Görmeyen ressam

• Konbuyu başlatan mehmetd
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde mehmetd tarafından oluşturulan Görmeyen ressam başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,191 kez görüntülenmiş, 9 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı Görmeyen ressam
Konbuyu başlatan mehmetd
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan korsan
M

mehmetd

Kullanıcı
23 Şub 2007
En iyi cevaplar
0
0
Görmeyen ressam

Adı Eşref Armağan...

Amâ bir ressam...

Gözleri görmüyor ama, yüreği apaydınlıktı.

Onunla röportaj yaptım ve çok sevdim.

Ben sadece gözleri görmediği halde, resim yapan bir adamla konuşacağımı sanmıştım ama, harika bir insanla tanıştım.

Bir kere, hiç şikayet etmiyordu..

Bizim gözlerimiz görüyor, elimiz ayağımız tutuyordu ama onun kadar hayat dolu değildik.

Neşeliydi, keyifliydi, halinden memnundu. Mızmızlanması yoktu. Sinirlenmesi, kızması yoktu...

Hatta ”Ne güzel... Dünyanın kirlendiğini söylüyorlar ama ben görmüyorum. Görenler düşünsün” diyebiliyordu.

Size ondan dinlediğim birkaç hatırayı nakletmek istiyorum.
..........
- Birgün yolda yürüyorum. Biliyor musunuz ben çevremdeki yolları ezbere bilirim. Kazara birine çarpsam veya yönümü değiştirsem, zorlanırım. Yolda yürürken, birşeye bastım... Yuvarlak ve yaylı birşey... Korktum... Dengemi kaybedip düştüm. Meğerse bastığım şey, bir kanalizasyon işçisinin kafasıymış... Adam çok kızdı. Bana ”kör müsün be adam?” diye bağırdı. ”Evet” dedim... Çok utandı.

Neyse, kalktım, üstümü başımı silkeledim. Özür diledim. Yönümü kaybettiğim için işçiye sordum. ”Postaneye nasıl gidebilirim?”

Adam durdu, durdu ve ”½u sarı tabelayı görüyor musun?” dedi, ”‹şte ordan sağa dön, yukarı!”

...........
Bir seferinde de evimize misafir gelmişti. Gecenin üçünde kalktım, canım sıkıldı, resim yapıyorum. Misafirimiz sıkışmış, kalkmış. Lavaboya doğru yürürken bana çarptı. Uyku sersemliğinden olacak çok korktu.

”Yahu ne yapıyorsun bu saatte?” dedi.

”Resim yapıyorum.”

”Allah akıl fikir versin. Işığı yaksana.”

Derin bir iç geçirdim. ”Kırk yıldır hiç aklıma gelmedi” dedim.
...........
Başka bir gün, bankada oturmuş sıramı bekliyorum.

Yanımdaki adam: ”Merhaba” dedi. ”Merhaba efendim” dedim.

”Bak, yarın saat 10’da burda olacaksın tamam mı? Yoksa fena yaparım!”

”Ben mi?”

”Tabi ki sen! Kiminle konuşuyoruz?”

”E, pardon niye geleceğim?”

” Bak hâlâ konuşuyor. Ben gel deyince geleceksin. Yoksa sıkarım ayağına!”

Korktum ”Peki gelirim” dedim.

Adamın konuşmaların çoğuna cevap verdim...

Ama sonradan kendime çok güldüm.

”Neden güldünüz?”

”Meğer adam cep telefonu ile görüşüyormuş iyi mi?”

(Herkesin Bir Hikayesi Var)
  Ahmet sırrı ARVAS

I

iki_kelime

Kullanıcı
26 Şub 2007
En iyi cevaplar
0
0
Çok eğlenerek,zevk alarak ve önemli dersler çıkararak okuduğum bir yazı oldu.Teşekkürler ;)

B

By Computer

Kullanıcı
23 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
İst
Gerçekten çok güzel bir yazı ve beğenerek okuduğum bir yazı eline sağlık tşkler...

I

ibrahim

Kullanıcı
20 May 2007
En iyi cevaplar
0
0
eskişehir
cok güzeldi  yaa.begenerek okudum.ama en son kısmına cok güldüm .harikaydı.güldüren ama düşündürüp  insanı aglatabilecek de bir yazıydı. paylaşımın için teşekkürler.

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Arkadaşlar ders çıkaracak bir yazı olmuş demişler,bende payıma düşeni aldım :)
Hatıraları güzeldi,teşekkürler...

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
Konuyla alakalı alakasız dikkatimi çeken birşey var. Nedense bu tarz yeteneği olan kişiler, o işi başarmak için gerekli nesnelere sahip olmadığında daha popüler oluyorlar ya da yaptıkları daha ilgi çekici oluyor.  Bu cümle anlaşılır olmamış olabilir örneklerle tasvir edeyim;

Örnek; Gözleri görmeyen Ressam, Kulakları duymayan Besteci, Tek ayağı olmayan Koşucu.

Diyceksiniz ki tamam burda garip olan şey nedir ?

Bu kişilerin hepsi yapabilecekleri en zor işin üzerine gitmişler. Örneğin kör bir adam gayet rahat şarkı söyleyebilir, ya da tek ayağı olmayan birisi koşmak yerine resim yapmayı tercih edebilir.

Bu tarz engelleri olmasaydı acaba aynı işi seçerlermiydi ya da bu kadar üzerine yüklenip başarılı olabilirlermiydi ?

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Görmeyen ressam/ Kör ressam.

Çok ince bir çizgi, bıçak sırtı,anlam aynı birini dedinmi,seni yargılayabiliyorlar.
Demez isen yada diğerini dersen,alkış kıyamet.
Teşekkürürn biri bitip biri başlıyor.İyi niyet, ihsan güzellikler vs vs vs hepsi küçücük bir çizgiden ibaret.

Kör ressam.