden bak diyecek ben dahada çıldırıcam :)
Yani her şartta hayatı sevmek kadar kötü bir durum yok abi sevin ama her şartta değil sevilesi yaşanılası olan hayatı sevin.
Neyse... Uzatmayayım yine konuyla alakasız ama idare edin artık.
Teşekkür ederim.

T

tnctrkcell

Korsan' Alıntı:
tnctrkcell' Alıntı:
Korsan' Alıntı:
Abi hangi hayatı o kadar çeşitli hayatlar varki  yaşadıgınımı sevicen yasamak istediğinimi yaşayamadıgınımı.
Yada her sartta  yasadıgın hayatımı ?
Eğer son seçenekse işimiz zor bir çok insan sevilesi hayatlar yaşamıyor sevilesi olmayan hayatı sevmekteki mantık ta beni çıldırtıyor.
Şimdi yine birileri gelicek olumlu yönden bak diyecek ben dahada çıldırıcam :)
Yani her şartta hayatı sevmek kadar kötü bir durum yok abi sevin ama her şartta değil sevilesi yaşanılası olan hayatı sevin.
Neyse... Uzatmayayım yine konuyla alakasız ama idare edin artık.
Teşekkür ederim.
hmm  :)