günün önerisi

• Konbuyu başlatan GulsahToptas
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde GulsahToptas tarafından oluşturulan günün önerisi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 8,699 kez görüntülenmiş, 35 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı günün önerisi
Konbuyu başlatan GulsahToptas
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ölüdeniz
G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
cevapladığın için teşekkür ederim. Ne mutlu sana ( emeklilik kısmı hariç ;) )

birilerine yardım etmek hemde gönüllü olarak bu yola devam etmek çok güzel bir duygu bence...

K

Kristal

SUNFLOWERS' Alıntı:
Söylemicektim ama hadi söyliyeyim... 8)
Telefon ekran koruyucu ;D ;D
Benim telimden alıp kendi tel ekran koruyucu yapmış :D
Onuda ben yapmayı düşünüyordum ;D ;D
Bundan dolayı!!!
Nasıl ama!!! 8) 8)
Süper :eek: :D

Ö

ölüdeniz

söz yardım konusundan açılmışken iki kelimede ben söylemek istedim.eğer canınız çok sıkılıyorsa bunalıma giriyorsanız.çocuk esirgeme,huzur evi veya mezarlığı ziyaret edin

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
ölüdeniz' Alıntı:
söz yardım konusundan açılmışken iki kelimede ben söylemek istedim.eğer canınız çok sıkılıyorsa bunalıma giriyorsanız.çocuk esirgeme,huzur evi veya mezarlığı ziyaret edin
Evet, katılıyorum buna sonuna kadar.
Üstelik o kadar mutlu oluyorlar ki...

Ö

ölüdeniz

Zynep' Alıntı:
ölüdeniz' Alıntı:
Evet, katılıyorum buna sonuna kadar.
Üstelik o kadar mutlu oluyorlar ki...
sadece onlar mutlu olmuyor.tabiiki kendi fikrim şahsen ben de çok mutlu  ve huzurlu oluyorum
onlarla halay çekmek çok keyif verici :)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Kesinlikle doğrusun ölüdeniz. Zaten o mutluluk karşılıklı oluyor, mezarlık ziyaretinde bile, ben hissettiklerine inanıyorum.
Bir gün toplanıp beraber gideriz inşallah. :)

K

Kristal

Gidemeyenler için sanal mezarlıklar var.Artık evden pc başından dua yolluyorsunuz.
Malum yeni nesil tembel yetişiyor. ;)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Geçenlerdede yazmıştım ya;
Tv'da dizi izlerken, alt yazı geçti, mezarlık sahnesinde!
"Fatiha yaz, xxxx'e gönder, cebine gelsin!" diye.
Artık sanal mezarlık başına birde cepten Fatiha ile eşlik dönemi mi başladı ne?
Tövbe yav! :D

K

Kristal

Komik geliyor ama doğru. :)
Bazı belediyeler yurtdışında olup da bayram, ölüm yıldönümü vb.gibi günlerde ziyaret edemeyenler için internet sitesi kurmuş.Mezarları tek tek gösteriyormu bilemem ama duanız kabul olur diyorlar.

E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
SANAL MEZARLIK VAY BEEAH ;D ;D ;D ;D

KONU GÜZELDİ AMA STRES BENİ BİTİRDİ YAWW

Ö

ölüdeniz

Kim tarafından kurulduğu açıklanmayan ‘www.xxxxxx.com’ adresli internet sitesinde ölülere 24 saat kesintisiz dua hizmeti verilmesinin yanısıra, sanal mezar satılıyor.

Site açıldığında bir mezarlık fotoğrafı çıkıyor. Bu fotoğraf üzerine mouse ile gezinti yapıldığında, hangi mezar yerinin boş olduğu ve büyüklüğü belirtiliyor. Ancak, mezar arsasının büyüklüğü metrekare olarak değil, sanal mezarlık olması nedeniyle piksel olarak belirtiliyor. Mezar yerinin bedeli bir kare piksel olarak 4 Euro’dan başlıyor.

Site açıldığında ‘Bu okunan duayı, burada ismi geçen bütün merhumların ruhlarına hediye ettik, kabul buyur Ya Rab’ yazısı çıkıyor, ardından dualar okunuyor. Sitenin adını açıklamayan kurucusu, “Her şeyin bedeli olduğu gibi, hayrın da maddi ya da manevi bedeli vardır. Eğer ölen yakınlarınıza sanal ortamda dua göndermek istiyorsanız en az bir kare piksel almanız gerekiyor. Bunun da bedeli 4 Euro’dan başlıyor” dedi.

Ocak 2006’da faaliyete geçen sitenin 4 bine yakın ziyaretçisi bulunuyor. Piksel satın alanlardan biri olan Hüseyin Çengel, kaybettiği annesine dua gönderirken, “Uzun zamanlarda gurbette sensiz yaşadım, senin yanında olamadım, dualarım hep seninle anne” diyor.

Hürriyet

site ismini reklam olacağı için belirtmedim ama çok ilginç bir ismi var. ::)