Güzellik başarı getirir mi?

• Konbuyu başlatan kabeka
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Araştırma Sonuçları kategorisinde kabeka tarafından oluşturulan Güzellik başarı getirir mi? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 11,287 kez görüntülenmiş, 33 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Araştırma Sonuçları
Konu Başlığı Güzellik başarı getirir mi?
Konbuyu başlatan kabeka
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan cantuuu
Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
bencede güzel insanlar bir adım önde başlıyorlar ama devamını getiremedikten sonra ne işe yarar
çok hoşuma giden bir söz var
insanlar görünüşlerine göre karşılanır davranışlarına göre uğurlanır diye
bence geneli kapsamaz tabikide güzel insanlar bir çok şeye daha çabuk ulaştıklarından zekalarını pek kullanmaya fırsatları olmaz bu yüzdende tarihdeki en başarılı insanların çoğu onlar kadar şaslı olmayan görüntü itibariyle fazla güzel sayılmayan insanlardan çıkmıştır diye bi tez ortaya atsam ne kadar tutar bilmiyom neyse korsanın dediği gibi fazla saçmalamadan olayı noktalayayım

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Güzel olmak bir tercih değil ama kötü yanı ki kime göre kötü yanı o da ayrı bir konu akıllarını iyi kullanmak zorundalar.
Baştan önyargı olunuyor güzel olana karşı.

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
elbette bir tercih değil edinilmiş degil sonuçta verilmiş bi güzellik ön yargı derken olumsuzlukla karşılandığını sanmıyorum güzel insanların neticede herkes etrafında güzellik görmek ister

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
özel hayatında evet ama iş hayatında bir yerden sonra kişi güzelliğini sadece kullanıyorsa ve hç bir taşın altına elini koymuyorsa ben buna başarı ve hak edilmişlik demem. Ama derseki güzel ;olsun sonuçta maaşım iyi,herkez bana hayran ve saygı da görüyorum eyvallah derim ama yineliyorum başarı ve akıllık başka bir şey/haz ve duygu...

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
bencede güzel insanlar önden başlasalarda devamını getirmek için güzellik yetmiyor başarı için

A

agokalper

Kullanıcı
9 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
ABD'nin köklü üniversitelerinden Florida Üniversitesi'nde görev alan psikologların yaptığı bir araştırmaya göre, güzel ve yakışıklı kadın ve erkeklerin iş hayatlarında daha fazla para kazandıkları ortaya çıktı.

Araştırmaya göre, daha çirkin olan bir kişi, aynı yeteneklere ve eğitim seviyesine sahip olsa bile, daha güzel ve yakışıklılar kadar para kazanamıyor.

Yaşları 25 ile 75 arasında olan 200 kadın ve erkek üzerinde yapılan araştırmada katılımcıların gelir ve eğitim seviyelerine  bakıldı.

Her birine IQ testi verilen katılımcı gruptan ayrı bir gruba da IQ testi sonuçları ve fotoğraflar gösterildi. "Hangisini işe alırdınız?" sorusunu yanıtlayan diğer grup, IQ seviyesi daha yüksek ancak görünümü daha yalın olan kişileri eledi.

Yapılan çalışmada, daha iyi görünümlü bireylerin güvenleri fazla olduğu için çekiciliklerinin de arttığı ortaya çıktı ve daha fazla para kazanmayı hakettikleri vurgulandı.

U

UNKAPANI

Kullanıcı
3 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
Malesef doğru ama hepsi için geçerli değil tabi ;)

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Görsel açıdan düzgün insanlar hayata bir adım önden başlıyorlar iş alanındada diğer başka alanlardada görsellikle öne geçmek mümkün olsada bunun devamını getirebilmek içinde sırf güzellikle beraber onun altınında biraz dolu olması gerekli.
Bu durumla ilgili bir söz var çok hoşuma giden "Bir topluluğa girdiğinizde görünüşünüze göre karşılanır davranışlarınıza göre uğurlanırsınız."

U

UNKAPANI

Kullanıcı
3 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
Özlem' Alıntı:
Görsel açıdan düzgün insanlar hayata bir adım önden başlıyorlar iş alanındada diğer başka alanlardada görsellikle öne geçmek mümkün olsada bunun devamını getirebilmek içinde sırf güzellikle beraber onun altınında biraz dolu olması gerekli.
Bu durumla ilgili bir söz var çok hoşuma giden "Bir topluluğa girdiğinizde görünüşünüze göre karşılanır davranışlarınıza göre uğurlanırsınız."
Özlem son cümle çok güzel ve doğru bir söz paylaştığın için teşekkürler :)

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Maalesefki öyle.. Aynı işi yapan biri güzel diğeri çirkin iki kişiyi örnek alalım. Güzel olana daha çok saygı duyulacak, söylediklerine daha az karşı çıkılarak işler yapılıyor.

A

agokalper

Kullanıcı
9 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
güzele karşı ilgi insanın doğasında var arkadaşlar..  :)

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Konular tarafımdan birleştirilmiştir

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Güzellik başarı getirir mi?
Getirir, getirir ama edinilen başarı güzelmidir ? bana göre değildir sıradandır.

C

cantuuu

Kullanıcı
19 Mar 2011
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
:) her insan eşsiz ve tektir. Doğuştan bizimle beraber olan özellikleri iyi kullanmak ya da kötüye kullanmak elimizde...
Eğer güzelseniz; tüm kapılar açılır önemli olan bundan sonra iç güzelliğimize yönlendirebilmek karşı tarafı:)

Güzellik başarı getirir fakat yanında da yanlızlığı ve sahte insanları kapıp gelir;)