Fotoğraf keyfim

• Konbuyu başlatan ThuNDeR
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Anlık Kareler (Fotoğraf Dünyası) kategorisinde ThuNDeR tarafından oluşturulan Fotoğraf keyfim başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 28,787 kez görüntülenmiş, 73 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Anlık Kareler (Fotoğraf Dünyası)
Konu Başlığı Fotoğraf keyfim
Konbuyu başlatan ThuNDeR
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan crt
M

morkelebek

Kullanıcı
28 Tem 2010
En iyi cevaplar
0
0
Seçim yapıp alıntı yapamadım...
Tüm kareler birbirinden güzeldi...
Teşekkürler paylaşım için...

T

ThuNDeR

Kullanıcı
28 Haz 2006
En iyi cevaplar
0
0
Gaziantep
www.osmanmaasoglu.com
Cσ∂єx' Alıntı:
Osman, bayağı iyi çekimler olmuş ya...
Ben senin bu yanını bilmiyordum cidden  ::)
Yani aslında hep çekerdim de, özellikle zaman ayırmazdım.. fakat son zamanlarda biraz iş gereği birazda keyfi zaman ayırıyorum, çokta keyifli olu yor.. donanımda iyi, sonuçlarda beğeniliyor. bakalım daha ne kadar iyi şeyler çıkar. bunlar ilk mahsüller sayılır. ;)

N

nil_92

Kullanıcı
26 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
hepsi çok güzel gerçekten başarılar:)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Fotoğraflarını tek tek inceledim bende bir fotograf tutkunu olarak çok beğendiğimi ve bunlarla ilgili bir kaç sorum olacagını belirtmek isterim :)

Gece gece gözlerimi alamadım :) Sorularıma makul ve beni tatmin edecek şekilde yanıt verirseniz bir daha aynı soru üstünde durmayacağıma bende söz veririm :)

İlk sorum,beni inandırmanız gerek böylesi net ve güzel fotoğrafları açılarını ayarlayarak hiç bir teknik yardım almadan nasıl çekmeyi başarabildiğinizi bilmek istiyorum ama sakın "yetenek" diye yazmayın inanmam  :)Ve şuan kullandığınız-yani yukardaki fotoğrafları çektiğiniz makinenin özelliklerini- makineyi bize biraz tanıtırsanız 2 megapiksel makinyle nasıl bu kadar başarılı olduğunuzu bende belki anlarım ve resimlerde oynama yapmak sizce etik mi :) bece değil,orjinalleğini bozuyorsunuz ve bozduktan nereye giderseniz gidin fotoğraflarınız gerisin geri verirler söyleyim hiç mütevazi havasınada girmeyin :)

Şimdi bir kaç fotoğraf hakkında sorularım olacak  yanıtsız bırakmassan sevinirim-sen istedin napim-  ;)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Thunder' Alıntı:

Bu fotografta çok hoş açısı ve ışığın yönü özellikle yatarak mı çektin nedir amotör fotoğrafçımız Osman bey :)

Thunder' Alıntı:
İki pencereli dar bir alanda gölgelenen kısımları yakalamanız çok güzeldi bunu sırrınıda isterim yoksa  :p

Thunder' Alıntı:
Aşağıçavundur Köyü - Çubuk / ANKARA (2005)

MegaPixel sevdalısı arkdaşlar için 2 MP lik makina çekimi.
Sevda varsa içindedir, dışarısı yıkık yada lüks önemi yok.

bak bu ödülü hakedecek kadar güzel olmuş altına uygun bir yazıyla ne paylaşımlar yapılır bunla :)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Thunder' Alıntı:
İşte budur,karanlık ve aydınlığın fotoğrafı bu kadar net çekilir,tebrik ediyorum seni bir ara ders almak isterim nelere dikkat etmeli,ışığı ve açıyı nasıl ayarlamalı :)

Hayatımda buna benzer bu iki zıd kutup gibi iki mevsimi aktaran resim çektim yarışmaya göndermek için bekliyorum haberin olursa bildirmen yeterli yerimi biliyorsun :)
İşte benim çektiğim fotoğrafım,makine 11 megafiksel normal dijitallerden söyleyim :)

T

ThuNDeR

Kullanıcı
28 Haz 2006
En iyi cevaplar
0
0
Gaziantep
www.osmanmaasoglu.com
[quote author=Su Perisi]
Fotoğraflarını tek tek inceledim bende bir fotograf tutkunu olarak çok beğendiğimi ve bunlarla ilgili bir kaç sorum olacagını belirtmek isterim :)
Gece gece gözlerimi alamadım :) Sorularıma makul ve beni tatmin edecek şekilde yanıt verirseniz bir daha aynı soru üstünde durmayacağıma bende söz veririm :)
İlk sorum,beni inandırmanız gerek böylesi net ve güzel fotoğrafları açılarını ayarlayarak hiç bir teknik yardım almadan nasıl çekmeyi başarabildiğinizi bilmek istiyorum ama sakın "yetenek" diye yazmayın inanmam  :)Ve şuan kullandığınız-yani yukardaki fotoğrafları çektiğiniz makinenin özelliklerini- makineyi bize biraz tanıtırsanız 2 megapiksel makinyle nasıl bu kadar başarılı olduğunuzu bende belki anlarım ve resimlerde oynama yapmak sizce etik mi :) bece değil,orjinalleğini bozuyorsunuz ve bozduktan nereye giderseniz gidin fotoğraflarınız gerisin geri verirler söyleyim hiç mütevazi havasınada girmeyin :)
Şimdi bir kaç fotoğraf hakkında sorularım olacak  yanıtsız bırakmassan sevinirim-sen istedin napim-  ;)

