Günler 25 saat olacak...

• Konbuyu başlatan lostcontrol
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Araştırma Sonuçları kategorisinde lostcontrol tarafından oluşturulan Günler 25 saat olacak... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 13,832 kez görüntülenmiş, 50 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Araştırma Sonuçları
Konu Başlığı Günler 25 saat olacak...
Konbuyu başlatan lostcontrol
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Emre Y
L

lostcontrol

Kullanıcı
24 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin

Dünyanın kendi ekseni etrafında dönüşü yavaşlıyor.Bilim adamları hesapladı..Günler 24 değil 25 saat olacak!

Günler gittikçe uzuyor. Bahar geldi diye değil. Bilim adamları yer katmanlarını, astrolojik kayıtları, güneş ve ay tutulmalarıyla ilgili eski kayıtları inceleyerek hesapladı... Dünyanın kendi ekseni etrafında dönüşü yavaşladı. Bu yavaşlamanın Milattan Önce 700 yılında belirgin biçimde başladığı tespit edildi. Bunun başlıca sorumlusu Ay'ın çekim gücü gösteriliyor.

Zaman içinde bu çekim gücünün arttığını savunan bilim adamları, örneğin yeryüzünde dinozorların yaşadığı dönemde, yani yaklaşık 100 milyon yıl önce, dünyanın kendi ekseni etrafında dönüşünün daha hızlı olduğunu ve günlerin 23 saat olduğunu kanıtladılar.

GÜN 21 SAAT, BİR YIL 420 GÜNDÜ...

Dahası, yeryüzünde sadece tek hücreli canlıların bulunduğu dönemde (yaklaşık 530 milyon yıl önce)  bir günün yaklaşık 21 saat olduğu belirtildi. Bir yılın süresinin yani Dünya'nın güneşin etrafındaki turunu, aynı hızla tamamladığı anlaşıldı. Ancak günler yaklaşık 21 saatlik olduğundan, bir yıl 420 gündü.

Bilim adamları, Dünya'nın kendi ekseni etrafındaki dönüşünün yavaşlamasıyla günlerin artık 24 saati aştığını ve bunun yakın gelecekte 25 saate çıkacağını açıkladılar.

B

bıldırcın

Günlerin 25 saat olması tüm dengeyi alt üst eder gibime geliyor :-\

Y

yaratici_idea

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Günler uzuyor ama bana zaman yetmiyor.
Ne garip çelişki..

I

ibrahim58

Kullanıcı
9 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Sivas
o zaman daha geç yaşlanacağız herhalde ;D ;D

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Herşey değişiyor, günler artık yetmez oldu. Saatler kısaldı gibi, yani biz hala 60 dakika diyoruz ama gerçekten 60 dakikamı hala 1 saat?
Bunları geçen sene yazmıştım ben.:)
Aklıma geldi.

B

Bülent

İnandırıcı gelmedi ama olursa da ilave saat inşallah çalışma saatlerine değil de uyku saatlerine ilave olur.
Yine patronlar konuyu duymasa iyi olur.
:sus

S

SUNFLOWERS

Bülent' Alıntı:
İnandırıcı gelmedi ama olursa da ilave saat inşallah çalışma saatlerine değil de uyku saatlerine ilave olur.
Yine patronlar konuyu duymasa iyi olur.
:sus
Uykucu :) seni patronuna söylicem :teldeyim :teldeyim

G

Gozde

Kullanıcı
9 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Lüleburgaz
bu durum neyin habercisi acaba  ???
yani günlerin uzması iyi mi kötü mü

A

alparslan

Kullanıcı
2 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
ben şimdi şu açıdan bakıyorum bu olaya
acaba bir saat fazlamı uyuyacağım
yoksa bir saat fazlamı çalışacağım
:)
nedense aklıma hemen bu geldi

ama anlaşılan dünyanın dengesi iyice bozuldu

A

aydın41

Kullanıcı
29 Mar 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
Hemen bir saatçi dükkanı açmam lazım .Herkez saatini dğiştirecek çünkü. ;) ;) ;)