Eskiye Dönük eşylarınızı saklarmısınız yoksa atar mısınız?

• Konbuyu başlatan GulsahToptas
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde GulsahToptas tarafından oluşturulan Eskiye Dönük eşylarınızı saklarmısınız yoksa atar mısınız? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,847 kez görüntülenmiş, 24 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Eskiye Dönük eşylarınızı saklarmısınız yoksa atar mısınız?
Konbuyu başlatan GulsahToptas
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan GulsahToptas
G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Yeni bir hayat kurdunuz diyelim kendinize,yada yeni bir sevgiliniz var yada yeni bir iş....
Eskiye dönük bir çok hatıranızın olduğu resimlerinizi,yazılarınızı,biriktirdiğiniz ufak tefek objeleri...v.s...saklar mısınız yoksa dönem dönem ruhen temizlik yaptığınız da bunları da temizler misiniz?

Lütfen olmaası gereken cevabı vermeyin... :)

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
ne saklarım , ne atarım. evde kenarda dururlar, zamanla ortadan kaybolurlar. bazen en ihtiyacım olduğu anda tekrardan karşıma çıkarlar. ilginç aramız :)

M

mustang73

Kullanıcı
23 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
vietnam
satarım ama para etmiyolarsa dursunlae ne zararı var

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Bu soru şurdan aklıma geldi ;geçen gün odam da temizlik yaparken eski bir ayakkabı kutusunda eski resimlere ve ufak tefek biriktirdiğim,cicili bicili tokalara rastladım....
Huy olarak saklamayı sevmediğim için kutunun içinde ki bir çok eski şeyleri,hatıraları çöpe attım.
Garip ama sonra da oturup düşündüm..gece olunca daha bir duygusal davrandım kendime sanırım çünkü gözümün önüne attığım resimler gelince eskiye döndüm...
Canım acıdı biraz ,biraz güldüm ama iyi ki atmışım dedim kendime...

T

tugba 44

Kullanıcı
26 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
16
bende yer tutmasindan dolayi cope attigim zamanlar oluyo ama yine de atarken insanin ici aciyo sonucta herbirinde bi hatiram var :'(

M

mvö_4ever

Kullanıcı
9 Mar 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
mutlu durumları hatırlatanların bir kısmı ve tekrar  işime yarayacağını düşündüğüm şeyler kalır diğerleri çöpe...  :)

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
kesinlikle atmaya kıyamam saklarım
zaman zamanda geçmişimle hasret gidermek için açar teker teker bakar sonrada koyarım yerlerine
özellikle resimler ve mektupları asla atamam ama objeleri saklayamıyorum  çok fazla

M

manas

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ara ara ruhi temizlik yaparım ve bende güzel şeyler çağrıştırmayan her hatırayı atarım. Çok da rahatlatır beni bu durum.

M

MENEKŞE1

Kullanıcı
22 Mar 2008
En iyi cevaplar
0
0
GİRESUN
ben saklarım ve arada acıda verse bakarım hepsine ben sadce kendiminkileri değil antika tutkumda vardır aldığım her parçada anıların gizli oluşu bana ayrı bir haz verir

H

hatice şengül

Kullanıcı
12 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
benim evim çöp ev

yeterli açıklama oldu sanırım

E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
sonucta insan gecmişiyle vardır. yeni bi hayata başlamaya karar versede silemez gecmısı ben sakalarım genelde gecmişe dair ne varsa  güzel oluo onlarla yüzlesmek tıpkı  tutulan bi günlüğün yılar sonra okunması gibi....

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
mustang73' Alıntı:
iyi yapmışsın bende geçen gün buzdolabına bi baktım bir zamanlar ne hevesle aldığım tavuğu ve salamları gördüm hepsi bozulmuş ve kokuyordular atmaya kıyamadaım ama baktım her taraf kokmaya başladı mecburen attım
Bu mesaj;
Öncelikle konu ile alakası olmadığından, ve de konu başlığıyla dalga geçilmesi sebebi ile tarafımdan silinmiştir.
Sonuçta evet burası sanal forum ama yazan bizleriz...birbirimizi hiç görmemiş olmamız her hakkı tanımaz bize...asıl saygının bu şekilde başladığına inanlardanım...

