EVLİLİK

• Konbuyu başlatan arzu kına
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde arzu kına tarafından oluşturulan EVLİLİK başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,365 kez görüntülenmiş, 18 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı EVLİLİK
Konbuyu başlatan arzu kına
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Mrs.Jadem
A

arzu kına

Kullanıcı
9 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
türkiye
ARKADAŞLAR EVLİLİK HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BİLDİRİRMİSİNİZ LÜTFEN
YENİ EVLENENLER , EVLİ OLANLAR EVLİLİK HAKKINDA YAZIN LÜTFEN....
EVLİLİĞİN UZUN SÜRMESİ İÇİN NELER YAPMAK LAZIM ...
ANLAŞMAK İÇİN NELER YAPMAK LAZIM...
SAĞLIKLI İLETİŞİM NASIL KURULUR...

T

tugba 44

Kullanıcı
26 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
16
karsilikli sevgi,saygi ve anlayis... cok klasik oldu ama  bi evliligin olmazsa olmazlari bence :)

S

seca

Kullanıcı
1 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
mersin
işim gereği evli olan birçok insanla bu konuyu konuştum ben...onları zevkle dinledim...

harika birşey ya...40 yıl evli olupta birbirlerine hala hayatım bana yardım edebilirmisin deyip...hala elele tutuşup yürüyüşe cıkan çiftlere bayılıyorum ben...çok tatlı oluyorlar ve bunu onlara her zaman söylüyorum...

saygı en temel kural ya...ardından diğerleride beraberinde geliyor ve uyum oluşuyor...

sevgile kalın kocaman :)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
tugba 44' Alıntı:
karsilikli sevgi,saygi ve anlayis... cok klasik oldu ama  bi evliligin olmazsa olmazlari bence :)
Kısa ama net sadece evlilik içinde değil genel anlamda bunlar gerekli
Teşekkürler.

S

s_safiye

Kullanıcı
20 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
tugba 44' Alıntı:
kesinlikle katılıyorum..tvye çıkıp da "maddi durumu iyi olan,beni taşıyabilecek,kariyer sahibi,gezmeyi seven vs... " diye başlayan cümlelerle kendine eş aramak moda oldu..
Ne önemi varki bunların saygı yoksa karşılıklı anllayış yoksa..
Ben evli değilim ama uzun evliliklerin sırrı doğru iletişim,bencillk etmeden karşındakini anlamaya çalışmak,önce kendine sonra karşındakine saygı,sevgi ve güven, "sen"i "ben"i kaldırıp biz olmaktan geçer diye düşünüyorum..

O

ozlemcopcu

Kullanıcı
9 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Arkadaşlar herşeyi söylemissiniz. Bana "ben evlenemek istiyorum" dışında bişi kalmamış :)

A

alpagu

Kullanıcı
6 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
Aydın
www.besyohaber.com
evlilik gerçekten ciddi bir olay gerçi yaşım itibariyle ne kadar saglıklı düşünürüm belirsiz ama benim görüşüm önce mentel olarak anlaşma lazım yani kafaların uyması birbirlerini anlamaları lazım yoksa sadece maddi açıdan düşünülürse zaten gitmez bir yerde tıkanır eşlerin bir birlerine saygı duyması gerçekten sevmesi gerek çünkü bir kaç aylık iş deil ömür boyu hayatını her şeyini paylaşacaksın hiç kolay deil...

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bu da bir tavsiye ,gün içerisinde fazla beraber olmazsan gayet güzel evlilik yürür.Günlük iki saat görüşmek yeterli ;D

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bırakın evliliği bazen iki dost, ana-kız,..vs bile beraber yaşayamıyoruz. Evlilik daha da zor tabiiki. Bunun için bence öncelikle karşıdakinin dört dörtlük bir insan olmasını beklememek gerekiyor. Bazen bir gözümüzü, bir kulağımızı kapatmak gerekiyor. Herkes bizimle aynı karakterde olamaz, bunu bilmeliyiz ve ona göre davranmalıyız.

E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
evlendikten sonra gözünüzü yarı yarıya kapatın herseyi görmeyin duymayın bilmeyin.. eşinize ilgili samımı dürüst olun.. zorlukları beraber asın böle olursa ii olur heralde.. SAYGIYLA SAMİMİYETİN FARKINI KARISTIRMAMAK GEREK :D :D

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Hani bazı durumlar vardır yaşamadanda gözlemleyerek ve öğrenebiliriz,ama öyle durumlar vardır ki yaşanmadan bilinmezler...
Evlilik de benim için 2.şıkkı içermekte.
Elbette saygı önemli ama saygı her ilişkide önemli değil mi,neden hemen ilk sırada bu yazılır ki..
Bence evlilikte özveri,fedakarlık ve en öenmlisi biz kavramları önemli.
Didem'in dediği gibi yeri geliyor ailemizle bile fikir ayrılıklarına düşüyor,tartışabiliyoruz...
Bu yüzden pembe hayaller yerine daha gerçekçi düşünerek evlenmeliyiz...

B

birtanem

Kullanıcı
30 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
Sevgi , saygı ve dürüstlük evliliğin yapı taşı belki ama bir evliliğin güzel yürümesi için tek başlarına yeterli değiller bence.
Evlilikte denge olayını korumak da çok önemli. Ne diyordu yazar  "şarabı aynı şişeden ama farklı kadehlerden içececeksiniz" "Aynı ekmeği bölüşeceksiniz fakat ayrı dilimleri yiyeceksiniz".
Aynı elmanın iki yarısı olmaya gerek yok bence evliliklerde. Eşlerin , birbirlerinden farklı olduklarının , aynı şeyleri sevmek zorunda olmadıklarının, herşeyde anlaşamayacaklarının da farkında olmaları  gerekir diye düşünüyorum mutlu bir evlilik için.

A

arzu kına

Kullanıcı
9 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
türkiye
düşünün ki evlisiniz
eşinizle iletişim kuramıyorsunuz farklı dillerde konuşuyorsunuz sanki ne yapardınız ?

Y

YEŞİLAY

Kullanıcı
6 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bilemiyorum kavga çıkar herhalde :D ya da zorla kimseye kendi fikirlerini empoze ettirmemek lazım olduğu gibi kabullenip sevmediğimiz huylarını tatlılıkla çözmeye çalışabiliriz başarabilirsek çok güzel

A

arzu kına

Kullanıcı
9 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
türkiye
yeşilay tatlılıktan kastın ne mesela aç bakalım şu konyu :)

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
Hayatınızın sonuna kadar aynı kişiyi sevmeye, bütün dertlerine katlanmaya hazırsanız evlenebilirsiniz. Bu da ancak büyük bir aşk ile olabilir sanırım. Diğer evlilikler sadece evlenmiş olmak için yapılmıştır. Zaten öyle olanlar da pek mutlu geçmiyor.

M

Mrs.Jadem

Kullanıcı
7 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Nedense evliliği kendime çok uzak görüyorum..o yüzden şu yada bu olmalı diye yorumlarda bulunamayacağım.. :D