Genç eş, erkeğin ömrünü uzatıyor.

• Konbuyu başlatan Harun
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Araştırma Sonuçları kategorisinde Harun tarafından oluşturulan Genç eş, erkeğin ömrünü uzatıyor. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,637 kez görüntülenmiş, 10 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Araştırma Sonuçları
Konu Başlığı Genç eş, erkeğin ömrünü uzatıyor.
Konbuyu başlatan Harun
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan crt
H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
Ohh mis gibi bir haber  ;D ;D

Telegraph gazetesinin haberine göre, Almanya'nın Max Planck Kurumu tarafından yapılan araştırmada, bir erkeğin erken ölme ihtimali, eşinin kendinden 15 ya da 17 yaş küçük olması halinde beşte bir azalıyor. Kendinden 7 ya da 9 yaş genç bir kadınla evli erkeğin de zamanından önce ölme riski yüzde 11 oranında azalıyor.

Yaşlı kadınla evlenen erkeğin ise erken ölme ihtimali bulunuyor.

Araştırmanın sonuçlarına göre, kadınların yaşlı ya da genç bir erkekle evlenmesinin benzer faydaları bulunmuyor. Kocaları kendilerinden 7 ve 9 yaş büyük ya da küçük olan kadınların erken ölme ihtimallerinin yalnızca yüzde 20 olarak tahmin edildiği araştırmada, yaş farkı arttıkça bu ihtimalin de arttığı kaydediliyor.

Bilim adamları, erkekler için yapılan tahminlerin, yalnızca en sağlıklı, en başarılı erkeklerin genç kadınları etkilediği yaklaşımı gibi doğal bir seçimin sonucu olabileceğini söylüyor.

Max Planck Kurumu sözcüsü Sven Drefahl, bir diğer teorinin, genç kadının erkeğe daha iyi bakabildiği ve bu sayede erkeğin ömrünün uzadığı olduğunu ifade etti.

Araştırmada, Danimarka'da 1990 ile 2005 yılları arasındaki ölümlerin incelendiği belirtildi.

kaynak : ntvmsnbc

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Bizim buralarda bir söz vardı. "Kırkından sonra azanı teneşir paklar" diye :d
Bu haberin sahibi bi erkek değilse ne olayım.
Ya bir kere jenerasyon farkı hiç iyi değil eşler arasında, bana göre tabi.
Kısaca genç bi eşle daha çabuk ölebilirim, ne bilim belki birbirimizi anlamama durumları beni intihara bile sürükleyebilir :d
Katılmıyorum bu habere :d

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Korsan' Alıntı:
Bizim buralarda bir söz vardı. "Kırkından sonra azanı teneşir paklar" diye :d
Bu haberin sahibi bi erkek değilse ne olayım.
Ya bir kere jenerasyon farkı hiç iyi değil eşler arasında, bana göre tabi.
Kısaca genç bi eşle daha çabuk ölebilirim, ne bilim belki birbirimizi anlamama durumları beni intihara bile sürükleyebilir :d
Katılmıyorum bu habere :d
Yorum tek, üstüne tanımam:))

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Kendinden 15 yaş büyük biriyle  evlenen bir bayanın erken ölme olasılıgı kaçda kaç acaba,bunu araştıranlar hiç yok :)
Hep erkeklere çalışıyor bu araştırma düzen.. 8)

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Su Perisi' Alıntı:
Kendinden 15 yaş büyük biriyle  evlenen bir bayanın erken ölme olasılıgı kaçda kaç acaba,bunu araştıranlar hiç yok :)
Hep erkeklere çalışıyor bu araştırma düzen.. 8)
;D  araştırmışlar canım bak faydası yokmuş
Araştırmanın sonuçlarına göre, kadınların yaşlı ya da genç bir erkekle evlenmesinin benzer faydaları bulunmuyor

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Harun' Alıntı:
Eee tabi kadınlara faydası yok siz her halükarda uzun yaşıyorsunuz  ;D ;D
Farkındayım emekli maaşı kuyruklarında hep kadınlar,rahmetli eşlerinin maaşlarını alıyorlar :)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ebru' Alıntı:
Harun' Alıntı:
Eee tabi kadınlara faydası yok siz her halükarda uzun yaşıyorsunuz  ;D ;D
Farkındayım emekli maaşı kuyruklarında hep kadınlar,rahmetli eşlerinin maaşlarını alıyorlar :)
Ömrümüzden ömür katıyoz,şaçımızı süpürge ediyoz  ;D yediginiz önünüzde,yemediginiz arkanızdan geliyor,siz halen şikayet edip birde erkenden terki diyar etmiyor musunuz bizi  :p

Bu hafta tvde bir program başlamış belki görmüşsünüzdür...."kocamı size emanet ediyorum"  ;D
Bir ara denk geldi baktım,farketigim ne oldu dersiniz,erkeklerin hepsi genç bayan almışlar...Bizden önce ölmenizin sebebi vadenizin doldugu olmasın  8)

I

ibrahimgemlik

Kullanıcı
23 Ocak 2010
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
Bu arastırmayı sevdım zaten zaten erkek basına 3 kız düsüyomus.Hakkımı yiyene zehir zıkkım olsun.

Bak bak ne demiş saçını süpürge ediyomuş ben hiç görmedim ole bişi sizi rahat ettirebilmek işin telef oluyoz gidiyoz be :)

B

blt.cemile

Kullanıcı
11 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Kendinden 7 ya da 9 yaş genç bir kadınla evli erkeğin de zamanından önce ölme riski yüzde 11 oranında azalıyor.

Aman birileri duymasın
Yoksa vay halime :p

Su Perisi' Alıntı:
Ömrümüzden ömür katıyoz,şaçımızı süpürge ediyoz  ;D yediginiz önünüzde,yemediginiz arkanızdan geliyor,siz halen şikayet edip birde erkenden terki diyar etmiyor musunuz bizi  :p
:)

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
Kızı yaşında evlenenlerin arttığı ..
Aşkı Memnu " dizilerinin reyting rekoru kırdığı şu günlerde ..
Araştırma  ile ilgili fazlaca yorum yapmak istemiyorum..
Uzmanlardan iyi bilecek değilizya:)