Güzelliğinde 'eksik' yok

• Konbuyu başlatan Kristal
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kim, Neyi, Nasıl Başardı? kategorisinde Kristal tarafından oluşturulan Güzelliğinde 'eksik' yok başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 6,721 kez görüntülenmiş, 11 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kim, Neyi, Nasıl Başardı?
Konu Başlığı Güzelliğinde 'eksik' yok
Konbuyu başlatan Kristal
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan crt
K

Kristal

Doğuştan sol kolunun ön kısmı olmayan model Kelly Knox'un hikayesi, tüm dünyayı şaşırtıyor.  BBC3'ün hazırladığı bir yarışmaya katılan tek kollu genç kızın hayatı tamamen değişti.
Gazeteport internet sitesinin haberine göre Knox, şimdi İngiltere'nin en iyi 'engelli modeli' olarak anılıyor ve  Marie Claire'in sayfalarında yer alıyor. Kendisini asla bir engelli gibi görmediğini belirten 23 yaşında  Knox, hayatı boyunca hiç yapay bir kol takmak istemediğini, modellik kariyeri başlayınca da bunu reddettiğini söylüyor.
Kelly Knox'un çevresinde  ona karşı hiçbir zaman 'engelli' tanımının kullanılmamasının özgüveninin temelini oluşturduğunu belirtiyor.
Şimdi 61 yaşındaki annesiyle Kuzey İngiltere'de yaşayan Kelly, çocukluğunda jimnastikle uğraşmış ve hayali de iyi bir jimnastikçi olmakmış. Tek koluyla defilelere çıkan ve mankenlik ajansıyla sözleşme imzalayan genç kız, "Yapay bir kolla o podyumda yürüyeceğime böyle yürürüm daha iyi" diyor.
Engelli model, kendisi gibi olan genç kızlara da örnek olmak istediğini söylüyor: "Hayallerinizden vazgeçmeyin. Sakat olsanız, bir yeriniz eksik olsa bile... Ben güzelim. İyiyim. Kendimi neden eksik hissedeyim?"

T

tnctrkcell

ben yakışıklıyım,karizmatiğim(külliyen yalan), iyiyim kendimi neden eksik hissedeyim?  :)

C

crnkcclr

Kullanıcı
25 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
gerçek eskiklik kişinin aklında olandır... akıllı sanıpta kendinii dev aynasında görendedir..
hayata bağlılıklarına ve azimlerine hayranım..
teşekkürler paylaşım için.. (=

O

ozge_ce

Kullanıcı
8 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
MANİSA
crnkcclr' Alıntı:
gerçek eskiklik kişinin aklında olandır... akıllı sanıpta kendinii dev aynasında görendedir..
hayata bağlılıklarına ve azimlerine hayranım..
teşekkürler paylaşım için.. (=
kesinlikle katılıyorum....

M

MENEKŞE1

Kullanıcı
22 Mar 2008
En iyi cevaplar
0
0
GİRESUN
ben dünyanın en güzel kadınıyım he he müthiş hisettim

E

elizya

Kullanıcı
14 May 2009
En iyi cevaplar
0
0
turkiye
heaa bende en güsel en akıllı insanıyım.... ;D şaka bi yana gerçekten azmine hayran kaldım :)

P

prenses35

Kullanıcı
23 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
36
İzmir
"Hayallerinizden vazgeçmeyin. Sakat olsanız, bir yeriniz eksik olsa bile... Ben güzelim. İyiyim. Kendimi neden eksik hissedeyim?"
kesinlikle doğru,hiç kimse mükemmel değildirki ,mutlaka eksiklerimiz vardr ama eksikleri tamamlayabiliriz.hayallerinizden vazgecmeyin :)

A

adildoy

Doğuştan  iki kolu omzundan kesik olan birisinin kafasıyla fotokopi çektiğini anlatan ve bizzat gördüklerini bana anlatan hocamın sözlerinden ve bu durumdan çok etkilenmiştim.Bu durum benim yaşayışımda  değişimlere yöneltmişti.ve halende her zaman aklıma gelir.

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
Bedensel engelli olmak (doğuştan yada sonradan)tabiki başarıya engel değildir ..
Yeterki düşünme özürlü olunmasın..Yeterki bu insanlarada şans tanınsın..!