günün önerisi

• Konbuyu başlatan GulsahToptas
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde GulsahToptas tarafından oluşturulan günün önerisi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 8,677 kez görüntülenmiş, 35 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı günün önerisi
Konbuyu başlatan GulsahToptas
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ölüdeniz
G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com

Eğer çabuk sinirlenen biriyseniz, öfkenizi dışarı atmanızı sağlayacak yollar bularak yaşamanızı uzatabilirsiniz.

Profesyonel sağlık bakıcıları arasında yapılan bir çalışmada öfkenin, özellikle kronik stres ile birleştiğinde, bağışıklık sistemini bozarak yaşlılığa ve hastalığa neden olduğu belirlenmiştir. Mizah anlayışıyla ve sakince konuşarak stresli durumlarla baş etmeyi öğrenmek daha sağlıklı olmanıza yardımcı olabilir.

Kuşkusuz, biraz öfke veya stres yaşamın bir parçasıdır. Ancak ,kronik öfke çeşitli sağlık riskleriyle ilişkilidir. Yapılan bazı araştırmalarda, kronik öfkenin yüksek kolesterol seviyeleri ve vücut kütle indeksi ile bağlantılı olduğu görülmüştür. Bunun nedeni; öfke ya da depresyon ve stres gibi başka olumsuz duyguların sağlık alışkanlıklarını olumsuz etkilemesi olabilir.

Örneğin stresli ve öfkeli olan insanların egzersiz yapmayı ve sağlıklı beslenmeyi bırakmış olmaları muhtemeldir.

RealAge Önerisi: Sık sık kahkahalarla gülmek Gerçek Yaş'ınızı 8 yıla kadar gençleştirebilir.

not: realage sayfasından alıntıdır

S

SUNFLOWERS

Teşekkürler GÜLŞAH :D
Bunların hepsini yapıyorum :D akşama kadar pozitifim

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
sağlıklı gençleşme önerileri

1. Vitaminlerinizi alın
Düzenli olarak C vitamini (1200 mg/gün), E vitamini (400 IU/gün), kalsiyum (1000-1200 mg/gün), D vitamini (400-600 IU/gün), folat (400 mikrogram/gün), ve B6 vitamini (6 mg/gün) almak gerçek yaşınızı 6 yaş geriye taşıyabilir.

2. Sigarayı bırakın ve pasif içici olmaktan sakınınSigara gerçek yaşınızı 8 yaş ileriye taşıyabilir.
3. Kan basıncınızı öğrenin ve izleyin
Düşük kan basıncına sahip bir kişi (~115/75 mm Hg) yüksek kan basıncına sahip bir kişiden (160/90 mm Hg’dan daha yüksek) 25 yaşa kadar daha genç kalabilir.

4. Yaşamınızdaki stres kaynaklarını azaltın
Çok stresli olduğunuz zamanlarda gerçek yaşınız takvim yaşınızdan 32 yıla kadar daha ilerde olabilir. Sağlam sosyal ilişkiler kurarak ve stres azaltma stratejilerinden yararlanarak stresin sizi taşıdığı fazladan 32 yılın 30’unu geriye doğru katetmek mümkündür.

5. Diş ipi kullanın
Diş ipi kullanmak ve dişelrinizi düzenli olarak fırçalamak gerçek yaşınızı 6.4 yıl geriye taşıyabilir.

6. Aktif olun
Az miktarda egzersiz bile (günde 2 kez 20 dakikalık yürüyüş) gerçek yaşınızı neredeyse 5 yıl geriye taşıyabilir.

7. Emniyet kemeri kullanın
Emniyet kemeri kullanma alışkanlığını edinmek ve her zaman hız sınırının 10 km/ saat altında araç kullanmak gerçek yaşınızı 3.4 yıla kadar geriye taşıyabilir.

8. Lifli gıda tüketin
Günlük beslenme sırasında 25 gram lif tüketen birinin gerçek yaşı günde 12 gram lif tüketen birine göre 2.5 yıl daha geridedir. Erkeklerin günde 25 gramdan da daha fazla lif tüketmeleri gerekir.

9. Sağlığınızı yakından izleyin
Sağlığı ile ilgili gelişmeleri titizlikle izleyen, tedavi ve bakım konusunda standartlarını her zaman yüksek tutan kişiler bunu yapmayanlara göre 12 yaşa kadar daha genç kalabilirler.

10. RealAge önerilerini izleyin; kendinize bir Sağlıklı Gençleşme Planı oluşturun
Tüm yaşamınızı göz önüne aldığınızda gerçek yaşınızı 26 yıla kadar geriye taşımanız olanağı mevcuttur. Bu yaşamınızın bundan sonraki her gününü daha genç yaşamanız, ve kalan yaşamınızı olabilecek en uzun sürede ve en yüksek enerji ile sürdürmeniz anlamına gelmektedir.

11. Bol bol gülün
Kahkaha stresi azaltır, bağışıklık sistemini destekler ve gerçek yaşınızı 8 yıla kadar geriye taşıyabilir.

