Gribe iyi gelen çaylar nelerdir?

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Sağlık kategorisinde Codex tarafından oluşturulan Gribe iyi gelen çaylar nelerdir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 694 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Sağlık
Konu Başlığı Gribe iyi gelen çaylar nelerdir?
Konbuyu başlatan Codex
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Codex
Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
www.kendinigelistir.com
Havaların soğumasıyla birlikte artan grip vakalarına hangi çaylar iyi gelir? Gribe hangi bitki çayları iyi gelir? Gribe iyi gelen bitki çaylarını sizler için derledik…


Zencefil
Zencefil fenoller ve uçucu yağlardan antiseptik bir bitki olup iltihap sökücü özelliği vardır. Ayrıca zencefil bulantı giderir ve sindirimi rahatlatır. Zencefil sabahları kahvaltıdan önce tüketildiğinde ekstra bir etki sağlar.

Nane-Limon
Nane-limon da zencefil gibi antiseptik bir özelliğe sahiptir. Nane ve limon karışımı; yatıştırır, sakinleştirir ve iltihap giderir. Bunun yanı sıra boğazı yumuşatarak balgamı ortadan kaldırır.


Ihlamur
Ihlamur, doğal bir savunma sistemi olarak görev yaparak renk ve aroma sağlamasının yanı sıra direnç katar. Balgam söktürücü, iltihap giderici, rahatlatıcı ve idrar söktürücü bir etkiye sahiptir.

Ekinezya
Ekinezya bitkisi az bilinen bir bitki olmasına rağmen gribe karşı oldukça etkilidir. Ekinezya soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyonlara karşı şifalı bir bitkidir. Ekinezya çayı, nezle ve gribal enfeksiyondan kaynaklanan ağrıları hafifletir. İçerisinde bulunan vitamin, mineral ve antioksidanlar sayesinde üst solunum yolları, enfeksiyonlar, migren, anksiyete gibi birçok hastalığın gelişmesini engeller.

Yeşil çay
Antioksidan etkiye sahip olan yeşil çay, aynı zamanda rahatlatıcı bir bitki çayıdır. Kalp, kanser ve kolesterolü dengelerken mikropları öldürür.
 
Üst