EVLENECEK GENÇLER MUTLAKA OKUYUN!

• Konbuyu başlatan rüya
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde rüya tarafından oluşturulan EVLENECEK GENÇLER MUTLAKA OKUYUN! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 6,212 kez görüntülenmiş, 25 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı EVLENECEK GENÇLER MUTLAKA OKUYUN!
Konbuyu başlatan rüya
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan yiğido58
R

rüya

Kullanıcı
14 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
ankara
Her genç hayaller kurarak evlenir. Kimi''kalbine mukabil bir kalp'' ''bularak mutluluğu yakalar, kimi yakalayamaz. Hayat arkadaşına ''İyi ki evlendim.'' diyenler olduğu gibi; ''Ah! Keşke evlenmeseydim..''diye feryad ü figan edenler de vardır...Yeni evlenecek olan gençler sonradan ''keşke'' demek istemiyorlarsa şu noktalara dikkat etmelidirler:

1) KENDİNİZİ TANIYIN
Eşinizi tanımadan önce kendinizi tanıyın. Evlilikten ne bekliyorsunuz? Evlilik sizin için ne ifade ediyor? Neden evleniyorsunuz? Evlilik bir fantezi mi? Yoksa hayat arkadaşlığı mı?

2) RUHEN OLGUNLAŞIN
Belirli bir ruhî olgunluğa gelmeden evliliğe yanaşmayın. Çünkü evlilik, evcilik oyunu değil. ''Biraz oynar usanırsam eşyalarımı alıp eve dönerim.'' diyemezsiniz. Evlenirken her zorluğa ve fedakârlığa katlanmayı göze alın.

3) EĞİTİMİNİZİ TAMAMLAYIN
Mesleki eğitiminizi ya da kariyerinizi tamamlamaya özen gösterin.

4) REALİST OLUN
Gözünüzdeki pembe gözlüğü bir kenara bırakıp, realist olmaya çalışın. Çünkü hayal üzerine kurulan evlilik, ilk hayal kırıklığıyla yıkılabilir.

5) ''DEĞİŞTİRİRİM'' DİYE DÜŞÜNMEYİN
Bazı şeyleri içime katlarım, beğenmediğim huylarını değiştiririm diye düşünmeyin. O zaman evliliğiniz bir şeyleri değiştirme savaşına dönüşür. Sürekli ''Neden öyle yaptın? Niye böyle yapmıyorsun? Ben şundan hoşlanmıyorum. Ama sen yapmaya devam ediyorsun. Şu huyundan vazgeç.'' demekle geçer.

6) İNANÇLARINIZA UYGUN OLANI SEÇİN
Kendi dini inançlarınıza uygun birisini tercih edin. Kadın namaz kılar kocası içki masası hazırlatırsa, ya da erkek namaz kılarken eşi tersini yaparsa mutluluk oranı o ölçüde azalır. Eşler sürekli ''sen yanlış yapıyorsun, ben doğru yapıyorum'' tartışması yapar.

7) HUY, AHLAK VE MİZACA DİKKAT!
Huy, ahlak, mizaç ve hatta zevklerde bile uyum içinde olan kişileri tercih etmek evlilikte mutluluğa bir adım atmış olmak demektir.

8) SEVGİ ÖNEMLİ
Aşık olmadan evlenmem demek ne kadar yanlışsa; sevginin sıfır olduğu bir evliliği de mantık evliliği yapıyorum diye yapmak yanlıştır. Sevmediğiniz, içinizin ısınmadığı komşunuzla bile yapamazken hayat arkadaşıyla hiç yapamazsınız.

9) AİLENİZİN GÖRÜŞÜNE ÖNEM VERİN
Sonradan ''Ben nerede yanlış yaptım?'' dememek için ilk anda yanlış yapmayın. Çünkü kimi gençler ailelerin denk görmediği eşlerle evleniyorlar. O an hisleri mantıklarını örtüp aileyi dinlemiyorlar.

Alıntıdır

O

okyanusya

Kullanıcı
3 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
zor bu işler zor.Allah yardımcımız olsun.Teşekkürler.........

C

CaspeR

Kullanıcı
27 Ara 2006
En iyi cevaplar
0
0
Yapılsaması geren gercekten'de bunlar. DİKKAT edilmesi gereken bilgiler.Teşekkürler. :)

C

CaspeR

Kullanıcı
27 Ara 2006
En iyi cevaplar
0
0
Amin ki ne Amin okyanusya ;)

B

beyzatunc

Kullanıcı
20 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
çok doğru yazılmış evleneceğin insan biraz da senin gibi olmalı. Allah herkesin gönlüne göre versin

E

esranur

Kullanıcı
19 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
aminn arkadaslar :)

D

dileklerperisi

Kullanıcı
8 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
çok önemli uyarılar bunlar  :eek:
Teşekkürler

A

ayben

hmm gerçekten de öle evlenmek zor iş gerekli olgunluğa erişmek lazım Allah herkesin yardımcısı olsun ve gönlüne göre versin inşallah :)

F

fishifishi

Kullanıcı
23 Kas 2006
En iyi cevaplar
0
0
Bolu
bunlar gerçekten çok doğru ama bizler nekadar algılayıp ne kadarını kullanıyoruz tartışılır :eek:

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Bu analizlerin hepsini yapan kişi kanımca zaten evlenmez :)

P

POZİTİF

Kullanıcı
5 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
İZMİR
ÇOK GÜZEL BİR YAZI RÜYACIM  ;)
EMEĞİNE SAĞLIK İYİ BİR KONUYA DEĞİNMİŞSİN
GERÇEKTEN DOĞRU İNSANI BULMAK ÇOK ZOR ŞİMDİ...  :-\
ALLAH YRD OLSUN  :'(

E

ercan

Kullanıcı
8 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
zor iş hakikatende ;ama saygı bence en önemli olanı onu niye yazmamışlar anlamadım ???

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Ooff zor iş ya evlilik hiç evlenmesek olmazmı :-\

M

mavidünya

Kullanıcı
11 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Rabbim hepinizin gönlüne göre versin arkadaşlar. Bunların hepsi çok önemli tabi. sunuda unutmamak gerek karşılıklı anlayış.  ;) :)