12. Yaşam boyu bir "öğrenci" olarak kalmayı hedefleyin
Yaşam sürecinde entelektüel faaliyetlerden uzak kalmayan kişiler gerçek yaşlarını 2.5 yıla kadar geriye taşıyabilirler

not: alıntıdır

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
sevindim ayşe gerçi bende gülmeden hatta kahkaha atmadan yaşayamazmışım gibi geliyor. o kadar seviyorum gülmeyi

S

SUNFLOWERS

GulsahToptas' Alıntı:
sevindim ayşe gerçi bende gülmeden hatta kahkaha atmadan yaşayamazmışım gibi geliyor. o kadar seviyorum gülmeyi
Allah güldürsün sonuna kadar :) :D ;D 8)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Hep derim ya, olaylara esprili yaklaşın!
Geçenlerde kızlarımla, bir yıl evvel bizi o gün çok üzen bir olaydan konuşuyorduk ve gülüştük.
O zaman dedim ki, "Bakın bu olayı yaşadığımız anda hepimiz sinirliydik, gergindik ve birbirimizi kırdık! Ama şu anda bunu gülerek anıyoruz..."
Anlatabildim umarım. :)

S

SUNFLOWERS

Zeynep geçenlerde bende bir olayı hatırladım.
Kız kardeşimle çok basit bir sebepden dolayı
tartışmış ve hatta 1 gün küs kalmıştık.
Onu hatırlayınca hep gülerim ;D ;D
Sebebini sorsanız çok komik ;D ;D 8)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
GulsahToptas' Alıntı:
sağol ayşe hepimiz inşallah ...

bu arada zeynep bir şey soabilirmiyim kaç çocuğun var ? :-\
Sizleride sayarsam rekor kırar mıyım acaba Gülşahcım?:)
Bu konu olduğu gün galiba Site'de değildin?
Resmi kayıtlara göre, biyolojik anneleri olduğum iki kızım var.
Bunun dışında, engelli öğrencilerimi çocuklarımdan asla ayırmadığım için, bana "cicianne" diye seslenen bir dolu harika çocuğum.
Ve, hiç oğlum olmadığı için, içimde kalan bu özlemi bana sevgiyle yaşatan canım manevi oğlum Özgür (Codex rumuzlu şahıs yani ;) ).
Ve elbette neredeyse tüm günümü sizlerle geçirdiğim için yaşıma uygun olan sizler.
22 yaşa kadar kabulümdür.  :)

K

Kristal

SUNFLOWERS' Alıntı:
Zeynep geçenlerde bende bir olayı hatırladım.
Kız kardeşimle çok basit bir sebepden dolayı
tartışmış ve hatta 1 gün küs kalmıştık.
Onu hatırlayınca hep gülerim ;D ;D
Sebebini sorsanız çok komik ;D ;D 8)
Neydi acaba :D

S

SUNFLOWERS

Söylemicektim ama hadi söyliyeyim... 8)
Telefon ekran koruyucu ;D ;D
Benim telimden alıp kendi tel ekran koruyucu yapmış :D
Onuda ben yapmayı düşünüyordum ;D ;D
Bundan dolayı!!!
Nasıl ama!!! 8) 8)

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
valla maşallah... ben yaştan kaybediyorum ama olsun arkadaş gözüyle bakıyorum sana  ;)

ne kadar güzel bir yaşantı benimde en büyük hayalim bir darülacize olabilir yada kimsesizler yurdunda gönüllü çalışmak. ve hedeflerim bu yönde bu yüzden gönülden tebrikler....
bu arada özel değilse tabi cevaplamak sana ait ; çalışıyor musun yoksa emekli mi oldun yada serbest mi çalışıyorsun çok meraklı bir soru oldu ama o kadar güzel ki yazdıkların ve paylaştıkların merak ettim.Çünkü geçen yazında da emre kongar hocanızdan bahsetmiştiniz...

R

roze

SUNFLOWERS' Alıntı:
Söylemicektim ama hadi söyliyeyim... 8)
Telefon ekran koruyucu ;D ;D
Benim telimden alıp kendi tel ekran koruyucu yapmış :D
Onuda ben yapmayı düşünüyordum ;D ;D
Bundan dolayı!!!
Nasıl ama!!! 8) 8)
:D :D :D 8)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Alıntılarla çok göz yormak istemediğim için, sorularını alıntı yapmadan yanıtlayayım Gülşahcım.
Konuyu dağıtmak gibi olmasın ama:( ben toparlarım söz.:)
Emekli olamadım bir türlü... Ah bir olsam!:)
Benden başka emekli olmamı bekleyenler sırada, hatta o kadar gönüllüler ki, "Seni emekli kuyruklarında bekletmeye gönlümüz razı olmaz, bize bir vekaletname verirsin, biz alırız maaşını!" derler.:) Tabi o maaş bana ulaşır mı bilemem artık.:)
Serbest çalışıyorum, gelirim yazılarımdan.
Kitaplarım ise tamamen sponsorların sayesinde, engelli eğitimleri üzerinedir, bedava dağıtılıyor.
Ders kitabı olarakta bazı okullarda Hizmet İçi Eğitim Programlarında kullanılıyor.
Engelliler ile ilişkilerimiz artık gönüllü olarak.
Emre Kongar üniversitede Hocamdı.
İki üniversite bitirdim, ikiside Hacettepe.