[/quote]

Merhaba.. siyah beyaz yıkık ev resminin 2 MP olduğu sana inandırıcı gelmiyorsa bu sence yetenek değil midir? ayrıca ben iddia etmiyorum öyle diyorlar :).
resimleri neyle çektiğim çok önemli değil aslında, eski ev bunun önemli örneği.
şu an kullandığım Canon DSLR modellerinden bir makina

10.2 MP
resimlerle oynama konusuna gelince, bütün çekilen resimler küçükte olsa işleme gerektirir, bu sanatta ve işin sektöründe kabul edilebilir bir durum. kimisinde ışık eksik yada fazladır kontrast ayarlarsın kiminde gerçek renkleri yakalayamamış biraz renk doygunluğu verirsin. kimiisini siyah beyaza kiminide sepia moduna çevirirsiniz. Öncesi ve Sonrası şeklinde birkaç müdahle edilmiş resim gösteririm bir ara. evet gerekliymiş dersiniz.

T

ThuNDeR

Kullanıcı
28 Haz 2006
En iyi cevaplar
0
0
Gaziantep
www.osmanmaasoglu.com
Su Perisi' Alıntı:
Thunder' Alıntı:

Ortamları biraz kötü olsada, çok güzeldiler.
"Aşk" konulu bir fotoğraf yarışmasına gönderdim bakalım.. :)
Bu fotoğrafla yarışmaya alınmaman doğal ben pek aşk göremedim gördüğüm tek şey manzaranın güzelliğinde mest olmuş iki papagancık :) Papağan dedimde bizde de var bu papağandan ama ciinsini bilmiyoruz,sen çektiğine göre bilirsin söylede bizde bilelim :)

Papağanın renkleri muhteşem ama donuk bakışlı şeyler anğut gibi bakıyor hissi verdirdiler kızım buna "tropik meyve "adını koydu canı çekip yemesin  :)
Aşk'ı görmediysen daha resme bakmadın o zaman. Cinsini inan hatırlamıyorum, o kadar çeşit vardıki orda.

T

ThuNDeR

Kullanıcı
28 Haz 2006
En iyi cevaplar
0
0
Gaziantep
www.osmanmaasoglu.com
Mümkün olduğunca flaş kullanmıyorum. yanan o lambayı flaşla o şekilde çekmek imkansız zaten. keza küçük makineylede çok güç.

H

hayalhane

Photoshop'da iyiisn sanırım Osman abi.Ben daha öğrenemedim.
Çok az biliyorum. :)
Öğrenirsem burda bitane eleştiriye  sunacam.
Heveslendim vallahi. :)

T

ThuNDeR

Kullanıcı
28 Haz 2006
En iyi cevaplar
0
0
Gaziantep
www.osmanmaasoglu.com
Ben grafik tasarımcıyım, bilenler bile unuttu sanırım. :) fotoğrafçılık konusunda prof. değilim eğitimde almadım ama güzel şeyler çıkıyorsa oda resimlerin işimin bir parçası olmasından dolayıdır belki.

H

hayalhane

Abi konu dışına çıktım iyice,ama yeri gelmişken sorayım;Şimdi sen photoshop biliyosun,flash da biliyosundur.
Grafik işi için iş imkanı var mı ?Ben lisedeyim.Seneye Üniversiteye gidecem.
Ne Okusam Bu bilgisayar konusunda diye düşünüyorumda.. :)

T

ThuNDeR

Kullanıcı
28 Haz 2006
En iyi cevaplar
0
0
Gaziantep
www.osmanmaasoglu.com
Flash web animasyoncuların programı, ben sadece grafik, Illustrator Photoshop Coreldraw Lightroom kullanıyorum.
Grafik tasarım bölümleri var üniversitelerde araştır, iş imkanı tabi var, açıkta kalmazın, keyifte alırsın parada kazanırsın.

H

hayalhane

Tabi kesinlikle,grafik tasarım açıkta kalan yok hiç.
Hatta lise de bilgisayar web tasarım ve programlama mezunlarından dahi alım var.
Onu araştırdım.Üniv.'de bölümlerini ben bugün araşturıyım.
Teşekkürler bilgilendirdiğin için Osman abi. :)

T

ThuNDeR

Kullanıcı
28 Haz 2006
En iyi cevaplar
0
0
Gaziantep
www.osmanmaasoglu.com
Ben biraz tarihe karışayım yine, eski tarihten yeni kareler alayım. bugün mekan "bey mahallesi"
yarın kısmetse, 1 yıl aradan sonra Rumkale'de OFFSHORE yarışlarını kareleyeceğim.  Yarışmacılar İspanya, Almanya, ABD, Belçika, Fransa, Danimarka ve Türkiye'den. (20 yarışmacı) yakın olanları bekleriz ;)

iyi hafta sonları herkese.