franz kafka---dönüşüm

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kitap Önerileri kategorisinde keyman tarafından oluşturulan franz kafka---dönüşüm başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 6,303 kez görüntülenmiş, 18 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kitap Önerileri
Konu Başlığı franz kafka---dönüşüm
Konbuyu başlatan keyman
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan su perisi
K

keyman

Kullanıcı
21 Ocak 2009
En iyi cevaplar
0
0
bu kitap 6 milyar insanın yarısın hayattaki yerini anlatıyordurr kesinlikle..

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Franz Kafka'nın "Dava" ve "Aforizmalar" ını okudum.
Anlatımını ilk okuduğumda garipsedim ama okudukça toplumsal olarak olaylara bakışını anladım.
Kitap hakkında biraz daha bilgi verirseniz, sevinirim. :)

K

keyman

Kullanıcı
21 Ocak 2009
En iyi cevaplar
0
0
KİTAP İNSANIN YAŞAMDA YAŞAMAKTAN ÇOK BAZI GÖREVLERİ YERİNE GETİREN BİR MEKANİZMA GİBİ OLDUĞUNU GÖSTERİYOR..BUNA KAFAMDA ÇOK FAZLA ÖRNEK VAR..

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Bu konu diger bölüme daha uygun degil mi?

V

vega

Kullanıcı
24 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Diyarbakır
kitabı  bende okudum kafkanın yaşamında da olduğu gibi olaylara negatif bakması , baş karakterin çektiği acılar bazı okuyucuları bunaltabiliyor ama elbette bakış açısına bağlı olan bir şey keymanında dediği gibi kafkanın ağır dilini soyut bir şekilde yorumladığınızda harika bir romana dönüşüyor bence herkesin okuması gereken bir kitap :) ;)

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
vega' Alıntı:
kitabı  bende okudum kafkanın yaşamında da olduğu gibi olaylara negatif bakması , baş karakterin çektiği acılar bazı okuyucuları bunaltabiliyor ama elbette bakış açısına bağlı olan bir şey keymanında dediği gibi kafkanın ağır dilini soyut bir şekilde yorumladığınızda harika bir romana dönüşüyor bence herkesin okuması gereken bir kitap :) ;)
Haklısın biraz dil'i ağır ve negatif başlıyor kitapları ama "aforizmalar" ında daha net anlaşılıyor aslına, kitapta ne demek istediğini..
Sanırım yazar, toplumsal olaylara öfkesini, bu şekilde dile getiriyor.
Diğer kitaplarını henüz okumadım... :-\

K

keyman

Kullanıcı
21 Ocak 2009
En iyi cevaplar
0
0
önemli olan paylaşmak bence nerde olduğunun ne önemi var ki?

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Gülşah' Alıntı:
Su Perisi' Alıntı:
Bu konu diger bölüme daha uygun degil mi?
?
Sanırım, diğer bölüm derken, " son okuduğum kitap" bölümünü kastediyorsun ama arkadaşımız, okuduğu bir kitabı önermiş  :)
Evet ordan bahsediyorum Gülşahcım...

Bu bölümde kitabın  resmi,arka kapak yazısı ve okudu ise kitap hakkında önerisini almak isteriz tabi...
Arkadaşım sadece okudugu kitap hakkında tavsiyesini yazdıgı için diger bölümün daha uygun olacagını söylemekdi istedigim..
Benim için eksik bir paylaşımdı...Şimdi bu kitabı merak ettiğim için araştırmak mı zorundayım,ekleyen kişi biz bunu yarım veriyorsa ne anlamı kaldı ki burdaki bir tavsiyeye kulak verip teşekür etmemin..

keyman' Alıntı:
önemli olan paylaşmak bence nerde olduğunun ne önemi var ki?
Tabiki önemli olan paylaşmak,ama sitede iki ayrı bölüm oldugu ve bende kitap tanıtımları açarken bir çok sorunla karşılaşıp,sonunda doğru bölüme doğru tanıtımı açmayı öğrendim-öğretildigi için,hakkım olarak burasının degilde tanıtımdaki eksikliginde diger tarafa daha uygun gördügümü  söylemek istedim...

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Yalnız şöyle bir ayırım yapmak gerek Superisi.;
Öncelikle konuyu açan üyemizden özür dilerim, konuyu dağıtmak istemem. :)
İki bölüm ince bir ayırım ile ayrılmakta.
Ve üye Okuduğu kitaba istinaden öneride bulunmuş, diğer bölümümüzde yani "son okuduğum kitap" bölümünde paylaşmak istememiş, önermiş.  :) :-X

K

keyman

Kullanıcı
21 Ocak 2009
En iyi cevaplar
0
0
burda önemli olan şeyler ikinci plana mı atılmış yani..sen artık böyle bir kitabı biliyorsun ve yarın bir gün bu yorumlar aklında olacak.. tabi sen hala üyenin kitabı hangi bölümde paylaştığını düşünmüyorsan 8)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
keyman' Alıntı:
burda önemli olan şeyler ikinci plana mı atılmış yani..sen artık böyle bir kitabı biliyorsun ve yarın bir gün bu yorumlar aklında olacak.. tabi sen hala üyenin kitabı hangi bölümde paylaştığını düşünmüyorsan 8)
Benim demek istedigimi anlamamışın.Kitap demek ben demek,ben demek kitap demek..
Elbet bütün kitapları merak eder konusundan tut yorumuna kadar büyük bir zevkle okurum ama burda demek istediğim şey farklı..Kitap tanıtımı bana göre zayıf kalmış..Şimdi buraya yeni bir kitap tanımak için tıklıyorum,ve gördügüm şey kitap hakkındaki okuyan kişinin görüşüyle kısıtlı..Eksik oldugunu söylüyorum,kitabı tanıtan kişi olarak daha fazla bilgi veremek yerine,git araştır diyorsun....Şimdi gidipde bu kitap neyin nesi diye araştırma yapamam...
Burda gördüm ve sen kitap tanıtımını yaptıgın için senden kitabın kapak resminden tut,arka kapak yazısına kadar bilgi vermeni istiyorum.. 8)
Emin ol bu kitap için başka bir yerde araştırma felan yapmadım,yapmayacagımda..Bekliyorum  8)
Şimdiden teşekkürler.. ::)

