GAZİANTEP HALKI AĞZINDAN PARÇALAR ( eski )

• Konbuyu başlatan ölüdeniz
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Mizah kategorisinde ölüdeniz tarafından oluşturulan GAZİANTEP HALKI AĞZINDAN PARÇALAR ( eski ) başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 7,832 kez görüntülenmiş, 15 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Mizah
Konu Başlığı GAZİANTEP HALKI AĞZINDAN PARÇALAR ( eski )
Konbuyu başlatan ölüdeniz
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan bir dost
Ö

ölüdeniz

İKİ KAYNANA ARASINDA:
- Gerili serili gassın şimdiki gelinler. Ne iş biliyler, ne aş. Biz kaynanamızın urgu sura kül turap olurduk.
- Bizinki bi küfde edip urguna gömey. Ben payıma olan doran avrada şiş çahıla. Kle bu olanar nen avrat azlı oluylar ? Gelinin eteni bi nal söledim, iki nal söledim, bakdım dinnemey, ipini üsdüne addım.
- Ben beni gaynna sandım da öten kele gelin dedim kak acı bi hedik vurda allebene gedek dedim. Ne dese benin bacım “ba sahreyn gere yok.Gönün isteyse sen get.
- Bi şeyi yapma dedin mi angeslek yapar.

İKİ KAYNANA ARASINDA
- Gerili serili kalsın şimdiki gelinler, ne iş biliyorlar, ne aş. Biz kaynanamızın önü sıra kul kurban olurduk.
- Bizimki bir köfte yapıp önümüze koymuyor. Kendi hesabıma, oğlan doğuran kadına şiş çakılsın. Ayol bu oğlanlar neden kadın ağızlı (kadın ağzına bakan)oluyorlar; gelinin yaptığını bir defa söyledim, iki defa söyledim, baktım dinlemiyor, ipini üstüne attım.(Vazgeçip kendi haline terk ettim.)
- Kendimi kaynana sandım da geçen gün “Ayol gelin dedim, kalk azıcık bir hedik(buğday) pişir de Alleben'e (bir gezinti yeri) gidelim.” Dedim. Ne dese beğenirsin kardeş?:Bana senin gezmenin gereği yok. Gönlün istiyorsa sen git.
- Bir şey yapma dedin mi kasten aksini yapar.

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
çok zor geldi bana ???

M

MeDyC

ben niye duymadım bu kelimeleri yaa hayret gaziantep die başka bir ildemi yaşıyorum acaba  ;D

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
MeDyC' Alıntı:
ben niye duymadım bu kelimeleri yaa hayret gaziantep die başka bir ildemi yaşıyorum acaba  ;D
Sen Gaziantep'te yaşadığın halde bilmiyorsan bizim anlamamız çok doğal o zaman :)

B

bir dost

Kullanıcı
19 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
Konya
ünv antep dili ve edebiyatı diye bi ders olsa herhalde bütlerde bile geçemezdim ;D