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
efsane_18' Alıntı:
sonucta insan gecmişiyle vardır. yeni bi hayata başlamaya karar versede silemez gecmısı ben sakalarım genelde gecmişe dair ne varsa  güzel oluo onlarla yüzlesmek tıpkı  tutulan bi günlüğün yılar sonra okunması gibi....
Aslında doğrusun; insan geçmişi ile vardır...
Ama bazen geçmiş acı veriyorsa ki bana vermişti bende çöpe atma gereği duydum. :'( :-[

E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
Gülşah' Alıntı:
efsane_18' Alıntı:
Aslında doğrusun; insan geçmişi ile vardır...
Ama bazen geçmiş acı veriyorsa ki bana vermişti bende çöpe atma gereği duydum. :'( :-[
çöpe atınca acın dinmioki daha kötü oluo insan tıpkı yasak olan seylerın cazip gelmesı gibi .. kactıkca arkandan gelıo bazen acıyıda cekmelıyız elınde sonunda alısacaksın kı ozamn acın dinecek düşüncelerın degiştiginde...

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Belki Efsane ama görmek beni daha üzüyor en azından atınca kalbimin bir köşesinde kalıyor..
Yalnız bir şey belirtmek istiyorum bana acı veren şeyler yada burada sorduğum soruda ki gizli özne sadece "sevgili"anlamında değildir. :)

Keza bana acı verende eski sevgiliye dair anılar değildir.

E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
Gülşah' Alıntı:
Belki Efsane ama görmek beni daha üzüyor en azından atınca kalbimin bir köşesinde kalıyor..
Yalnız bir şey belirtmek istiyorum bana acı veren şeyler yada burada sorduğum soruda ki gizli özne sadece "sevgili"anlamında değildir. :)

Keza bana acı verende eski sevgiliye dair anılar değildir.
anlıyorum canım bende genel olarak yazmıstım:D ben sadece acizane  fikrimi söledim..

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Giysi, ayakkabı, bilumum eşyaları atmam ama ihtiyacı olanlara dağıtırım mutlaka.
Ama bunlar dışında bir korkunç koleksiyoncu olduğumu söyleyebilirim.:)
Çok sevdiğim bir kişi benim evimde teneke kutudan meyva suyu, cola tarzı bir şey içti diyelim; mutlaka kutunun arkasına adını yazar saklarım. : )
Anı kutularım var, örneğin bir yerde yemek yedik, kürdan olsun, hatıra diye çantama koyarım, sinema biletlerim, kolonyalı mendillerim, keyifle yapılmış alışverişlerin fişleri, pipetler... ne ararsanız var ve hepsinin anısı taze, hiç eskimez. : )
İnsanlara özel kutularım var örneğin... ve inanılmaz komik gelebilir ama çok çok sevdiğim bir kişinin yediği zeytinin çekirdeği bile koruma altında, çiğnediği sakız, içtiği sigaraların boş kutuları dahil bu koleksiyona. : )
Kutularımın başına bir şey gelirse diye bir de üşenmem resimlerini çekerim.: )
Abarttığımı söylerler çocuklarım ama geçenlerde odalarını toplarken çaktırmadan benim izimden gittiklerini yakaladım.:) Aynen benim gibi anı kutuları yapmışlar.
Anlık karelerde böyle bir konu olmuştu ve ben kırmızı kadife kutumun resmini yayınlamıştım, bu resimde başka bir örnek;

2006/07 kışından... :)

B

birtanem

Kullanıcı
30 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
  Hatıralarım ve geçmişim acı olsun tatlı olsun benim olduğu için eskiye dair herşeyi saklamaya özen gösteririm. Hatta not tutarım mesela komik ama 2001 yılında Rize'de çalışırken 24 ekim oğlum ilk defa hamsi yedi diye not tutmuşum. Sinema biletlerini , gezdiğimiz tarihi yerlerin giriş biletlerini dahi saklarım. Anılarımı seviyorum ve onları hatırlatan ,  saklayabildiğim herşey benim özelimi güzelleştiriyor.

Y

yaratici_idea

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ben saklarım.
Her biri insanlaşma yolunda atılmış bir adım,
alınmış bir derstir çünkü.
Bugünkü beni yaratan...