Fotoğraflı MSN Virüsü

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Teknoloji Dünyası kategorisinde Codex tarafından oluşturulan Fotoğraflı MSN Virüsü başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 11,215 kez görüntülenmiş, 31 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Teknoloji Dünyası
Konu Başlığı Fotoğraflı MSN Virüsü
Konbuyu başlatan Codex
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan palikan
Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
www.kendinigelistir.com
Son zamanlarda en çok sözü edilen virüs MSN yoluyla yayılan fotoğraflı virüs ki asıl ismiyle “IRC-Worm.Win32.Agent.a”. İşleyişi ise şu şekilde: MSN’de arkadaşınızla konuşurken bir anda size arkadaşınızdan “son çektiğim fotoğrafları gönderiyorum” diyerek sıkıştırılmış bir dosya geliyor. Bu dosyanın ismi fotograflar.zip, foto.zip, photo.zip şeklinde isimler alabiliyor. Siz bu dosyayı aldığınız anda sizin listenizdeki kişilere sizden gönderilmiş gibi aynı mesaj ve dosya gönderiliyor. Tabi bizi ilgilendiren kısım bu virüsten nasıl korunacağımız veya bulaşmış olan virüsü nasıl temizleyeceğimiz.

Murat Yılmaz, sitesinde kendi bulduğu çözümlerden bahsetmiş.

Şurada ise virüs daha detaylı olarak el alınmış ve temizleyebileceğiniz programlar paylaşılmış.

Uyarması benden, korunması sizden…

E

ebru_61

Kullanıcı
29 Nis 2007
En iyi cevaplar
0
0
trabzon
son gunlerden basıma gelen bır olay bır turlu kurtulamadık vırusu temızledıkten sonrada pc cok yavasladı ıcımı okudun bılgılendırdıgın ıcın cok sagol nekadar sevındıgımı anlatamam :)

M

Mavison

Kullanıcı
10 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Eskişehir
arkadaslar msn de kabul ettiğiniz dosyayı direk open demeyin bilgisayarınıza indirdiyseniz bile indirdiği yere gidin (Belgelerim/ Alınan dosyalarım ) ve mutlaka resimde olsa indirdiğiniz dosyayı virüs taramasından geçirin, öle açın

E

ebru_61

Kullanıcı
29 Nis 2007
En iyi cevaplar
0
0
trabzon
Mavison' Alıntı:
arkadaslar msn de kabul ettiğiniz dosyayı direk open demeyin bilgisayarınıza indirdiyseniz bile indirdiği yere gidin (Belgelerim/ Alınan dosyalarım ) ve mutlaka resimde olsa indirdiğiniz dosyayı virüs taramasından geçirin, öle açın
sılmıstım ama yınede kurtulamadım TESEKKURLER :)

J

joyful

Kullanıcı
27 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
maalesef  bende karşılaştım o virüs le :(yalnız  anti vüris programım yakaladı onu :D

M

Mavison

Kullanıcı
10 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Eskişehir
ebru_61' Alıntı:
Mavison' Alıntı:
sılmıstım ama yınede kurtulamadım TESEKKURLER :)

ebru eğer güvenli kipte bir tarama yaptırırsan daha garanti olur emin olabilirsin.. cünkü cogu virüs çalısıyor oldugundan yakalanmıyor ve silinmiyor  ;)

Z

zuzu835

Kullanıcı
26 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
:-[hala  kurtulmuş  değilim  pc çok  yavaş  çalışıyor  arkadaşlarım  bana  virüslü  muhamelesi  yapıyors  silmişler  beni  defterden onlara da  bulaşmayım diye:(

E

ebru_61

Kullanıcı
29 Nis 2007
En iyi cevaplar
0
0
trabzon
ay canım benım aynen artık hıcbısey almıyorum msn den dalga gecıyorlar benımle                                                                 benım bılgısayarım hala yavas  program yukledımıze ragmen   :(

K

Kardelen

aynı olayla ben de karşılaştım artık bende bişi kabul etmeye korkuyorum çok  herkes engellemiş beni :( şimdi zar zor düzelltim format attırdım ama bu sefer herşey gitti yaa şimdi düzeldi şükürr :( paylaşım için saolun

bu arada arkadaşlar eğer çok önemli bilgileriniz yoksa pc ye format attırın sorun kalmıyor yada yedekleme yaparak format attrın başka türlü gitmiyor pis şey :)

L

LİBERALHERO

Belli zamanlarda active edilen virüsler var. İsmini hatırlamıyorum ama çok tehlikeli.. Format atsanız bile işe yaramıyor.. Windows u yüklerken, yükleme belli bir süre sonra yavaşlıyor ve 30-45dk. sürmesi gereken yükleme saatlerce hatta günlercede açık kalsa bitmiyor.
Çok deneyimli bir teknisyen arkadaş vardı.. harddiskimi alıp ona götürdüm. Saatlerce uğraştı.. ancak düzeltti.

Tekrar söylüyorum çok tehlikeli bir virüs. E-posta. İnternet sayfası, messenger.. heryerden gelebiliyor. Dediğim gibi belli zamanlarda active ediliyor. Mutlaka t.vde, gazetelerde haber verilir. O gün içerisinde, ethernet kablosunu bile çıkarmanız gerekiyor. Virüs yeni geliştirilmiş olacağı için hiç bir anti-virüs sürümü virüsü tanımıyor ve engelleyemiyor. Virüs girdiğinde ise ekranı beyaz bir örtü kaplıyor. Sonra eski haline dönüyor ve direk virüs olduğu bildiriliyor. Tarama başlatılıyor fakat hiç bir işe yaramıyor... Dikkat edin!..

L

LİBERALHERO

Birde türkçesi "truva atı" olan "trojan"lar var. Bunlar hacker virüsü olarakta bilnir. Çünkü bu virüs bir kere girdiğinde, bir hacker bilgisayarınızı sürekli kontrol eder. İstediği sayafyı açar. Herşeyi görebilir. İstediği osyayı çalabilir-silebilir. Trojan(trojen) girdiği an bilgisayarınızı kapatıp format atmalısınız. Çok önemli dosyalar olsa bile format atın. Hacker in dosyalarınızı çalmasında iyidir. Bir oyun ve ya program gibi masa üstüyle bağlantınızı kesen(yani görev çubuğu başlat menüsü görünmez) pencereler açtığınızda masaüstünde yeni pencereler açılır. Muhtemelen müstehçem resimler veya anti-virüs reklamlarıdır. Zaten bunların çoğu anti-virüs satmak içindir..

M

myener

Kullanıcı
3 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
Antalya
hımmm böyle zipli resim dosyası banada geldi ama msnde fazla konuşmadığım ve samimiyetimin olmadığı kişiydi jesica alba nın resimleri diye yazıyordu ben de hemen o kişiyi aradım yok abi göndermedim dedi hemmen sildim  :D :D :D

K

Kardelen

ee ben senin gibi düşünmedim :) malesef biden ihmakarlığıma geldi düşünmeden hareket ettim sonra başıma gelmeyen kalmadı gerçi allaha şükür şimdi sorun kalmadı ee tabi ben kendime çook kızdım :)

P

Paradoks

Son zamanlarda JPEG. uzantılı virüsler asırı derecede cogaldılar.. Bunları ilgi ceken iceriklerle a-mail olarakta atmaktalar.. ;)

C

CaspeR

Kullanıcı
27 Ara 2006
En iyi cevaplar
0
0
Bilgiler İcin Teşekkürler Arkaşlar. ;)