Genç kadın ve ilim ehli ( sizi çok düşündürecek )

• Konbuyu başlatan mehmetd
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde mehmetd tarafından oluşturulan Genç kadın ve ilim ehli ( sizi çok düşündürecek ) başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,205 kez görüntülenmiş, 10 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı Genç kadın ve ilim ehli ( sizi çok düşündürecek )
Konbuyu başlatan mehmetd
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan crt
M

mehmetd

Kullanıcı
23 Şub 2007
En iyi cevaplar
0
0
    İki ilim ehli uzun süreli kendilerini geliştirmek için girdikleri inzivadan sonra artık nefislerini eğittiklerini düşünerek şehre doğru yola çıktılar. Artık ne kadınlar, ne servet, ne de şöhret onları aldatacaktı. Akşam üzeri  nehrin kenarında bir kadın beklediğini gördüler. Genç olanı kadınla selamlaştıktan sonra derdinin ne olduğunu sordu. Kadın sabahleyin köyünden nehrin üzerindeki asma köprüyü geçerek buraya tarlaya geldiğini, ancak dağlardan gelen selin köprüyü yıktığı ve karşıya geçemediğini, evde çocukların merak edeceğini söyledi.  Bunun üzerine genç olan ilim ehli, kadı kucağına alarak ellerinin üzerinde ıslanmadan karşıya geçirdi. Kadın kendisine teşekkür ederek sevinçle evine doğru yola koyuldu. İki ilim ehli yaklaşık bir saat hiç konuşmadan yürüdüler. Genç olanı arkadaşına neden suratın asıldığı ve hiç konuşmadığı sordu. Bunun üzerine yaşlı olanı genç olanı şu sözle eleştirdi. ” Biliyorsun ki, dinimize göre yabancı kadınlara dokunmak yasaktır. Sen sanki fırsat kollar gibi kadı kucaklayıp durdun. Ne oldu bizim bunca zamandır sürdürdüğümüz kendimizi geliştirme gayretine? Pes ettin ve daha şehre gelmeden yelkenleri suya indirdim.” Genç adam şu karşılığı verdi. ” Ben o kadı suyun karşısında bıraktım ve unuttum. Görüyorum ki, sen hâlâ unutmamış, zihninden atamamışsın.”

E

etki84

Kullanıcı
10 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
uşak
biri diğerini suçlarken,kendi açığı vurduğunun farkında değil aslında...teşekkürler ilgin. bir hikaye. ne diyeceğimi bilemiyorum söyleyecek çok şey var aslında:)

I

iki_kelime

Kullanıcı
26 Şub 2007
En iyi cevaplar
0
0
Walla tam yeinde we doğru bi söz sölemiş genç olan  :) Teşekkürler ;)

M

mehmetd

Kullanıcı
23 Şub 2007
En iyi cevaplar
0
0
ben de sizlere teşekkür ederim.
başarı ve mutluluklar dilerim. :)

E

esranur

Kullanıcı
19 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
hım evt güsel cevaap vermiş..

A

alparslan

Kullanıcı
2 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
ne yapacaktı kadını orda bırakıp gidecek hali yok ya
hemde çok iyi cevap vermiş

B

berrak

Kullanıcı
28 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
pembe...
şey afedersiniz ama bu konu açılmıştı daha önce yani şuan formda mevcut bir konu ..... yinede emeğinize sağlık.....

S

séalih

Kullanıcı
17 Ağu 2010
En iyi cevaplar
0
0
Erzurum
çook güzeldi . gerçekten öyleydi. öyle miydi? ewt, yoksa deil miydi? öyleydi sanırım. sanırım mı? biliyorsun önceki tüm cümleleri çürüttün deil mi? ewt haklısın galiba. galiba?? tamam tamam. kesinlikle çok güzeldi. oldu mu? nden olmasın ki. süper oldu hemde...