Fikirlerinize ihtiyacım var...

• Konbuyu başlatan Dashuu
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Meslekler Rehberi kategorisinde Dashuu tarafından oluşturulan Fikirlerinize ihtiyacım var... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,354 kez görüntülenmiş, 8 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Meslekler Rehberi
Konu Başlığı Fikirlerinize ihtiyacım var...
Konbuyu başlatan Dashuu
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Batusch
D

Dashuu

Kullanıcı
10 May 2009
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Bu yıl elimde olmayan sebeplerden ötürü 2. sınıftan üniversiteyi bırakmak zorunda kaldım.Bu sebeple bir lise mezunu olarak,kendimi geliştirebileceğim ve kariyer yapabileceğim bir iş dalı arıyorum.Lakin bir türlü aradığım tarzda eğitim veren bir kurum bulamadım.Sizlerden bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

İş bulabileceğim sertifika programları olabilir,kendi tecrübeleriniz olabilir.Yardım lütfen :( cidden kötü durumdayım.

B

Batusch

Kullanıcı
22 Mar 2009
En iyi cevaplar
0
0
hangi bölümü okudun?

D

Dashuu

Kullanıcı
10 May 2009
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Elektronik mühendisliği.

Lakin yarım bıraktım.2 sınıftan terkim.Bırakma sebeplerimden birisi de bu meslekten nefret etmem. :(

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
Dashuu' Alıntı:
Bu yıl elimde olmayan sebeplerden ötürü 2. sınıftan üniversiteyi bırakmak zorunda kaldım.Bu sebeple bir lise mezunu olarak,kendimi geliştirebileceğim ve kariyer yapabileceğim bir iş dalı arıyorum.Lakin bir türlü aradığım tarzda eğitim veren bir kurum bulamadım.Sizlerden bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

İş bulabileceğim sertifika programları olabilir,kendi tecrübeleriniz olabilir.Yardım lütfen :( cidden kötü durumdayım.
Dashuu' Alıntı:
Elektronik mühendisliği.

Lakin yarım bıraktım.2 sınıftan terkim.Bırakma sebeplerimden birisi de bu meslekten nefret etmem. :(
Hayatının hatasını yapmak üzeresin desem pek de yanlış olmaz. Elektronik mühendisliğini bırakmakla değil, elinde imkanların varken okumayı bırakmakla yapmışsın. Lise mezunu olarak istediğin gibi bir iş bulman pek de mümkün değil. Ancak ve ancak kendi işini yapacaksın ya da bir konuda gerçekten uzman gibi bilgi sahibi olacaksın.

Eğer okuma imkanın varsa tekrar üniversiteye devam et, eğer yoksa da hangi dalda ilerlemek istiyorsan, o konuda bir kurs ya da eğitime git.

S

spiritualsigns

Olan olmuş.. Hoş af çıkar belki... geri dönebilirsin..  ancak bilişim sektöründe şansını deneyebilirsin... Web tasarım kursları var... grafikerlik olabilir... İlgi alanlarının ne olduğunu bilmediğimizden fikir vermemiz zor yani... tekrar sınava girmeyi düşün mesela... istediğin ilgilendiğin bir bölüm mutlak vardır...

I

ibrahim58

Kullanıcı
9 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Sivas
Hangi işi yapmayı daha çok seviyorsan onu tercih et. Yoksa başkalarının yönlendirmeleri ile tercih ettiğin işte başarılı olunmaz.

D

Dashuu

Kullanıcı
10 May 2009
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Açıkçası SABANCI ÜNİVERSİTESİNDE "yönetim bilimleri" diye bir bölüm var.Bu bölümü okumak isterim,lakin sayısal çıkışlı olduğum için öss sınavından 300 dahi alsam,okul puanım kırılıyor.Bu sebeple bu bölüme "Burslu" olarak yerleşme imkanım yok.

Sizler bana iki yönden yardım edebilirsiniz.

1)Özel bir üniversite de okuyabilmemi sağlayacak kredi veren bir kuruluş var mı ? ( Geri ödemeli olabilir.Yıllık 25 milyarı tutan harç parası için.)

2)Yönetim bilimleri ya da üst düzey yöneticilikle ilgili sertifika veren bildiğiniz özel kurslar var mı ?

Bazı arkadaşlar grafik,autocad gibi programlar önermişler saolsunlar.Lakin yapı olarak,tek isteğim yönetici olabilmek.Gerekirse ,lakin dediğim gibi çok kararsız bir konumdayım.

Yardım eden arkadaşlara şimdiden kucak dolusu sevgiler...

A

aslı_5

Kullanıcı
14 Tem 2010
En iyi cevaplar
0
0
okula devam etmelisin istedign alanda diploma çok önemli özeliklede iş hayatında...

B

Batusch

Kullanıcı
22 Mar 2009
En iyi cevaplar
0
0
Üniversite sınavına tekrar girebilirsin. Kıbrıstaki üniversiteleri araştırmanı tavsiye ederim, oralardaki bölümlerin tam burslu puanları çok daha düşük. beğendiğin ilgin olan bölümler olursa orada eğitime başlaman mümkün olabilir. Bunun yanında elektronik dalında herhangi bir pratik bilgin varsa bunu geliştirebilir yaratıcı fikirlerle birkaç küçük tasarımda bulunabilirsin. Örneğin kuzenim ilk sınıfta robot tasarlamıştı ve güzel yorumlar aldı. Şimdi led teknolojisi üzerine yöneldi. Önemli olan neye ilgin var ya da hangi konuda bilgilisin. Pilot olmayı da düşünebilirsin. THY özelin dışında Almanya merkezli bazı sınavlar ve alımlar yapıyor. Araştırmanı tavsiye ederim.

Başarılar dilerim.