ENGELLİ ARSLAN'IN BAŞARISI..

• Konbuyu başlatan senarist081
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kim, Neyi, Nasıl Başardı? kategorisinde senarist081 tarafından oluşturulan ENGELLİ ARSLAN'IN BAŞARISI.. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 7,708 kez görüntülenmiş, 12 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kim, Neyi, Nasıl Başardı?
Konu Başlığı ENGELLİ ARSLAN'IN BAŞARISI..
Konbuyu başlatan senarist081
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Break4Love
S

senarist081

Engelli Arslan herkese örnek olsun, Doğuştan spastik engelli olan 18 yaşındaki Yusuf Arslan, ayak parmaklarını kullanarak yaptığı resimlerle görenleri şaşkına çeviriyor. Erzurum’un Yunus Emre Mahallesi’nde ikamet eden Yusuf Arslan, ellerini kullanamamasına rağmen sol ayağıyla adeta sanat şaheserleri yapıyor.
Özel bir rehabilitasyon merkezinde eğitim alan 18 yaşındaki Yusuf Arslan’ın şu ana kadar 200’ün üzerinde yağlı boya tablosu ve 500’ü aşkın kara kalem resim çalışması bulunduğu öğrenildi. Ellerini kullanamadığı için sol ayağının parmaklarıyla kalem tutabilen.
“SOL AYAĞIM 3” RESİM SERGİSİ AÇILACAK
Yusuf Arslan, önümüzdeki ay kişisel resim sergisini açmaya hazırlanıyor.
Daha önce de İstanbul’da da resim sergisi açan Yusuf Arslan, Erzurum’da açacağı sergiye ise “Sol Ayağım 3” adını verecek.
Arslan, doğuştan engelli olduğunu söyleyerek, “Ayaklarım 9 yaşına kadar hiç tutmadı, gezemedim, koşup oynayamadım. Ama şimdi üzerinde duramadığım ayaklarımın biriyle, hayal dünyamı süsleyen resimler yapıyorum” dedi.
SOL AYAK PARMAKLARIYLA RESİM YAPIYOR
Ellerini hiç kullanamadığı için ayaklarının yardımıyla yaşamını sürdüren Yusuf Arslan, “9 yaşına kadar okula gidemedim. Bu süre zarfında katıldığım kurslarla okuma yazma öğrendim. Daha sonra ilkokul 4’üncü sınıftan başladığım tahsil hayatımı, şu anda dışarıdan bitirme imtihanlarına girerek devam ettiriyorum.” diyerek, üniversite tahsili yapmaya kararlı olduğunu söyledi.
KARA KALEM ÇALIŞMALARI BEĞENİ TOPLADI
Resim yapmaya duyduğu ilgi nedeniyle ayak parmaklarını oldukça fazla kullandığını ve bugüne kadar yüzlerce tablo yaptığını anlatan Yusuf Arslan, yaptığı tüm resimleri ücret mukabilinde sattığını kaydetti.
Şu ana dek 200 yağlı boya, 500’ün üzerinde de kara kalem çalışmasına imzasını atan Yusuf Arslan, eğitim aldığı Şefkat Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nin de gözbebeği durumunda. Önümüzdeki ay üçüncü kişisel resim sergisini açacak olan Arslan, sergisine verdiği isimle de şaşırttı. Arslan’ın Erzurum’da açacağı serginin ismi “Sol Ayağım 3” olacak.
FİZYOTERAPİST ACIR: ARSLAN USTA RESSAMLARA BİLE TAŞ ÇIKARTIYOR
Yusuf Arslan’ın fizyoterapisti olan Eyüp Acır, resim konusundaki merakı yüzünden çok kabiliyetli bir ressam haline gelen Arslan’ın, herkeste hayranlık uyandırdığını dile getirdi.
Yusuf Arslan’ın, Güzel Sanatlar Fakültesi’nden bir öğretim üyesinden ders aldığını aktaran Acır, “Kendisi şu anda rehabilitasyon merkezimiz başta olmak üzere tanıyan herkesin gözbebeği durumunda. Daha önce kendisi iki resim sergisi açtı, üçüncüsünü de önümüzdeki ay içerisinde Erzurum’da açacak. Yusuf Arslan’ın ayak parmaklarıyla yaptığı resimler, ekonomik anlamda kendisi için de katkı oluyor. Bu yüzden resimleri çok büyük ilgi görüyor. Yusuf’un bu azmi ve yaşama sevinci, herkese örnek olmalıdır” diye konuştu.

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Azim nasıl bir şey yaa!!
Helal olsun gerçekten..  :'(

Teşekkürler senarist.

B

bıldırcın

Bir iki gün önce de gözleri görmeyen ressamın hikayesi vardı..
Bunları gördükçe aslında ne kadar ufak şeyleri kendime dert ettiğim için kızıyorum...
Çünkü onlar engellerine rağmen hayata sıkıca tutunuyorlar ve kendileriyle barışıklar..

S

senarist081

dideM' Alıntı:
Azim nasıl bir şey yaa!!
Helal olsun gerçekten..  :'(

Teşekkürler senarist.
bıldırcın' Alıntı:
Bir iki gün önce de gözleri görmeyen ressamın hikayesi vardı..
Bunları gördükçe aslında ne kadar ufak şeyleri kendime dert ettiğim için kızıyorum...
Çünkü onlar engellerine rağmen hayata sıkıca tutunuyorlar ve kendileriyle barışıklar..
Arkadaşlar halimize şükretmeliyiz ve bu insanların azminin bizlere de bir yerde ders verir nitelikte olduğunu da unutmamalıyız..Kendimizi bazen onların yerine koyup da düşünmeliyiz aslında ama bunu ben de dahil olmak üzere kaç kişi yapıyor?

B

bıldırcın

Aslında yaşamımızın çoğunda kendimizi onların yerine koymayı denesek eminim yaşama bakışımız farklı olur..
Ben yapamıyorum bunu yani birileri hatırlatmadıkça yada bir yerde görmeyince aklıma gelmiyor..
Bence bu benim en büyük eksiğim :(

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Biz ufacık şeyleri sorun ederken, insanlar yaşamla boğuşuyor.
Yardım etmemiz gerekli, ama bunu yaparken acıyarak, üzülerek değil arkadaşça, dostça yapmalıyız..

B

bıldırcın

dideM' Alıntı:
Yardım etmemiz gerekli, ama bunu yaparken acıyarak, üzülerek değil arkadaşça, dostça yapmalıyız..
Sana katılıyorum Didem  :)
Her sağlam insan bir engelli adayıdır...

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
bıldırcın' Alıntı:
dideM' Alıntı:
Sana katılıyorum Didem  :)
Her sağlam insan bir engelli adayıdır...
Aynen öyle..
Başımıza ne zaman nerede ne geleceği belli olmuyor maalesef.

S

senarist081

Sevgili bayan arkadaşlar,sizlere baktıkça aslında o kadar da engellilere duyarsız kalmadığımızı görüyor gibiyim..Her ikinizi de hassasiyetinizden ötürü can-ı gönülden kutluyorum.. :alkis2 :alkis2

B

bıldırcın

senarist081' Alıntı:
Sevgili bayan arkadaşlar,sizlere baktıkça aslında o kadar da engellilere duyarsız kalmadığımızı görüyor gibiyim..Her ikinizi de hassasiyetinizden ötürü can-ı gönülden kutluyorum.. :alkis2 :alkis2
:-[ :)

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
senarist081' Alıntı:
Sadece bizim duyarlılığımızla olsa...!