Eriğin Faydaları

• Konbuyu başlatan *layla
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Araştırma Sonuçları kategorisinde *layla tarafından oluşturulan Eriğin Faydaları başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,941 kez görüntülenmiş, 13 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Araştırma Sonuçları
Konu Başlığı Eriğin Faydaları
Konbuyu başlatan *layla
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan *layla
L

*layla

Kullanıcı
23 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
textilerep.blogspot.com
Uzmanlar, market, manav ve pazarlarda tezgahları süslemeye başlayan yeşil eriğin bol miktarda B vitamini içerdiğini ifade etti.

İşte faydaları;

*Kansızlığı giderir, iştah açar ve hazmı kolaylaştırır.
*Romatizma, mafsal kireçlenmesi ve nikriste faydalıdır.
*Ateş düşürücü etkisi de olan erik, diş temizliğine de yardımcı olur.
*Regl düzenleyici, idrar söktürücü ve terleticidir.
*Tuzsuz rejim yapan ve romatizma rahatsızlığı olanlara iyi geldiği bilinmektedir.
*Kalp ve böbrek hastalıklarına, karaciğer hastalıklarına karşı Bvitamini ihtiva eden erik, bu özelliği sayesinde sinir sistemini takviye eder.
*Çekirdekleri ise bağırsak solucanlarını düşürmekte kullanılır.

Türkiye'deki en tanınmış erik çeşitleri can eriği, papaz eriği, mürdüm eriği ve tatlı üryani eriği olarak biliniyor. Türkiye'nin hemen her yöresinde yetiştirilen erik, daha çok taze meyve olarak tüketildiği gibi komposto, hoşaf, şurup, pekmez, reçel, marmelat veya kurutularak saklanıyor. İlkbaharda çıkan eriğin yeşil, kırmızı ve sarı meyvesi sonbahara kadar, kurutulmuşu da yıl boyunca tüketilebiliyor.

S

spiritualsigns

Bana hamileliği hatırlatıyor ne hikmetse... Hamile kaldığımda cümle erik çeşitlerini denemeyi düşünüyorum kocaya işkence bab'ında  ;D ;D

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
spiritualsigns' Alıntı:
Bana hamileliği hatırlatıyor ne hikmetse... Hamile kaldığımda cümle erik çeşitlerini denemeyi düşünüyorum kocaya işkence bab'ında  ;D ;D
Ay evet ya, iyi buldun bak. Ama böyle yeşil, sert, ekşisinden olacak:)))

S

spiritualsigns

dideM' Alıntı:
spiritualsigns' Alıntı:
Ay evet ya, iyi buldun bak. Ama böyle yeşil, sert, ekşisinden olacak:)))
o zaman önce koca sonra çocuk için program yapmalı acilen  ;D

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
offf yiyene bile dayanamıyorum ki değil yemek,
çekirdeklerini mi yesem o da faydalıymış :)
teşekkürler layla faydalı bilgi

E

emosin

Kullanıcı
18 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
bayılıyorum yeşil eriğe.. bilgi için teşekkürler :)

A

antares

Kullanıcı
23 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
erik çok faydalı fakat kilosunun fiyatını duyunca birdaha düşünün derim 94 ytl  :)