evlilikte sizce yaşın önemi varmı arkadaşlar

• Konbuyu başlatan özoefe
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde özoefe tarafından oluşturulan evlilikte sizce yaşın önemi varmı arkadaşlar başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 19,245 kez görüntülenmiş, 91 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı evlilikte sizce yaşın önemi varmı arkadaşlar
Konbuyu başlatan özoefe
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan hırslı.28
Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bu konuya, "tabulaştırılmış" "uyulmaya zorunlu bırakılmışız" gibi şeyler yazmak için geri döndüm ve üstteki iki mesajı okuyunca gülümsedim.
İnsanlar her yaştan kişilerle arkadaş olabiliyorlar, kafa yapıları farklı olmadığında ve gayet güzel anlaşabiliyorlar yaş falan filan gözetmeden.
Sanırım bu konuda yaşın etkenliği aslında cinsel anlamda.
Kadınların biraz daha erken yıpranması ve deforme olması olabilir mi?(sarkmalar, selülitler falan filan gibi sorunlar)

L

lavinyaa

Kullanıcı
16 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
:)) belkıde

bekar erkek arkadaslarımızla aramızda geyıgı doner hep '' kel kalmadan, göbek yapmadan bulmalısın bır cıtır.boyle gıderse evde kalırsın''  ;D

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
lavinyaa' Alıntı:
:)) belkıde

bekar erkek arkadaslarımızla aramızda geyıgı doner hep '' kel kalmadan, göbek yapmadan bulmalısın bır cıtır.boyle gıderse evde kalırsın''  ;D
Evet evet erkeklerin kanayan yarasına parmak basın yav  kellik ve göbek  ::)

I

ixlam

Kullanıcı
11 Mar 2010
En iyi cevaplar
0
6
Kayseri
www.iclalaydinfan.com
Yaş farkı bence o kadar da büyük bir mesele değil. Yani ne olmuş biri birinden önce ya da sonra doğmuşsa? Bu sadece kişilerin anne-babalarının belirlediği bir zaman sonuçta. Hiçkimse yaşını, cinsiyetini, ailesini seçme şansına sahip değil. Ama evleneceği kişiyi seçme şansına sahip. Neden seçenekleri daraltalım ki...

Q

qamse

Önemli  :)
Benim evleneceğim kişi ya benimle yaşıt yada 1-2 yaş büyük olmalıdır . :)

I

ixlam

Kullanıcı
11 Mar 2010
En iyi cevaplar
0
6
Kayseri
www.iclalaydinfan.com
kızlar genelde kendinden büyükleri tercih ediyor(gördüğüm kadarıyla) erkekler de kendinden küçükleri tercih ediyor(çoğunlukla) garip...

E

emine**

Kullanıcı
16 Şub 2010
En iyi cevaplar
0
0
bencede yaş farkı önemli 4 5 yaş olabilir ..yaşını göstermiyorsa bu yaş farkı 7 8 de olaiblir ama daha fazlasını istemem...

B

busra309

Kullanıcı
22 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
Kayseri
bence çok önemi var.çünkü insan belli bir yaşa geldiğinde bazı şeylerin değerini anlayabilir...

B

blt.cemile

Kullanıcı
11 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bence bayanlara da evlenme yaşı 20-25 olmalı.
Erkekler 25-30 yaş arası ideal.
Yaş farkı en fazla 7 diye düşünüyorum ama;
Yaş önemli değil tabi ki.
Öncelikle sorumluluk sahibi olması lazım,bilinçli olması,fakındalık da çok önemli.
Eşlerin bribirlerine saygılı olması çok önemli,çünkü saygı olmayan bi'ilişkide ne kadar seversen sev sevgi bi zaman sonra biter.
İnsanın kişilikle olması da gerekir,ne istediğini bilen bi birey,ayaklarının üstünde durabilin,olgun bi insan olması lazım....
Şimdilik aklıma bunlar geliyor:)
Ayrıca Zeynep'te çok güzel yorumlamış,katılıyorum:)

T

turtur

Kullanıcı
8 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Zeynep hanım herzaman olduğu gibi adını koymuş konunun ama bir kezde ben söyleyeyim :) bikere erkekler daha büyük olmalı mantığının arkasında ne olduğunu çok merak ediyorum.1.sınıf dünya ülkelerinde böyle bir düşüncenin olabilme ihtimali yok bana kalırsa..evlilik dolaylı olarak çocuğu meydana getirdiği için ben geç anne-baba olunmasına biraz karşıyım..ayrıca insanların kimlik yaşından çok fiziki,mental yaşı çok daha önemli..kısacası 2 eşin uyumu söz konusu olursa "yaş farkı" 2. plana kalıyor bence..
paylaşıma teşekkürler  :)

Q

qamse

kadınlar erkeklerden biraz daha oldgundur bu yuzden 1-2 yaş buyuklerını ısterkler

H

hırslı.28

Kullanıcı
16 Tem 2009
En iyi cevaplar
0
0
Mor-Menekşe' Alıntı:
Bence bayanlara da evlenme yaşı 20-25 olmalı.
Erkekler 25-30 yaş arası ideal.
Yaş farkı en fazla 7 diye düşünüyorum ama;
Yaş önemli değil tabi ki.
Öncelikle sorumluluk sahibi olması lazım,bilinçli olması,fakındalık da çok önemli.
Eşlerin bribirlerine saygılı olması çok önemli,çünkü saygı olmayan bi'ilişkide ne kadar seversen sev sevgi bi zaman sonra biter.
İnsanın kişilikle olması da gerekir,ne istediğini bilen bi birey,ayaklarının üstünde durabilin,olgun bi insan olması lazım....
Şimdilik aklıma bunlar geliyor:)
Ayrıca Zeynep'te çok güzel yorumlamış,katılıyorum:)
bende katılıyorum aynen benim düşüncelerim bu