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Su Perisi' Alıntı:
keyman' Alıntı:
Benim demek istedigimi anlamamışın.Kitap demek ben demek,ben demek kitap demek..
Elbet bütün kitapları merak eder konusundan tut yorumuna kadar büyük bir zevkle okurum ama burda demek istediğim şey farklı..Kitap tanıtımı bana göre zayıf kalmış..Şimdi buraya yeni bir kitap tanımak için tıklıyorum,ve gördügüm şey kitap hakkındaki okuyan kişinin görüşüyle kısıtlı..Eksik oldugunu söylüyorum,kitabı tanıtan kişi olarak daha fazla bilgi veremek yerine,git araştır diyorsun....Şimdi gidipde bu kitap neyin nesi diye araştırma yapamam...
Burda gördüm ve sen kitap tanıtımını yaptıgın için senden kitabın kapak resminden tut,arka kapak yazısına kadar bilgi vermeni istiyorum.. 8)
Emin ol bu kitap için başka bir yerde araştırma felan yapmadım,yapmayacagımda..Bekliyorum  8)
Şimdiden teşekkürler.. ::)
Bu yoruma şaşırmadım desem yalan olur.
Superisi, hiç bir üyenin, kitap tanıtımını yaparken, kitabın kapak resmini vs... ekleme zorunluluğu yoktur.
Sonuçta bizmle paylaşır, eğer merak ettiğimiz şeyler varsa sorarız ve bilgileniriz ama bu uslüple sormak ne kadar doğru anlayamadım  :-\ :-X

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Tamam kapak resmi olmayabilir,ama kitabın arka kapak yazısını görmek isterdim...
Bu kitsp önerisi ne kadar açıklayıcı allah aşkına Gülaş,hemen karşı rakip olma...
ben açmış olsam böylesi bir konu ve bana gelse böyle bir istek tepki gösterecegime eksik olan şeyi tamamlardım...

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Rakip değilim sadece, cümle içinde kullanmış olduğun; "vermeni bekliyorum, araştırma yapmayacağım" gibi  cümleler rahatsız ettiki eminim sen de ne demek istediğmi anlamışsındır.
Elebette görmek istediğin detayları belirtirsin ama uzlüp Superisi.
Konu fazlası ile dağılmıştır.
Konuyu açan üyemizden kendi adıma özür dilerim.

V

vega

Kullanıcı
24 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Diyarbakır
konu cidden dağılmış ben bari biraz toparlıyım

Gülşah' Alıntı:
vega' Alıntı:
Haklısın biraz dil'i ağır ve negatif başlıyor kitapları ama "aforizmalar" ında daha net anlaşılıyor aslına, kitapta ne demek istediğini..
Sanırım yazar, toplumsal olaylara öfkesini, bu şekilde dile getiriyor.
Diğer kitaplarını henüz okumadım... :-\
bence hemen okumalısınız kafka gerçekten inanılmaz bir yazar olaylara negatif yaklaşması dediğiniz gibi toplumsal olaylara karşı öfkesi olabilir tabi ama bu yorumuna rağmen dünyadaki en çok okunan yazarlar sıralansa eminim kafkada aralarında olurdu umarım hepiniz okursunuz

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Haklısın Vega, Kafka; Toplumsal olayları aktarırken öfkeli ve kitaplarında konu edindiği olaylara bakarsak da haksız sayılmaz.
:)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Gülşah' Alıntı:
Rakip değilim sadece, cümle içinde kullanmış olduğun; "vermeni bekliyorum, araştırma yapmayacağım" gibi  cümleler rahatsız ettiki eminim sen de ne demek istediğmi anlamışsındır.
Elebette görmek istediğin detayları belirtirsin ama uzlüp Superisi.
Konu fazlası ile dağılmıştır.
Konuyu açan üyemizden kendi adıma özür dilerim.
Bende konuyu açan üyemizden özür diler ve halen kitap hakkındaki bilgigi daha net şekilde açıklamasını arz ederim..
Ne yani kitap hakkında bilgi vermeni istiyorum derken uslupsuzluk mu etmiş oluyorum..
O zaman şöyle diyeyim,bu kitabı bize tavsiye ettigin için daha ayrıntılı bilgi talep ediyorum..
Şimdi oldu sanırım...
Kitabı okumuş olsam böylesi taleplerim olmayacak,bend ekendi yorumumu yapacağım...
Eğer üyemiz tavsiye etti ise yardımcıda olmalıdır..
Ben başka kitaplara yorum yaparken,eğer bilgim varsa,üyeyi beklemeden araştırıp ekleme yaparım..
Şimdi burda böylesi bir talep etme benim hakkım...